Peru sostinė Lima

Limoje gyvena trečdalis šalies gyventojų - 10 mln. arba 3 Lietuvos. Visi jie telpa 2,7 kv. km. plote - panašiai kaip Vilniaus miesto ir rajono savivaldybės kartu sudėjus. Kam nepatiko šiandien ryte važiuoti į darbą, pagalvokite, kaip čia liaudis važinėja ;)

Lima - švarus ir tvarkingas miestas, tokį įspūdį susidarėme pabuvę ne viename rajone. Kartais gatvelės net priminė Sidnėjų.

Apie 16 a. ispanai čia atvyko ieškodami turtų naujose žemėse: aukso, prieskonių, brangakmenių. Žinoma, oficialiai viskas vadinosi "Nešame Dievo žodį laukiniams".
Limos mieste jie įkūrė tolimąją Ispanijos karaliaus atstovybę.

Žinoma, yra ir vargingų rajonų. Vienas - prie pat oro uosto. Ten sustoti tikrai nesinori.


Barranco rajonas

Senas bohemiškas rajonas, neseniai kiek restauruotas, išpieštas ir vėl madingas.


Museo de Arte Contemporáneo - Šiuolaikinio meno muziejus

Įdomus buvo jaunos menininkės darbas - senųjų Peru genčių maniera pastatyta mini šventykla. Iš molio, vandens, laikraščių ir kasdienių šiukšlių.
Ką mes paliksime ateities kartų archeologams?..


Užupis

Vaikščiojome Limoje ir radome Užupį! Tik be upės :)

Smagus šis bariukų ir kavinių rajonėlis, kur daug gražių gatvės piešėjų darbų.

Mujeres - moterys ;)


UTEC

Nerealiai įdomus Limos tecnologijų ir inžinerijos universiteto pastatas.


Miraflores rajonas

Turistų lankomiausias Limoje. Vienas naujesnių rajonų, čia ir didžiuliai prekybcentriai ir pora pasaulinio žinomumo restoranų ir, aišku, bažnyčių bei viešbučių. Sakytume, puiki vieta keliauti atvykusiam vakariečiui aklimatizuotis pietų Amerikoje.


Huaca Pucllana

Šimtmečių istorija vidury milijoninio miesto.

Pastatyta ~650 metais. Iš pradžių buvusi ceremonijų vieta, vėliau užkariautojai Wari gentis piramidę naudojo laidojimui.

Čia per metus iškrenta tik 50 mm lietaus, tai praktiškai pas mus vakarinė rasa tiek drėgmės atneša. Tik tokio klimato dėka šie molio plytų statiniai ir išliko mažai pakitę.

Sako, kad Limoje panašių statinių buvo apie 40, bet miestui plečiantis beveik visi buvo sunaikinti.


Senamiestis

UNESCO įvertintas senamiestis, kur gražioje kaimynystėje gyvena kolonojinių laikų (daugiausia) bažnyčios ir vėlesnių, respublikos laikmečiu vadinamo meto, visuomeniniai statiniai.


San Francisco vienuolyno muziejus ir biblioteka

Ėjome tik dėl bibliotekos, o gavome daugiau, nei tikėjomės.

Ekskursijos pradžioje gidei mandagiai papasakojome mūsų pasaulėžiūrą - labiau vertiname mokyklas ir bibliotekas, nei bažnyčias. Tai šauniai vieni kitus supratome ir religinis aspektas mūsų ekskursijoje nebuvo ryškus, o ir ekskursija patrumpėjo.

Įspūdingas, po žemės drebėjimų sugadintas ir atkurtas kedro medienos kupolas.

Visos vienuolyno sienos išklijuotos tokiomis plytelėmis. Ką galime pasakyti - kad taip mūsų euroremontai 300 metų nepakitę išbūtų...

Aišku, biblioteka. Joje daugiau nei 20 tūkst. 16-18 amžiaus knygų. Vienuolynas privatus, kaupia lėšas bibliotekos pertvarkai su reguliuojamos temperatūros ir drėgmės režimais, bet kol kas pirmumas kitiems rekonstrukcijos prašantiems objektams - freskoms, piešiniams, lipdiniams, plytelėms.

