Naskos piešiniai (Nazca lines)

Viena senųjų Peru genčių - naskai gyveno prieš ~2000 metų. Jų sukurtus geoglifus (piešinius ant žemės) žmonės tiria jau 85 metus, tačiau į daugybę klausimų apie juos vis dar nėra vieningų ar aiškių atsakymų.

Sutarta, kad Naska geoglifai padaryti 600-200 m. prieš mūsų erą. O nuo 1994 m. Jie saugomi UNESCO kaip Pasaulio paveldo dalis.

Dauguma Naska piešinių yra trijų tipų: tiesios linijos, geometrinės figūros ir piešiniai.

Tiesių linijų - daugiau nei 800, o kai kurios iš jų net iki 45 km ilgio!

Taip pat apie 300 geometrinių figūrų: nuo elementarių trikampių ar trapecijų iki spiralių ar zigzagų.

Natūralu, kad tokio dydžio piešinius lengviausia pamatyti iš oro. Naskos miestelyje aerodromas ir smulkioji aviacija klesti.

Priklausomai nuo sezono ir Jūsų norų, dažniausiai siūlo 30-40 min. skrydžius 2-12 vietų Cessna lėktuvėliais už 50-80 USD žmogui.
Skrendam!

Pilotai stengiasi, kad kiekvienas keleivis pamatytų piešinius ir liktų laimingas, todėl skrendant atlieka daug posūkių. Kiekvienam keleiviui padėtas maišelis, jeigu kam tie posūkiai ne taip patiktų ;)

Žinoma, labiausiai visus žavi piešiniai. Rasta apie 70 gyvūnų ir augalų piešinių. Žinomiausi: kolibris, driežas, voras, medis, pelikanas, banginis, peruvietiškas šuo, astronautas, kondoras, beždžionė ir kt.


Astronautas (32 metrai)

Astronautu ar dar milžinu vadinamos figūros ieškokite ant kalnelio.


Voras (46 metrai)


Kolibris (96 metrai)


Rankos, medis ir driežas


Kondoras (136 metrai)


Gervė (300 metrų)

Be abejo, kad įvairių ateivių teorijų kūrėjams ši vieta yra kaip Pabalių turgus kišenvagiams - rojus! Kokių tik pezalų nėra prigalvota!

Žinoma, klausimų ir mums kilo - kam tiems žmonėms prieš tūkstančius metų reikėjo tų linijų ir piešinių? :/
Labai tikėtina, kad dievams. Kaip ir dabar žmonės dievams skiria didžiausius, gražiausius, brangiausius statinius...

Dauguma piešinių - 10-15 cm gylio. Kadangi šioje plynaukštėje labai stabilus sausas klimatas, labai mažai vėjo, dauguma linijų puikiai išsilaikė iki mūsų dienų. Daugiausia žalos dabar daro žemdirbiai ir girti sunkvežimių vairuotojai.

Žinoma, stebina ir žavi toks žmonių užmojis ir ilgalaikis rezultatas. Nejučia, kaip kokiai teorijų kūrėjai, ateina abejonė - o gal mums - ateities kartoms - toliaregiai naskai ir kūrė šiuos piešinius?

Kelionė nuo viešbučio iki/iš oro uosto ir paskraidymas mums truko mažiau nei 1,5 val. Gretimas Nazca miestukas - baisokas. Patys peruviečiai perspėja, kad ir nesaugus. Taigi siūlome planuotis taip, kad čia praleisti ne daug laiko.Naujausi įrašai

Galapagai. Kas, kaip ir kiek

Galapagus sudaro 20 vulkaninių salų ir 42 salelės. Gyvūnų, augalų, vandens gyvių įvairovė čia tokia didelė, kad pirmas porą dienų aikčiosite iš nuostabos. Pramogų, įvairių užsiėmimų, restoranų, suvenyrų parduotuvių tiek, kad irgi nuobodulio nepajusite.

Marlinų žvejyba Galapaguose

Kai tik nusprendėme kelionės pabaigoje nuvykti į Galapagus, iš karto puolėme guglinti apie pramogas. Pasirodo nuo vasario čia prasideda marlinų ir tunų žvejybos sezonas.

Žalumynai margumynai

Paskutinė grožių porcija. Surinkome, Jums, mielieji, ką pamatėme Galapaguose per 5 dienas.

Galapagų salos. 2 dalis

Tęsiame pažintį su gražiosiomis salomis ir pramogaujam toliau. Žuvys, paukščiai, ruoniai, iguanos, ugnikalnių krateriai - visokios gėrybės. Ir visą laiką +35° C!!!

Galapagų salos. 1 dalis

Ne kartą Jums burbėjom, kad mums paplūdimiuose neįdomu, karšta, ką ten veikti... Brolyčiai, tik ne Galapaguose!

Kitas, Ekvadoras (Quito)

Jeigu norite pasivaikščioti per patį Žemės pusiaują - čia puiki vieta. Juk ir paties Ekvadoro pavadinimas kilęs nuo žodžio 'ekvator' - pusiaujas.

Vairavimas Limoje

Galvojome, kad esame daug matę, bet Peru, o ypač Lima rimtai nustebino. Jeigu galvojate, kad perdedame, tuomet atvykite į Limą ir viskuo patys įsitikinsite.

Peru popuri

Šalis didelė ir įdomi. Daug istorijos, žmonių, spalvų, skonių ir įspūdžių.