Marlinų žvejyba Galapaguose

Labai smagu yra pildyti svajones! O kai tokia proga pasitaiko visai netyčia, tuomet yra dar smagiau :)
Kai tik nusprendėme kelionės pabaigoje nuvykti į Galapagus, iš karto puolėme guglinti apie pramogas. Pasirodo nuo vasario čia prasideda marlinų ir tunų žvejybos sezonas, o kovo mėnesį jie kimba ypatingai gerai. O tai man buvo "kaip aklai vištai grūdas". Neišnaudoti tokios progos būtų tikrai kvaila, todėl iš karto sutarėme, kad viena diena bus skirta žvejybai. Susiradęs keletą kompanijų, išsiunčiau užklausimus ir nekantriai laukiau atsakymų. Sekančią dieną jau buvau sutaręs tiesiogiai su vieno laivo kapitonu - kovo 5. Jau buvo aišku, kad žmona liks krante ir nesikamuos visą dieną kateryje.


Kas gi tie marlinai?

Marlinai yra labai panašūs į kardžuves ir buržuves, mat visos šios žuvys yra vienos šeimos. Marlinai sutinkami Ramiajame ir Atlanto vandenynuose. Jie yra ne tik vienos iš greičiausių, bet ir vienos iš ilgiausių žuvų - jų ilgis siekia net iki 4.2 metrų. Dažniausiai sutinkamos šiltuose vandenyse, marlino žuvys gali greitai panerti į vandenyno gelmes, o tai joms padeda padaryti įspūdingas išvystomas greitis - net iki 80 km/h. Su aštriomis ir kietomis priekinėmis iltimis šios žuvys be vargo nudobia kitas žuvis, tam padeda ir plaukimo greitis.
Tiesa, šios žuvys daug migruoja (net po kelis tūkstančius kilometrų), o pasiekti tokį didelį greitį joms padeda vandenyno srovės. Greičiau gali plaukti tik kardžuvės - net iki 110 km/h.

Labiausiai paplitusios 4 marlinų rūšys: baltieji, dryžuotieji, mėlynieji ir juodieji.
Baltieji marlinai sutinkami tik Atlanto vandenyne ir yra patys mažiausi, nes gali užaugti tik iki 45 kg.
Dryžuotieji marlinai yra labiausiai paplitę ir jie dažniausiai užauga iki 125 kg.
Mėlynieji marlinai yra vieni didžiausių žuvų. Jie užauga iki 450 kg.
Juodieji marlinai nenusileidžia mėlyniesiems, o kai kurie nusipeni ir iki 700 kg.
Taigi, žuvytės tikrai rimtos. Mėlinieji ar juodieji marlinai pagaunami retai. Jų paieškos ir žvejyba trunka ilgiau. Tam organizuojamos 4-5 dienų žvejybos. Tokios žvejybos kainos irgi įspūdingos.
Mes eisime ant dryžuotųjų marlinų.


Žvejybos diena

Ką gi, išaušo paskutinės mūsų dienos Galapaguose rytas ir 7 val. aš pasistrikinėdamas lekiu į prieplauką. Susitinku su kapitonu ir dviem pagalbininkais, sėdame į katerį ir plaukiame žvejoti. Vėjo visai nėra, saulė kepina, bus dar viena puiki diena!

Iki žvejybos plotų plaukiame apie 1.5 valandos. Pagalbiniai keičia kai kurių meškerių valą, riša pavadėlius ir "kabliukus" su kalmarų imitacijomis.

Pagaliau užmetamos meškerės ir prasideda velkiavimas, plaukiant nedideliu greičiu. Jau būčiau pradėjęs melstis kokiem nors žvejybos dievams, kad tik kas nors mums šiandien užkibtų, ir staiga, sucypia vienos meškerės ritė! Pirmas kibimas! Pradžioje dar nepatikiu, kad taip greitai jau kažką turime, bet paragintas iškart sėdu į savo kėdę ir traukiu pirmą laimikį. Iš padėjėjų reakcijos matau, kad traukiu tikrai ne marliną. Lengvai ir greitai partraukiu pirmą žuvį. Susipažinkite - didžioji korifena arba auksinė skumbrė. Vietiniai vadina dorado arba dolphin fish.

Netikėtas laimikis. Žuvis nedidelė, nėra saugoma, todėl bus suvartota šios dienos pietums. Vienas iš padėjėjų iš karto išpjauna file.

Labai skaniai suvalgėme ją pietums. Tikrai labai gera šios žuvies mėsa.
Po pirmojo laimikio vėl užmetamos visos meškerės ir toliau velkiaujame. Vėžlio greičiu praeina pusvalandis ir pagaliau pasigirsta vienos ritės riksmas. Viso turime 4 meškeres. Užkibus žuviai, aš turiu sėsti į specialią kėdę ir man perduoda "sėkmingąją" meškerę, o abu pagalbininkai puola susukinėti likusių meškerių. Tai daroma tam, kad į visas puses besiblaškanti žuvis neįsipainiotų į kitų meškerių valą.
Pagalbininkas patvirtina, kad šį kartą traukiu marliną. Valas gerokai išvyniotas, taigi bus ką veikti.

