Kolkos kanjonas (Colca Canyon)

Dzin dilin dilin!!!!
2:45
Ką?..
Jau?...
Galva vienu metu supranta ir nesupranta, kas vyksta.

Labas rytas. Ar naktis laba?...
Važiuojame į Kolkos kanjoną. Dvi dienas daug eiti.

O dabar 160 km važiuosime 3 ar 4 valandas mikruške. Tada pusryčiai. Gal tada jau daugiau suprasime.


Cruz del Condor

Laba diena! Jaučiamės kiek lazdom apvanoti, bet jau geriau.

Po kuklių pusryčių atvažiuojame stebėti kondorų. Tų pačių paukščių, kuriuos matėme Patagonijoje. Peruviečiams kondorai - šventi. O dabar ir nykstantys, saugomi.

Sako, Kolkos kanjone jų gyvena 35. Priminsime, tai didžiausi skraidantys paukščiai pasaulyje. Sparnų plotis - iki 3 m., svoris - iki 15 kg. Maitėdos, patys nemedžioja. Susiporuoja visam gyvenimui. Jauniklius veda kas dvejus metus. Subręsta ~10 metų amžiaus, gyvena iki 75.

Didingai jie atrodo sklandydami kanjone. Ir mes turbūt didingai atrodome lėtai vaikštinėdami. Čia 3800 m. aukštis.


Einam!

Po dar beveik 2 val. važiavimo ir visokių organizacinių reikalų pradedame eiti. Mūsų grupėje be peruviečio gido: 3 olandės, 2 belgai, pora pranūzų, mudu ir čilietė. Kartu praleisime 2 dienas.

Šiandien turime nusileisti iki oazės kanjono apačioje, o ryt vėl pakilti. Bus reikalų :)
Oazė matosi vidurinėje nuotraukoje - 1500 metrų žemiau nei stovime mes.

Einame ir aikčiojame! Fantastiškai gražu!

Takas geras, eiti nesunku, viskas puikiai!

Tarpuose tarp vaizdų papasakosime Jums apie šį kanjoną.

Kolka - trečias kanjonas pasaulyje pagal gylį - net 3270 metrų! O vos 84 m. gilesnis, antros vietos laureatas Cotahausi - irgi Peru. Praktiškai Kolkos kaimynas, bet iki jo labai sunku nusigauti.

Kolka - du kartus gilesnė, nei amerikiečių Didysis kanjonas.

Kanjono tarpeklis susiformavo judant dviems Andų ugnikalniams: Sabancaya ir Hualca Hualca. Abu apie 6 km. aukščio, pirmasis - ir dabar aktyvus. Viso netoliese suskaičiuoja apie 40 ugnikalnių.

Gerokai vėliau, prieš kelis tūkstančius metų, po stiprių žemės drebėjimų Kolkos upė pradėjo savo darbą ir išgraužė kanjoną iki dabar matomo.

Dabar Peru - lietaus sezonas, todėl galime džiaugtis žaliais ir vešliais kalnais ir ne karštu, drėgnu oru. Tačiau žinome, kad vakare ir ryte labai dažnai lyja ;)

Pirmoje nuotraukoje matote "drakono žvynus" :) Užsukite į mūsų 360° nuotraukų skiltį - ten jie įspūdingai matosi.

Per metus Kolką aplanko apie 120 tūkst. keliautojų. Eiti patiems - nebūtina. Galima atvažiuoti ir vienai ar dviems dienoms ir pamatyti esmines vietas. Jeigu 1 dienos kelionė: startas ~3 val., grįžtate ~17 val. Jeigu dviems dienoms - objektai tie patys, tik abu rytus startuosite ne 3, o 7-8 val.

Aukščiau gyvenantys žmonės čia verčiasi gyvulininkyste - augina lamas, alpakas, avis, asilus. Žemiau - žemdirbystė. Senuoju terasų būdu augina daugiausiai kukurūzus ir bulves. Aišku, didžiausi darbdaviai: sidabro ir vario kasyklos bei vis augantis turizmas.

Kartais pagalvojame apie rytojų - reiks užlipt atgalios :) Bet rytoj bus rytoj ;)

Aišku, vakarop gavome lietaus. Nesmarkus, bet ateisime dar negreit ir nesinori visų rūbų peršlapti. Visi pasidabinome plastmasiniais pončais ar pan. gėriais.

Mano vyras pavirto į Žvaigždžių karų personažą ir vedė kalinius į bazę.

Paskutiniai pora kilometrų jau atrodė baisiai ilgi. Atsibodo, jau norėjosi nusiauti batus, į baseiną ir alaus :)

Pagaliau pasiekėme savo "prašmatnų" viešbutį oazėje ir visi norai išsipildė! Tempimo pratimai, baseinas ir šaltas alus :)

Na gal ne visai visi, nes neturėjome šilto vandens ar jokios mėsos vakarienei, bet... diena buvo įspūdinga, viskas ir taip gerai :)

Apie 19 val. pradėjo lyti. Einame miegot, matysime, koks bus rytas.

Summa summarum:
7 val.,
1500 m. žemyn, 400 m. aukštyn,
17 km trasa.


2 diena

Tru tu tu tūūū!!!!
4:15
Šokam iš lovų!
Aha, greičiau išropojam :)

Lijo visą naktį. Miegojome po skardiniu stogu, tai lietaus garsas buvo patrigubintas :) Bet išėjus į lauką neatrodė taip baisiai.

4:40 susitinkam su chebra. Dar tamsu. Lašnoja.
Gidas sako, kad zigzagus aukštyn turėtume įveikti per 3 val. 1,2 km aukštyn per 3 val.? Ok. Pabandom.

