Naskos piešiniai (Nazca lines)

Viena senųjų Peru genčių - naskai gyveno prieš ~2000 metų. Jų sukurtus geoglifus (piešinius ant žemės) žmonės tiria jau 85 metus, tačiau į daugybę klausimų apie juos vis dar nėra vieningų ar aiškių atsakymų.

Sutarta, kad Naska geoglifai padaryti 600-200 m. prieš mūsų erą. O nuo 1994 m. Jie saugomi UNESCO kaip Pasaulio paveldo dalis.

Dauguma Naska piešinių yra trijų tipų: tiesios linijos, geometrinės figūros ir piešiniai.

Tiesių linijų - daugiau nei 800, o kai kurios iš jų net iki 45 km ilgio!

Taip pat apie 300 geometrinių figūrų: nuo elementarių trikampių ar trapecijų iki spiralių ar zigzagų.

Natūralu, kad tokio dydžio piešinius lengviausia pamatyti iš oro. Naskos miestelyje aerodromas ir smulkioji aviacija klesti.

Priklausomai nuo sezono ir Jūsų norų, dažniausiai siūlo 30-40 min. skrydžius 2-12 vietų Cessna lėktuvėliais už 50-80 USD žmogui.
Skrendam!

Pilotai stengiasi, kad kiekvienas keleivis pamatytų piešinius ir liktų laimingas, todėl skrendant atlieka daug posūkių. Kiekvienam keleiviui padėtas maišelis, jeigu kam tie posūkiai ne taip patiktų ;)

Žinoma, labiausiai visus žavi piešiniai. Rasta apie 70 gyvūnų ir augalų piešinių. Žinomiausi: kolibris, driežas, voras, medis, pelikanas, banginis, peruvietiškas šuo, astronautas, kondoras, beždžionė ir kt.


Astronautas (32 metrai)

Astronautu ar dar milžinu vadinamos figūros ieškokite ant kalnelio.


Voras (46 metrai)


Kolibris (96 metrai)


Rankos, medis ir driežas


Kondoras (136 metrai)


Gervė (300 metrų)

Be abejo, kad įvairių ateivių teorijų kūrėjams ši vieta yra kaip Pabalių turgus kišenvagiams - rojus! Kokių tik pezalų nėra prigalvota!

Žinoma, klausimų ir mums kilo - kam tiems žmonėms prieš tūkstančius metų reikėjo tų linijų ir piešinių? :/
Labai tikėtina, kad dievams. Kaip ir dabar žmonės dievams skiria didžiausius, gražiausius, brangiausius statinius...

Dauguma piešinių - 10-15 cm gylio. Kadangi šioje plynaukštėje labai stabilus sausas klimatas, labai mažai vėjo, dauguma linijų puikiai išsilaikė iki mūsų dienų. Daugiausia žalos dabar daro žemdirbiai ir girti sunkvežimių vairuotojai.

Žinoma, stebina ir žavi toks žmonių užmojis ir ilgalaikis rezultatas. Nejučia, kaip kokiai teorijų kūrėjai, ateina abejonė - o gal mums - ateities kartoms - toliaregiai naskai ir kūrė šiuos piešinius?

Kelionė nuo viešbučio iki/iš oro uosto ir paskraidymas mums truko mažiau nei 1,5 val. Gretimas Nazca miestukas - baisokas. Patys peruviečiai perspėja, kad ir nesaugus. Taigi siūlome planuotis taip, kad čia praleisti ne daug laiko.Naujausi įrašai

Svalbardas. Kur? Kodėl? Ir ko?

Lietuvoje vidurvasaris, tauta ruošiasi švęsti Jonines. O mudu į kuprines kemšam termo rūbus, šiltas kojines ir kepures, žiemines striukes ir laimingi ruošiamės kelionei į šiaurę :) Pačią šiauriausią, kiek paprastiems mirtingiesiems įmanoma.

Haikas iki Foxfonna ledyno

2019 birželio 20 d.
Pasipuošę sniego batais žygiuoti pradedam nuo gražios panoramos į Isjforden fjordą vienoje pusėje ir į statoką snieguotą kalną, į kurį ir lipsime.

Ledlaužis - baidarėmis prie ledyno

2019 birželio 21 d.
Antras rytas Svalbarde!
Šiandien bus fantastiška diena, nes laukia dar vienas Ledlaužiu vadinamas nuotykis! Baidarėmis plaukiosime prie ledyno!
Gerai, gerai, pakvėpuojam ir apie viską iš pradžių :)

Arktinis iššūkis

2019 birželio 22 d. Rimčiausia diena Svalbarde. Šįryt ruošiamės į Arktinį iššūkį - vieną rečiau pasirenkamų pramogų šioje saloje. Sako, kad ji - drąsiems ir stipriems. Hm... Tai Alvydui tinka, o kaip Jūratei seksis - pamatysim :)

Longyearbyen apylinkės

2019 birželio 23 d. Poilsio diena. Šiandien vaikščiosime po Longyearbyen apylinkes.

Kruizas į apleistą miestą - Piramidė

2019 birželio 24 d. Paskutinė diena saloje. Šiandienos plane - kruizas į apleistą rusų angliakasių miestą - Piramidė.

Svalbardo augaliukai

Svalbardo vasara trumpa - vos keturi mėnesiai. Viena laimė, kad saulė nenusileidžia visą parą - galima visas 24 val. intensyviai žaliuoti, žydėti ir brandinti sėklas.
O augti dideliam nėra nei maisto, nei prasmės.

Gamta keičiasi

Tuščiai burną aušintume sakydami, kad mums Svalbarde patiko. Kaip gražu gali būti ten, kur nėra nieko ir tuo pačiu, visko tiek daug! Bet... Svalbardas nėra rojus žemėje. O mes - žmonės esame atkakliausi naujų žemių užkariautojai ir atkakliausi kenkėjai.