Melburno apylinkės

Rašom apylinkės, bet ne viskas labai arti šio miesto. Tiesiog nesinorėjo iš Grampians atgal į Melburną važiuoti tuo pačiu keliu, tai radome įdomių objektų, kad tie 300 km. neprailgtų. Kitu atveju - beveik visas kraštovaizdis - pievų su karvėm, avim ir arkliais miksas.


Blue waters lake (Mėlyno vandens ežeriukas)

Nereiktų dėti ypač daug pastangų čia atvažiuot, bet jeigu pakeliui - galima kojas pramankštinti. Jokių ženklų ar nuorodų apie ežerą, iš kelio pasukti ties Portugese Pit ženklu :) O ir ežeriukas mums pasirodė toks labiau žalias, nei mėlynas. Gražus.


Sailor's Falls (Jūreivių krioklys) ir Trentham krioklys


Werribee Gorge

Baisiai gaila, bet negalėjom praeiti šito haiko, nes nuo to laiko, kai planavau, trasa pailgėjo ir mums nebūtų užtekę laiko. Anksčiau buvo 3,5 - 4 val., dabar, kai kažkokie žmonės uždraudė haikeriams eiti per jų privačią žemę, trasa pailgėjo iki 5 - 5,5 val. Aišku, tikėtina, kad mums tiek laiko ir neprireiktų, bet nusprendėme nebandyti visų pievų ap.... Tai jeigu kas šį haiką praeisit, būtinai papasakokit.


Hanging Rock (Kabančios uolos) parkas

Privatus parkas, kur tikriausiai būtų fainai sekmadienius leisti: yra kur pasivaikščioti, pavėsinės su griliais, yra hipodromas, vyksta renginių. O kas dėl uolų - daug žmonių, viskas gerokai nutrypta, akmenys dideli, bet tokių jau daug matėm, ženklų nesupratom, tai vos tos kabančios uolos ir nepražiopsojom :)

Ir dar 10 dolerių kainuoja. Tai 100 kartų geriau iki Grampians pavažiuot.


Organ Pipes National Park (Vargonų nacionalinis parkas)

Visai šalia Melburno, bet visai neaišku kada tuos vartus užsidaro: vienur sako, kad 16.30, kitur 18 val. Tai lėkėm iki tų "vargonų" ir atgal į kalną vos ne užbėgom, ale nežinia ar to reikėjo. Netvarka šitaip, burnojau.

Čia galima pamatyti įdomias greitai stingusios magmos uolas, gražu. Bet pačios uolos nedidukės. Mes pavadinome - anonsas Islandijai: trijų tipų uolos (Organ pipes, Rosetta stone ir Tessellated pavement). Nebuvusiems Islandijoje patiks, o kitiems teks nostalgijos skonį pajust... :) Islandijoje tokios formacijos didžiulės ir ten vaikščiok, laipiok laisvai kiek širdis geidžia.Patiko? Nepatiko? Mums įdomu, ką jūs galvojate ;)Naujausi įrašai

Žygis per pūgą ir Reynisfjara paplūdimys

Kam patinka nukritę lėktuvai ir žygis per pūgą? JAV karinio jūrų laivyno lėktuvui baigėsi degalai ir jis sudužo juodajame Sólheimasandur paplūdimyje. Kas iš jo liko? Einame pažiūrėti ir mes :)

Arkliai ir kriokliai

Ar žinote, kad islandai turi 46 žodžius sniegui apibūdinti? Nemažai. Kaip ir sniego :) Šįryt išvažiuodami susipažinome su iki šiol mums nematyta sniego rūšimi.

Drąsuoliai atvyko. Pirma susipažinkite su oru

Į gražiąją salą nusileidome vakar vakare, gavome mašiną ir jaukią nakvynę su į langą barbenančiu lietumi ir vis prasisukančiu švyturio spinduliu. Pirma naktis - lyja ir debesuota, t.y. šansai pamatyti pašvaistes nuliniai. Einame miegoti.

Besivaikant šiaurės pašvaistes arba Islandija žiemą

- Kur? Į Islandiją? Bet juk ten šalta!!
- Aha, bet ne taip smarkiai kaip Jūs galvojat. Be to, mes norim šiaurės pašvaistes pamatyt ;)

Trumpai apie islandų maistą ir ne tik

Islandai - šiauriečiai prie jūros, taigi ir jų tradicinis maistas atitinkamas - kad sotu būtų. Daug jūros gėrių, daug avienos, ir šalia - viso kito įmanomo pasaulio maisto: nuo picos iki suši.

Pagulėkim karštame upelyje?

Tinginio diena!
Malonu, malonu... :) Na nebus kad jau taip visai visai tinginio, bet bus gerai!

Griaustinio dievo draustinis - Thorsmork

Dar vienas gražus šviesus rytas, kai kylame anksčiau ir lipame į atsparųjį autobusą - važiuojam į šalies gilumą. Tikslas - Thorsmork slėnis, draustinis.

Diena paveiksle - Landmannalaugar!

Kam Islandija jau patiko, šiandien garantuotai negrįžtamai įsimylės!