Naskos piešiniai (Nazca lines)

Viena senųjų Peru genčių - naskai gyveno prieš ~2000 metų. Jų sukurtus geoglifus (piešinius ant žemės) žmonės tiria jau 85 metus, tačiau į daugybę klausimų apie juos vis dar nėra vieningų ar aiškių atsakymų.

Sutarta, kad Naska geoglifai padaryti 600-200 m. prieš mūsų erą. O nuo 1994 m. Jie saugomi UNESCO kaip Pasaulio paveldo dalis.

Dauguma Naska piešinių yra trijų tipų: tiesios linijos, geometrinės figūros ir piešiniai.

Tiesių linijų - daugiau nei 800, o kai kurios iš jų net iki 45 km ilgio!

Taip pat apie 300 geometrinių figūrų: nuo elementarių trikampių ar trapecijų iki spiralių ar zigzagų.

Natūralu, kad tokio dydžio piešinius lengviausia pamatyti iš oro. Naskos miestelyje aerodromas ir smulkioji aviacija klesti.

Priklausomai nuo sezono ir Jūsų norų, dažniausiai siūlo 30-40 min. skrydžius 2-12 vietų Cessna lėktuvėliais už 50-80 USD žmogui.
Skrendam!

Pilotai stengiasi, kad kiekvienas keleivis pamatytų piešinius ir liktų laimingas, todėl skrendant atlieka daug posūkių. Kiekvienam keleiviui padėtas maišelis, jeigu kam tie posūkiai ne taip patiktų ;)

Žinoma, labiausiai visus žavi piešiniai. Rasta apie 70 gyvūnų ir augalų piešinių. Žinomiausi: kolibris, driežas, voras, medis, pelikanas, banginis, peruvietiškas šuo, astronautas, kondoras, beždžionė ir kt.


Astronautas (32 metrai)

Astronautu ar dar milžinu vadinamos figūros ieškokite ant kalnelio.


Voras (46 metrai)


Kolibris (96 metrai)


Rankos, medis ir driežas


Kondoras (136 metrai)


Gervė (300 metrų)

Be abejo, kad įvairių ateivių teorijų kūrėjams ši vieta yra kaip Pabalių turgus kišenvagiams - rojus! Kokių tik pezalų nėra prigalvota!

Žinoma, klausimų ir mums kilo - kam tiems žmonėms prieš tūkstančius metų reikėjo tų linijų ir piešinių? :/
Labai tikėtina, kad dievams. Kaip ir dabar žmonės dievams skiria didžiausius, gražiausius, brangiausius statinius...

Dauguma piešinių - 10-15 cm gylio. Kadangi šioje plynaukštėje labai stabilus sausas klimatas, labai mažai vėjo, dauguma linijų puikiai išsilaikė iki mūsų dienų. Daugiausia žalos dabar daro žemdirbiai ir girti sunkvežimių vairuotojai.

Žinoma, stebina ir žavi toks žmonių užmojis ir ilgalaikis rezultatas. Nejučia, kaip kokiai teorijų kūrėjai, ateina abejonė - o gal mums - ateities kartoms - toliaregiai naskai ir kūrė šiuos piešinius?

Kelionė nuo viešbučio iki/iš oro uosto ir paskraidymas mums truko mažiau nei 1,5 val. Gretimas Nazca miestukas - baisokas. Patys peruviečiai perspėja, kad ir nesaugus. Taigi siūlome planuotis taip, kad čia praleisti ne daug laiko.Naujausi įrašai

Trumpai apie islandų maistą ir ne tik

Islandai - šiauriečiai prie jūros, taigi ir jų tradicinis maistas atitinkamas - kad sotu būtų. Daug jūros gėrių, daug avienos, ir šalia - viso kito įmanomo pasaulio maisto: nuo picos iki suši.

Pagulėkim karštame upelyje?

Tinginio diena!
Malonu, malonu... :) Na nebus kad jau taip visai visai tinginio, bet bus gerai!

Griaustinio dievo draustinis - Thorsmork

Dar vienas gražus šviesus rytas, kai kylame anksčiau ir lipame į atsparųjį autobusą - važiuojam į šalies gilumą. Tikslas - Thorsmork slėnis, draustinis.

Diena paveiksle - Landmannalaugar!

Kam Islandija jau patiko, šiandien garantuotai negrįžtamai įsimylės!

Geizeris, krioklys ir fėjų pieva

Daugeliui žmonių paklausus apie Islandiją viena pirmų ateinančių minčių - geizeriai. Po ugnikalnių ir ledynų. Mes jau 10 dienų šioje saloje. Tai gal pats laikas juos jau ir pamatyti?

26 krioklių diena

Turbūt sutiksite, kad islandiški kriokliai yra aukščiausio lygio krioklių etalonas. Kad vertinama imtis būtų statistiškai patikima, šiandien eisime palei upę, kur mums pažadėti net 26 kriokliai!

Juodas paplūdimys, kriokliai ir kas žinoma tik vietiniams

Šiąnakt nakvojome islandų fermerių naumuose. Šaunuolis šeimininkas Andres, pasiteiravęs koks mūsų planas, davė porą patarimų - tik vietiniams! (bent tuo metu) žinomų vietų. O tai gi visada smagiausia!

Ant ledyno

Ar buvote kada pasivaikščioti ant ledyno? Ne? Tai varom kartu!
Būtent tokia pramoga šiandienos plane - oi kaip laukiam, nenusėdim!