Apie 15 min. kovoju su savo pirmuoju marlinu. Laimės pilnos kelnės, o šypsena iki ausų :) Pritraukiu žuvį prie pat katerio, jau puikiai matosi vandenyje ir tik staiga... persisuka ir atitrūksta nuo "kabliuko"! Pasigirsta keturi "AAAAAaaaaajjjjjjj"... Ką padarysi. Vėl metame meškeres ir tęsiame.
Nepraeina nei 10 min. ir vėl turime kibimą. Tik deja, šį kartą žuvis iš karto nueina. Bet ilgai liūdėti netenka, nes po keliolikos minučių užkimba dar vienas marlinas.

Vėl 15 min. paprakaituoju traukdamas ir pagalbininkas sučiumpa marliną už jo smaigalio.

Atkabinamas kabliukas, tada galima nusifotografuoti ir žuvį paleisti.

Papietavę tęsiame žvejybą. Prabėga pusvalandis ir vėl turime kibimą!

Šį kartą žuvis smarkiau priešinasi ir valas ritėje tiesiog tirpsta. Visi puikiai žinome, kam dabar teks visą valą susukti atgal :) Ketvirtas traukimas buvo sunkiausias. Teko apie pusvalandį pakovoti su šiuo marlinu.

Po šios kovos buvau kiaurai šlapias nuo prakaito. Dabar jau norėjosi pailsėti. Ore jokio vėjelio, o velkiaujame nedideliu greičiu. Laimei dar yra šalto alaus :)
Su kapitonu sutarėme, kad pagavę dar vieną žuvį, trauksime kranto link.
Kaip tarėme, taip ir padarėme. Po gero pusvalandžio užkibo dar vienas marlinas. Ir šį kartą valas buvo vėl smarkiai išvyniotas. Marlinas net kelis kartus pasirodė iššokęs iš vandens.

Padėjėjai gerai pažįsta šias žuvis. Tikriausiai šis marlinas per smarkiai priešinosi ir nuvargo, todėl jam buvo atliekamas gaivinimas.

Toks gaivinimas truko apie 10 min. Kai žuvis atsigavo, buvo paleista, o mes patraukėme namo. Padėjėjai krito miegoti, o aš iš laimės negalėjau nei užmigti, nei susičiaupti. Taip ir parplaukiau išsišiepęs iki ausų :)

Kaip pirmam kartui, marlinų žvejyba pavyko puikiai. Ačiū Tesoro komandai. tesorogalapagos.comNaujausi įrašai

Svalbardas. Kur? Kodėl? Ir ko?

Lietuvoje vidurvasaris, tauta ruošiasi švęsti Jonines. O mudu į kuprines kemšam termo rūbus, šiltas kojines ir kepures, žiemines striukes ir laimingi ruošiamės kelionei į šiaurę :) Pačią šiauriausią, kiek paprastiems mirtingiesiems įmanoma.

Haikas iki Foxfonna ledyno

2019 birželio 20 d.
Pasipuošę sniego batais žygiuoti pradedam nuo gražios panoramos į Isjforden fjordą vienoje pusėje ir į statoką snieguotą kalną, į kurį ir lipsime.

Ledlaužis - baidarėmis prie ledyno

2019 birželio 21 d.
Antras rytas Svalbarde!
Šiandien bus fantastiška diena, nes laukia dar vienas Ledlaužiu vadinamas nuotykis! Baidarėmis plaukiosime prie ledyno!
Gerai, gerai, pakvėpuojam ir apie viską iš pradžių :)

Arktinis iššūkis

2019 birželio 22 d. Rimčiausia diena Svalbarde. Šįryt ruošiamės į Arktinį iššūkį - vieną rečiau pasirenkamų pramogų šioje saloje. Sako, kad ji - drąsiems ir stipriems. Hm... Tai Alvydui tinka, o kaip Jūratei seksis - pamatysim :)

Longyearbyen apylinkės

2019 birželio 23 d. Poilsio diena. Šiandien vaikščiosime po Longyearbyen apylinkes.

Kruizas į apleistą miestą - Piramidė

2019 birželio 24 d. Paskutinė diena saloje. Šiandienos plane - kruizas į apleistą rusų angliakasių miestą - Piramidė.

Svalbardo augaliukai

Svalbardo vasara trumpa - vos keturi mėnesiai. Viena laimė, kad saulė nenusileidžia visą parą - galima visas 24 val. intensyviai žaliuoti, žydėti ir brandinti sėklas.
O augti dideliam nėra nei maisto, nei prasmės.

Gamta keičiasi

Tuščiai burną aušintume sakydami, kad mums Svalbarde patiko. Kaip gražu gali būti ten, kur nėra nieko ir tuo pačiu, visko tiek daug! Bet... Svalbardas nėra rojus žemėje. O mes - žmonės esame atkakliausi naujų žemių užkariautojai ir atkakliausi kenkėjai.