Perito Moreno. Vėl!

Taip, taip, teisingai galvojate! Mes čia jau buvome. Bet dar būdami prie Perito Moreno sutarėme, kad čia atvažiuosime dar kartą!..

Kelionės maršrutas eina taip, kad turėjome vėl pravažiuoti El Calafatę, tai dar vienas - kodėl ne?

Šiandien jau nebelėkėme kaip akis išdegę, bet apėjome kitą dalį takelių ir geriau matėme pietrytinę ledyno pusę.

Vis dar toks pat nerealiai įspūdingas!

Iš aukščiau puikiai matosi ledyno pradžia ir lengviau įsivaizduoti jo 30 km ilgį.

Turėjome daugiau nei 4 val. laisvo laiko, tai gavaus oro prisikvėpavę netgi nusnūdome prie ledyno.

Šiandien Perito Moreno nebuvo toks dosnus skylančio ledo spektakliais, bet porą įspūdingų pavyko ir Jums užfiksuoti.

Priminsiu Jums, kad ledyno priekinė siena žemiausiose vietose - 40 m., aukščiausiose - 70 m. Taigi šie krentantys gabaliukai kokių 5-8 m. dydžio.

Svarstėme su Alvydu kiek pramogų čia pasiūlytų naujazelandiečiai? Gal supergreitais laiveliais ir nelakiotų palei ledo kraštą, visgi nacionalis parkas, kažkiek valdytis reikia. Bet sraigtasparniai tai tikrai virš ledyno visą dieną burgztų.

Čia pramogų vos pora: laiveliai ir baidarės. Pirmąjį kartą prie ledyno plaukėme laiveliu - vienai valandai pagarbiu atstumu. Tiesą sakant, labai magėjo ir baidares pabandyti. Kiek bariausi su savimi, kad nesuderinau mums pasiplaukiojimo baidarėm, neva šaltas oras ar kažką... Galva man atšalo, ne oras - Svalbarde mat labai šilta prie ledyno plaukioti buvo!.. Bet... ramiakas! Realybė dažniausiai ne tokia graži kaip rinkodaristų darbas.
Žemiau matysite 2 nuotraukas: pirmoje - pasiplaukiojimo reklama. Antrojoje - kreivadantė realybė, t.y. apskritimu pažymėtos baidarės, kiek matėme priplaukiusius arčiausiai ledyno. Kvadratukas - 50 vietų laivelis. Tiesa, jis ir arčiau būna.
Taigi, ne toks baisus velnias kaip jį piešia ir deja, deja ne taip arti ledynas, kaip jį rodo.

Summa summarum:
antras kartas,
4 valandos,
500 m. aukštyn, 580 m. žemyn,
6 km. trasa.

Labai verta.


SVARBU ŽINOTI.

Įėjimas į Nacionalinį parką kainuoja apie 12 eur žmogui (vietine valiuta nė neverta rašyti, nes su infliacija skaičius vis kyla). Mokėti galima grynaisais Argentinos pesais arba kortele. Arba galima iš anksto sumokėti puslapyje www.apn.gob.ar Su savimi būtinai turėkite pasą. Mums ši informacija buvo labai svarbi, nes grynųjų bankomatuose nebėra jau 4 diena, o likučių nebūtų užtekę nė vienam mokėjimui.Naujausi įrašai

Svalbardas. Kur? Kodėl? Ir ko?

Lietuvoje vidurvasaris, tauta ruošiasi švęsti Jonines. O mudu į kuprines kemšam termo rūbus, šiltas kojines ir kepures, žiemines striukes ir laimingi ruošiamės kelionei į šiaurę :) Pačią šiauriausią, kiek paprastiems mirtingiesiems įmanoma.

Haikas iki Foxfonna ledyno

2019 birželio 20 d.
Pasipuošę sniego batais žygiuoti pradedam nuo gražios panoramos į Isjforden fjordą vienoje pusėje ir į statoką snieguotą kalną, į kurį ir lipsime.

Ledlaužis - baidarėmis prie ledyno

2019 birželio 21 d.
Antras rytas Svalbarde!
Šiandien bus fantastiška diena, nes laukia dar vienas Ledlaužiu vadinamas nuotykis! Baidarėmis plaukiosime prie ledyno!
Gerai, gerai, pakvėpuojam ir apie viską iš pradžių :)

Arktinis iššūkis

2019 birželio 22 d. Rimčiausia diena Svalbarde. Šįryt ruošiamės į Arktinį iššūkį - vieną rečiau pasirenkamų pramogų šioje saloje. Sako, kad ji - drąsiems ir stipriems. Hm... Tai Alvydui tinka, o kaip Jūratei seksis - pamatysim :)

Longyearbyen apylinkės

2019 birželio 23 d. Poilsio diena. Šiandien vaikščiosime po Longyearbyen apylinkes.

Kruizas į apleistą miestą - Piramidė

2019 birželio 24 d. Paskutinė diena saloje. Šiandienos plane - kruizas į apleistą rusų angliakasių miestą - Piramidė.

Svalbardo augaliukai

Svalbardo vasara trumpa - vos keturi mėnesiai. Viena laimė, kad saulė nenusileidžia visą parą - galima visas 24 val. intensyviai žaliuoti, žydėti ir brandinti sėklas.
O augti dideliam nėra nei maisto, nei prasmės.

Gamta keičiasi

Tuščiai burną aušintume sakydami, kad mums Svalbarde patiko. Kaip gražu gali būti ten, kur nėra nieko ir tuo pačiu, visko tiek daug! Bet... Svalbardas nėra rojus žemėje. O mes - žmonės esame atkakliausi naujų žemių užkariautojai ir atkakliausi kenkėjai.