Salto Grande krioklys ir Los Cuernos visu grožiu

Trečią rytą žadintuvas 5:50 jau nekėlė didelio džiaugsmo. Jau trūksta miego, labai norėtųsi dar pamiegot. Rytas zombių režimu, bet niekas neburba :)

Dar vieną rytą stebėjome Puerto Natales kraujotaką. Ryte žmonės susirenka į miestuko širdį - autobusų stotį, kur 7 val. išvažiuoja 5-9 autobusai. Vakare sugrįžę į Puerto Natales širdį visi vėl pabyra į gatves, po viešbučius ir bariukus.

Šiandien autobusu važiuosime dar ilgiau. Be įprastos 1:45 min., reiks dar toliau beveik valandą pavažiuot. Bet šiandien toli neisime - vaikštinėsim lengvu taku tik pusdienį.

Matyt veikia pratempimai prieš, po haikų, nes po poros gerų dienų neskauda nei raumenys, nei sąnariai. Gal labiausiai galva pavargusi - trūksta miego ir jau nebesinori nė žiūrėt į autobusus, kuriais triukšme tiek dardėt kasdien reikėjo. Štai čia esminis daugiadienio ėjimo privalumas - nereikia kasdien į autobusą lipti!

Autobusai prie Pehoe ežero šįryt paleidžia kokius 200 "krovininių žmonių" - daugiadienių ėjikų, kur jie lipa į 40 vietų laivelį (sulaukę eilės!) ir pusvalandį plaukia iki savo starto. Norėjome ir mes tuo ramiu ežeru paplaukyti, bet ką jau, užimtume taip brangią vietą laivuke.

Žvejys, aišku, žuvelių pamatyt nuėjo. Bet nieko nerado.

Pasivaikščiosim netoliese. Pirmiausia - galingas Salto Grande krioklys. Per sekundę juo nukrenta 1000 kubinių m. vandens. Kad būtų paprasčiau įsivaizduoti - statistinis lietuvis tiek vandens buityje sunaudotų per 33 metus. Taip, taip, du kartus skaičiavau!

Netrukus pamatome ir tai, dėl ko atvažiavome. Los Cuernos ragai vis dar ten pat, kur vakar palikome!

Akys blizga, ir kojos vos spėja paskui spirgantį entuziazmą. Einam arčiau! :)

Alvydo paprašiau paeiti į priekį, aš pasilieku fotografuoti. Ir, kaip dažnai atsitinka, jis iškart susiranda draugų! Šįkart - gražuolis guanakas atšuoliavo su juo susipažinti. O gal savo teritoriją ginti? O gal fotografijai papozuoti? :)

Einame pro dailius, ramius ežerus dešinėje, o kairėje - 2012 m. gaisrų metu skaudžiai išdegę plotai. Neatsakingų turistų sukelto baisaus gaisro padariniai - stūgso kaip niūrus priminimas atsakingai elgtis su ugnimi.

Dar norime Jums papasakoti kuo įdomūs šie kalnai - viršukalnėje matote pačius seniausius žemės sluoksnius, žemiau - mums įprasti nuosėdiniai sluoksniai, kuriuos aukštyn vis kelia judanti magma. Taigi Cuernos ragai skaičiuoja jau 130 mln. metų, o apatiniai sluoksniai - tik 15 mln. metų. Tik :)

Nenuslėpsime - mums čia labai patinka! :)

Pasėdim prie ežeriuko, kurio atspindžiuose maudosi kalnai ir antys.

Žemiau pirma nuotrauka - dvi dienos iki išvykimo į šią kelionę. Šypsenos plačios, bet vis dar tik laukime :)
Antroji nuotrauka - Los Cuernos apžvalgos aikštelėje. Mes tikrai sutinkam su National Geographic - čia viena gražiausių mūsų matytų vietų!

Mūsų laikas šiandien Torres del Paine nacionaliniame parke baigiasi. Po truputį baigiasi ir jėgos. Laikas į autobusą, dar kartą pasimėgauti 2,5 val. kakofonijos :)
Ryt bus poilsis. Norėjome dar Grey Glacier ledyną pamatyti, bet būtų dar viena diena 5:50... Aišku, išgyventume, bet ir bilietų į laivą neišeina nusipirkti nei internetu, nei kasoje, o ir dar vieną atkarpą autobusu neaišku kaip nuvažiuoti. Matyt nesudba :)

Summa summarum:
3 val.,
105 m aukštyn,
9 km trasa.Patiko? Nepatiko? Mums įdomu, ką jūs galvojate ;)Naujausi įrašai

Žygis per pūgą ir Reynisfjara paplūdimys

Kam patinka nukritę lėktuvai ir žygis per pūgą? JAV karinio jūrų laivyno lėktuvui baigėsi degalai ir jis sudužo juodajame Sólheimasandur paplūdimyje. Kas iš jo liko? Einame pažiūrėti ir mes :)

Arkliai ir kriokliai

Ar žinote, kad islandai turi 46 žodžius sniegui apibūdinti? Nemažai. Kaip ir sniego :) Šįryt išvažiuodami susipažinome su iki šiol mums nematyta sniego rūšimi.

Drąsuoliai atvyko. Pirma susipažinkite su oru

Į gražiąją salą nusileidome vakar vakare, gavome mašiną ir jaukią nakvynę su į langą barbenančiu lietumi ir vis prasisukančiu švyturio spinduliu. Pirma naktis - lyja ir debesuota, t.y. šansai pamatyti pašvaistes nuliniai. Einame miegoti.

Besivaikant šiaurės pašvaistes arba Islandija žiemą

- Kur? Į Islandiją? Bet juk ten šalta!!
- Aha, bet ne taip smarkiai kaip Jūs galvojat. Be to, mes norim šiaurės pašvaistes pamatyt ;)

Trumpai apie islandų maistą ir ne tik

Islandai - šiauriečiai prie jūros, taigi ir jų tradicinis maistas atitinkamas - kad sotu būtų. Daug jūros gėrių, daug avienos, ir šalia - viso kito įmanomo pasaulio maisto: nuo picos iki suši.

Pagulėkim karštame upelyje?

Tinginio diena!
Malonu, malonu... :) Na nebus kad jau taip visai visai tinginio, bet bus gerai!

Griaustinio dievo draustinis - Thorsmork

Dar vienas gražus šviesus rytas, kai kylame anksčiau ir lipame į atsparųjį autobusą - važiuojam į šalies gilumą. Tikslas - Thorsmork slėnis, draustinis.

Diena paveiksle - Landmannalaugar!

Kam Islandija jau patiko, šiandien garantuotai negrįžtamai įsimylės!