Startuojame nuo 2160 m. aukščio, finišuosime 3360 m. Tikriausiai, kuo aukščiau būsime, tuo sunkiau turėtų darytis. Pirmą kartą į kalną lipsime taip aukštai.

Visą rytą krito dulksna, tai reikėjo plastiko pončų. Intensyviai lipome aukštyn, tai po pončais buvome šlapi nuo praikaito. Jeigu ne ši nesąmonė, viskas būtų buvę kaip ir visai super.

Mūsų jaunieji beneliukso europiečiai nuskubėjo pirmi. Sunkiausiai sekėsi prancūzei ir čilietei. Po pirmo ketvirtadalio čilietė pasiprašė asiliuko taksi. 15 EUR.

Labai simboliška. Kaip čia vyko 16-17 amžiuje. Atkaklūs atvykėliai europiečiai viską praėjo ir įveikė. Vietiniai krito.

VALIO!!!

Šaunuoliai mes!

Skubiai persirengiam šlapius rūbus, nes čia ir oras šaltas. Nerealiai praverčia ir pirštinės, kurias mano nuostabus vyras vakar įdėjo į kuprinę:)

Summa summarum:
3.5 val.,
1200 m. aukštyn,
5 km trasa.


Karšto vandens baseinai

Po pusryčių atvažiuojame į karšto vandens baseinus, norintys už ~4 EUR gali valandą pamirkti. Mudu labai norime. Po ilgo ėjimo pagulėti šiltame vandenyje - fantastika, labai padeda atpalaiduoti raumenis. Jeigu nerimaujate, kad po sporto kitą dieną gali skaudėti raumenis, pagulėkite šiltoje vonioje ;)

Viskas čia baisiai (pa)prastai. Yra ir kiek padoresnių, norintiems - ir daug mandresnių vietų, net spa viešbučių.


Kažkokia apžvalgos aikštelė

Grįžtant, kai tik turėjome progą, miegojome. Gal ir aukštis veikė, gal žemas slėgis, bet lūžinėjome kaip 3 paras nemiegoję.


Aukščiausia vieta

Čia taip pat pažadinti iššokome nuotraukai. 4910 m. - aukščiau niekada nesame buvę. Judame lėtai, atsitūpti- atsistoti jau atrodo pakankamai daug fizinės veiklos :) Gaudome kvapą :)


Aguada blanca nacionalinis rezervatas

Paskutinė stotelė pakeliui namo - lamų, alpakų ir vikunijų karalystė.


Išvados

Fantastiškas nuotykis.
Mums labai pasisekė - buvome šaunioje grupėje, lijo nebaisiai, nuėjom vieną rimtesnių savo haikų.
Rekomenduojam!


Kaina

Klausiate kiek kainuoja. Atsakome: pats turas - 33 EUR žmogui. Mes norėjome kambario su atskiru dušu, tai dar po 13 EUR. Kaina pas visus organizatorius panaši, nes didelė konkurencija. Mes manome, kad tai blogai, nes visi nusismaugę ir taupo, kur tik gali, pvz. ant pusryčių :(
Patekimas į Kolka kanjono reg.parką ar kažkas pan. ~18 EUR. Šilti baiseinai apie 4 EUR, antros dienos geri pietūs po 8 EUR.Naujausi įrašai

Svalbardas. Kur? Kodėl? Ir ko?

Lietuvoje vidurvasaris, tauta ruošiasi švęsti Jonines. O mudu į kuprines kemšam termo rūbus, šiltas kojines ir kepures, žiemines striukes ir laimingi ruošiamės kelionei į šiaurę :) Pačią šiauriausią, kiek paprastiems mirtingiesiems įmanoma.

Haikas iki Foxfonna ledyno

2019 birželio 20 d.
Pasipuošę sniego batais žygiuoti pradedam nuo gražios panoramos į Isjforden fjordą vienoje pusėje ir į statoką snieguotą kalną, į kurį ir lipsime.

Ledlaužis - baidarėmis prie ledyno

2019 birželio 21 d.
Antras rytas Svalbarde!
Šiandien bus fantastiška diena, nes laukia dar vienas Ledlaužiu vadinamas nuotykis! Baidarėmis plaukiosime prie ledyno!
Gerai, gerai, pakvėpuojam ir apie viską iš pradžių :)

Arktinis iššūkis

2019 birželio 22 d. Rimčiausia diena Svalbarde. Šįryt ruošiamės į Arktinį iššūkį - vieną rečiau pasirenkamų pramogų šioje saloje. Sako, kad ji - drąsiems ir stipriems. Hm... Tai Alvydui tinka, o kaip Jūratei seksis - pamatysim :)

Longyearbyen apylinkės

2019 birželio 23 d. Poilsio diena. Šiandien vaikščiosime po Longyearbyen apylinkes.

Kruizas į apleistą miestą - Piramidė

2019 birželio 24 d. Paskutinė diena saloje. Šiandienos plane - kruizas į apleistą rusų angliakasių miestą - Piramidė.

Svalbardo augaliukai

Svalbardo vasara trumpa - vos keturi mėnesiai. Viena laimė, kad saulė nenusileidžia visą parą - galima visas 24 val. intensyviai žaliuoti, žydėti ir brandinti sėklas.
O augti dideliam nėra nei maisto, nei prasmės.

Gamta keičiasi

Tuščiai burną aušintume sakydami, kad mums Svalbarde patiko. Kaip gražu gali būti ten, kur nėra nieko ir tuo pačiu, visko tiek daug! Bet... Svalbardas nėra rojus žemėje. O mes - žmonės esame atkakliausi naujų žemių užkariautojai ir atkakliausi kenkėjai.