Maistas

Japonų maistas mums labai patiko: įvairus, daug daržovių, žuvies, neriebu. Todėl ir žmonės liekni - čia ne fritkes ar burgerius valgyt. Nors yra ir to, jeigu tik panorėsi. Alvydas kartą valgė vietinį burgerį, sakė skanus, sultingas, daug geresnis, nei tradicinis makdonaldo ar hesburgerio.


Takoyaki

Kiaušinio, daržovių ir aštuonkojo rutuliukai - dažniausiai, gatvės maistas. Palaisto baltu padažu, pabarsto Katsuo-bushi (džiovinto tuno drožlės). Laabai skanu. Alvydo absoliutus favoritas Japonijoje.
Nors sako, kad tai tradicinis patiekalas Osakos regione, niekur skaniau nevalgėme nei Tokijuje ant sankryžos, prieš Harajuku tiltą. Daro tokia iš pažiūros pikta, bet iš tikro labai faina teta. Sukirtom 3 porcijas ir atsisveikinom kaip geriausi draugai :)


Soba

Smulkūs grikių miltų makaronai, valgomi kaip šilta sriuba arba atvėsinti, mirkomi sojos padaže (turbūt) su daržovėm, svogūnų laiškais ir tempuroje kepta vištiena arba suši. Valgėm vietinių kavinėje Azimoto su p. Okamoto, pas kurį gyvenome B&B. Kuklieji senučiukai savininkai vis užmesdavo akį, kaip čia tie užsieniečiai valgo. Tai stengėmės ir mes garsiai makaronus šliurbti - gi skanu! Nė nepagalvotum, kad toks paprastas patiekalas gali būti toks sotus. Netikėtai skanu.


Suši

Su šiuo patiekalu, tikime, visi pažįstami. Pas mus populiaresnė suši rutuliukų versija, Japonijoje valgomas suši nigiri - ant ryžių uždėtas mėsos gabaliukas: žuvies, krevetės, aštuonkojo, kalmaro ar pan. T.y. be sūrių, sezamų, papildomų daržovių ir kt. nesamonių. Valgėme daug, ypač patiko su riebiu ir pusriebiu tunu.
Oi, kad būtume nufilmavę kaip juokėsi žmonės išgirdę apie lietuviškus karštus sušius!..


Okonomiyaki

Sako, vienas populiariausių tradicinių patiekalų Osakoje. Ok, bandom. Nesupratom, ką valgėm - lygtai kiaušinio plakinio blyną keptuvėje su majonezu ir pora Takoyaki ant viršaus. Antrą kartą nebebandėm.


Udon/Ramen/Miso

Sultiniai/sriubos su tofu sūriu, makaronais, sojų daigais, kokia nors mėsa, jūržolėmis, virtu kiaušiniu, ryžiais ir kt. Skanu ir sotu.


Kushi Katsu

Kas nors ant pagaliuko virta aliejuje. Ir kai sakom kas nors, įsivaizduokite bet ką: nuo mėsos, dešrelių, daržovių iki pyragų, bananų, koldūnų su ledais. Šalia patiekia ir įvairių padažų, neblogai, bet mums žalios daržovės patiko labiau.


Atradimai

Sezamo aliejuje pamarinuoti agurkai. Labai paprastai, bet kaip skanu! Tikrai atsiras ant mūsų stalo.

Edamame pupelės. Virtos, keptos, pamarinuotos - skanios visais būdais. Jeigu tik rasim, būtinai prašysim mamų užauginti Lietuvoje.

Su kaulu keptas tuno gabalas. Pamačius nesuprasi kas čia, bet labai geras skonis.

Druskoje keptas jūros karosas. Patiekalas su pramoga, nes pačiam tą karosą pasigaut leidžia. Kurgi neisi į tokią vietą!

Valgėme ir dar skanių dalykų, bet kad dažniausiai suėdam ir tik tada prisimenam - ai, nenufotkinom...

Norint maistui Japonijoje neišleisti daug galima tikrai neblogai valgyti perkant "Seven/11" (kaip mini maximos) paruoštą maistą. Ką bandėm, viskas buvo skanu: ryžiai, ramen, kelių rūšių makaronai, edamame, jautiena, višta tempuroje. Ant pakuočių parašyta ir sakinys angliškai, žodžiu - užskaitom.



Komentarai: 2

  • Mantas

    2020-01-28 21:09

    Okonomiyaki!!!!! Musu vienas megstamiausiu patiekalu..... beeeelekaip skanu! Japoniskas sezamo aliejus pas mus namie tai ant salotiku ir agurku taip gerai sueina, tas belekaip gardus specifinis skonis! Nu ir edamame.... dar jei kokie astrus prieskoniai ir rupi druska uzberti tai ooooooo nomnomnom geriau nei cipsai ziurint koki filma!

  • Jurate

    2020-02-08 05:19

    Mes irgi patapome baisiais japonų maisto mylėtojais :) Ir sezamų aliejui daug daugiau panaudojimo atvejų sužinojome ir edamame pupas bandysime Lietuvoje - mamų daržuose užauginti :)

Patiko? Nepatiko? Mums įdomu, ką jūs galvojate ;)



Naujausi įrašai

Balta balta kur dairais ir du seni geri pažįstami: Gullfoss ir Geizeris

Jau metas roges link namų sukti. Ir iš ties, rogės šiandien būtų buvęs bene geriausias transportas. Aplankysime Gullfoss ir Geizerį.

Karštos maudynės ir paskutinis šansas pašvaistėms

Faktas, kad esame visam svietui apsiskelbę, kad jau mums maudynės, tai nėra labai svarbu, subtiliai tariant. Bet net aršiausi skeptikai negali atsispirti pagulėjimui karštam terminiam islandiškam vandenyje. Lauke. Žiemą.

Ledo tunelis

Šiandienos pramogą teko perkelti 2 kartus, nes labai jau nedraugiški buvo orai, netgi pavojingi. Daug lietaus šiame regione grasino potvyniu, o dar baisusis vėjas. Laimei, dar užteko dienų - viskas pavyko!

Saulės lydimi iki Stokksnes. Su pauze prie Jokulsarlon lagūnos

O čia tikra nuotrauka?

Ledynas ir deimantai paplūdimyje

Šlapiausia diena Islandijoje. Visą dieną labiau ar mažiau lijo. O kai lijo mažiau, visvien vandens gavome - arba per jį ėjome arba paplūdimyje purslų vėjas atnešė.

Sėkmės zigzagai arba oi koks ilgas kelias namo

Per visą laiką Grenlandijoje sėkmę minėjom dažniau, nei paprastai. Kelionė namo užtruko...

Arktiniai augaliukai

Tradicinė apžvalgėlė prijaučiantiems botanikai - kas čia auga.

Kalniukas prie oro uosto - Quassussuaq (Lille Malene)

Turint gerą pusdienį - šaunus haikas, kurio pradžia - šalia oro uosto.