Katakombos. Iki pat 18 a. vidurio čia laidoti miesto gyventojai - 25 tūkstančius žmonių suskaičiavo visus tris katakombų lygius 20 a. atradę istorikai.


Plaza de Armas

Neįsivaizduojame Peru miesto be bažnyčiomis aplipusios Armas aikštės.


Vizualių menų centras

Labai šauni vieta, kur šiuo metu buvo eksponuojami architektūros studentų darbai. Įdomūs, daug darbo įdėta. Labai šaunios pačios temos:

Da Vinči mašinos

Robotai 2200 m.

Gyvenamasis kvartalas

Filmų ir kinematografijos centras

Limos antžeminio transporto stotis

Sėkmės tiems jauniems žmonėms Peru ir pasaulį gražinti.


Kenedžio parkas

Miraflores centre esantis smagus parkas, gyvas dieną ir naktį.


Chinatown - Kinų kvartalas

Pamenate, rašėme, kad Kočiabamboje yra didžiausias turgus pietų Amerikoje. Nė velnio! Taip gali sakyti, tik tie, kas nebuvo Limos kinų kvartale.

KIEK ČIA ŽMONIŲ! Čia kaip žmonių skruzdėlyne, kur visi ką nors perka ar parduoda.

Vienas bandelėm apsistatęs, kitas virtuvinių samčių rinkinį siūlo, trečia žirklėmis kaip eglutė apsikarsčiusi, ketvirta limonado privirusi atvežė, penktas traukia tokį prekių vežimą, kad arkliui būtų ką veikt...
Nereikia nei parduotuvės, nei prekystalio - nešk savo prekę ir šauk apie ją!
Pažiūrėkite foto 360° skyrelyje. Nors dėk nuotrauką prie aprašymo žodyne žodžiui 'bardakas'.


Apibendrinimui

Patiko mums Lima.
Nėra kažko baisiai ypatingo, bet toks didžiulis, gyvybės pilnas, bet ir ramus miestas. Kur ėjome, visur jautėmės saugiai, užnkiso tik įkyrūs pardavėjai ir bepročiai vairuotojai, kuriuos aprašysime atskirame poste ;)Naujausi įrašai

Galapagai. Kas, kaip ir kiek

Galapagus sudaro 20 vulkaninių salų ir 42 salelės. Gyvūnų, augalų, vandens gyvių įvairovė čia tokia didelė, kad pirmas porą dienų aikčiosite iš nuostabos. Pramogų, įvairių užsiėmimų, restoranų, suvenyrų parduotuvių tiek, kad irgi nuobodulio nepajusite.

Marlinų žvejyba Galapaguose

Kai tik nusprendėme kelionės pabaigoje nuvykti į Galapagus, iš karto puolėme guglinti apie pramogas. Pasirodo nuo vasario čia prasideda marlinų ir tunų žvejybos sezonas.

Žalumynai margumynai

Paskutinė grožių porcija. Surinkome, Jums, mielieji, ką pamatėme Galapaguose per 5 dienas.

Galapagų salos. 2 dalis

Tęsiame pažintį su gražiosiomis salomis ir pramogaujam toliau. Žuvys, paukščiai, ruoniai, iguanos, ugnikalnių krateriai - visokios gėrybės. Ir visą laiką +35° C!!!

Galapagų salos. 1 dalis

Ne kartą Jums burbėjom, kad mums paplūdimiuose neįdomu, karšta, ką ten veikti... Brolyčiai, tik ne Galapaguose!

Kitas, Ekvadoras (Quito)

Jeigu norite pasivaikščioti per patį Žemės pusiaują - čia puiki vieta. Juk ir paties Ekvadoro pavadinimas kilęs nuo žodžio 'ekvator' - pusiaujas.

Vairavimas Limoje

Galvojome, kad esame daug matę, bet Peru, o ypač Lima rimtai nustebino. Jeigu galvojate, kad perdedame, tuomet atvykite į Limą ir viskuo patys įsitikinsite.

Peru popuri

Šalis didelė ir įdomi. Daug istorijos, žmonių, spalvų, skonių ir įspūdžių.