Tsubakuro kalnas, Azumino

Miestuke, kur gyvena 100 tūkst.gyventojų - Japonijos dydžiais - kaime, du vakarietiški veidai yra džiuginanti egzotika, o dar kai pasakai, kad iš Lietuvos! Atrodė, kad visi žino, kur ta mūsų maža šalis. Išties, japonai mandagūs ir malonūs, ypač mažesniuose miestuose ir vyresni žmonės. Mūsų tikslas Azumino miestuke - šalimais stovintis Tsubakuro kalnas. Šį 2763 m. aukščio kalną vadina Japonijos Alpių karaliene.

Karšta diena pasitaikė, tai visi lipdami aukštyn, pūškavom ir prakaitavom. Status kopimas, praktiškai visą laiką kaip laiptais. Lipome sekmadienį, tai sutikome kokius 250 japonų, lipančių nuo kalno. Jų savaitgalio pramoga: šeštadienį pirmyn - nakvynė ant kalno palapinėje ar kalnų namelyje, ryte - saulėtekis ir pamažu namo. Tai daug maž tiek kartų 'konichiwa' sakėm. Daugelis, sužinoję mūsų planą pirmyn - atgal per vieną dieną kraipė galvas ir linkėjo sėkmės. Matyt pas juos taip pavargt nepriimta. Didžiulė pagarba vyresniems haikeriams. Šįkart jau mes susižavėję kraipėme ir lenkėme galvas akivaizdžiai garbaus amžiaus senukams, kuriuos sutikome pakeliui.Ir mes labai labai norėtume būti tokie senukai, kai ateis mūsų laikas. Šlovė ir nedideliam japonui tėčiui su diiiidžiule kuprine ir dviem 5-6 metų vaikiukiais, kurie irgi nakvojo ant kalno.

Visą šio kalno kopimą galima suskirstyt į keturis etapus pagal gamtovaizdį ir padarytas stoteles poilsiui. Žinojome, kad pirmoji atkarpa (grįžtant ji bus paskutinė) per mišką bus pati stačiausia, ale nepasakyčiau, kad kitur buvo daug lengviau.
Iš pradžių daug miško ir laiptų. Didelė drėgmė ir šiluma.

Vėliau lindo vis daugiau akmens ir uolos.

Pagaliau išlindome virš medžių linijos - žemesni medeliai ir krūmai. Pamačiau tą spalvingą Japonišką rudenį!

Nerimą kėlė tankūs debesys, nes viršūnės per juos nesimatė, bet, likus paskutiniams 100 m.į aukštį - valio! Vienoje pusėje kalnas debesyje, bet kitoje pusėje puikiai matėsi fantastiško grožio neįprastos uolos - nors jau buvom kiek pavargę ir išalkę, vaizdas davė naujų jėgų ir nuskuodėm pirmyn.

Takelis pavingiavo dar 1 km - paskutinius 100 m.aukštyn ir pasiekėm pirmą viršukalnę Japonijoje! Visiškai debesyje.

Parėjus prie kalnų namelio laukė prizas - pietūs! Ir ne bet kokie, o dar iš Lietuvos atsivežti Tado Š. šernienos konservai. Dėkavojam labai! Neturėjom jokių įrankių, bet dėl to nekilo jokių problemų.

Po pietų skuodėm žemyn, kas visada gerokai greičiau, nei į viršų. Debesys prasisklaidė, tai daug geriau matėm anksčiau nematytas kalnų grandines tolumoje. Matėsi net japonų šventu vadinamas Fuji kalnas.

Nemeluosim, lipant žemyn buvo momentų, kai negalėjom patikėt, kaip čia užsikabarojom ("Nu aš dar aš, bet tai kaip tu čia užlipai?") ir jau labai norėjom greičiau pareit ("Ar čia dar tik tas antras suoliukas??"). Visgi tie keliai jau palei 40 m. tarnauja! Tai visą dieną lyg laiptais varant jau nuovargis jautėsi. Bet be streso parėjom pusvalandis iki paskutinio autobuso - kaip ir planavome.

Grįžę kalbėjom, kad patys save nustebinom: "tikrai gerai storuliukai tokį kalną įveikė" :)

Summa summarum:
4,5 val. aukštyn, 3 val. žemyn.
1301 m. aukštyn,
15 km. trasa.
Startas - Nakabusa Onsen stotelė (1462 m.)

Puiki diena :)



Patiko? Nepatiko? Mums įdomu, ką jūs galvojate ;)



Naujausi įrašai

Balta balta kur dairais ir du seni geri pažįstami: Gullfoss ir Geizeris

Jau metas roges link namų sukti. Ir iš ties, rogės šiandien būtų buvęs bene geriausias transportas. Aplankysime Gullfoss ir Geizerį.

Karštos maudynės ir paskutinis šansas pašvaistėms

Faktas, kad esame visam svietui apsiskelbę, kad jau mums maudynės, tai nėra labai svarbu, subtiliai tariant. Bet net aršiausi skeptikai negali atsispirti pagulėjimui karštam terminiam islandiškam vandenyje. Lauke. Žiemą.

Ledo tunelis

Šiandienos pramogą teko perkelti 2 kartus, nes labai jau nedraugiški buvo orai, netgi pavojingi. Daug lietaus šiame regione grasino potvyniu, o dar baisusis vėjas. Laimei, dar užteko dienų - viskas pavyko!

Saulės lydimi iki Stokksnes. Su pauze prie Jokulsarlon lagūnos

O čia tikra nuotrauka?

Ledynas ir deimantai paplūdimyje

Šlapiausia diena Islandijoje. Visą dieną labiau ar mažiau lijo. O kai lijo mažiau, visvien vandens gavome - arba per jį ėjome arba paplūdimyje purslų vėjas atnešė.

Sėkmės zigzagai arba oi koks ilgas kelias namo

Per visą laiką Grenlandijoje sėkmę minėjom dažniau, nei paprastai. Kelionė namo užtruko...

Arktiniai augaliukai

Tradicinė apžvalgėlė prijaučiantiems botanikai - kas čia auga.

Kalniukas prie oro uosto - Quassussuaq (Lille Malene)

Turint gerą pusdienį - šaunus haikas, kurio pradžia - šalia oro uosto.