Hokitika: pakrantė, šviečiančios kirmėlės ir žydras vanduo

Mažiukas turistinis pakrantės miestelis, kur vėl mūsų mėgstamiausiu būdu pasidžiaugėm paplūdimiu - 20 min ir su striukėm :)

Pamojavom Sidnėjui kitam Tasmanų jūros krante, tikimės gaisrai pagaliau baigėsi. Reiks paskaityti australų žinias.

Už mūsų matote vieną iš miestelio įdomybių - iš jūros išmetamų medžių jie sudėlioja miestelio pavadinimą - Hokitika. Ir turistams patinka! Ir marozams nekliūna. Ir biudžetas minimalus! O sklaida - didžiulė. Puikus projektas!

Vietinė televizija kalbėjo, kad dauguma paplūdimyje išmetamų medžių atkeliauja iš Australijos. Bet mes drįsome suabejoti šia hipoteze (įrodymų tai nematėm), nes pravažiavome daug link jūros tekančių upių ir upelių, kurių krantai įvairiausiomis išplautomis šakomis ir medžiais nusėti... Tai peršasi mintis, kad nemažai tų šakų toli nuo pakrantės ir nenuplaukia.


Glow worm dell

Dar vienas geras dalykas Hokitikoje - naktį galima nemokamai pamatyti šviečiančių kirminų. Ir tik 2 minutes eiti tereikia!

Kitas geras dalykas - mano vyras, kuris vakare prisiminė, kad reikia sutemus nuvažiuoti jų pažiūrėti!

Patys nė nebandėme fotografuoti. Jums rodome skolintas fotografijas.

O kažkas jas sugebėjo ir prietemoje nufotografuoti - va čia tai meistras!


Hokitika gorge (upės išgraužtas tarpeklis)

Ilgai galvojau, kaip čia gražiai ir tinkamai išversti žodį "gorge" į lietuvių kalbą. Ir supratau, kad - o velniams to reikia? Neturime mes Lietuvoje tokių dalykų, nereikia ir žodžių! :)
O jei rimtai - tarpeklis.

Parkinge pamatėme ir norėtume jums pristatyti puikų kiwių išradimą - automobilių numerių, grotelių, ratų ir purvasaugių valytuvas. Ekologiškas, praktiškai nenaudoja jokios papildomos energijos, tik biokurą, nurenkamą nuo jūsų automobilio :)

Kai ištobulins didesnę versiją, kad ir priekinį stiklą nuvalytų - būtinai pirksime.

Turbūt 95% Hokitika upės nuotraukų internete taip paryškintos, kad kontrastas rėžia akį. Bet tokie laikai - į tas paprastas, neryškintas, neredaguotas nuotraukas gali pats sau ir žiūrėti. Tai mes daug jūsų dėmesio čia ir nesitikim...

Vanduo išties įspūdingas, toks pieniškai žydras. Ir srovė taip gerai neša, kad maudytis niekas nenori.

Mama! Mam! Žiūrėk, kaip moku!Naujausi įrašai

Svalbardas. Kur? Kodėl? Ir ko?

Lietuvoje vidurvasaris, tauta ruošiasi švęsti Jonines. O mudu į kuprines kemšam termo rūbus, šiltas kojines ir kepures, žiemines striukes ir laimingi ruošiamės kelionei į šiaurę :) Pačią šiauriausią, kiek paprastiems mirtingiesiems įmanoma.

Haikas iki Foxfonna ledyno

2019 birželio 20 d.
Pasipuošę sniego batais žygiuoti pradedam nuo gražios panoramos į Isjforden fjordą vienoje pusėje ir į statoką snieguotą kalną, į kurį ir lipsime.

Ledlaužis - baidarėmis prie ledyno

2019 birželio 21 d.
Antras rytas Svalbarde!
Šiandien bus fantastiška diena, nes laukia dar vienas Ledlaužiu vadinamas nuotykis! Baidarėmis plaukiosime prie ledyno!
Gerai, gerai, pakvėpuojam ir apie viską iš pradžių :)

Arktinis iššūkis

2019 birželio 22 d. Rimčiausia diena Svalbarde. Šįryt ruošiamės į Arktinį iššūkį - vieną rečiau pasirenkamų pramogų šioje saloje. Sako, kad ji - drąsiems ir stipriems. Hm... Tai Alvydui tinka, o kaip Jūratei seksis - pamatysim :)

Longyearbyen apylinkės

2019 birželio 23 d. Poilsio diena. Šiandien vaikščiosime po Longyearbyen apylinkes.

Kruizas į apleistą miestą - Piramidė

2019 birželio 24 d. Paskutinė diena saloje. Šiandienos plane - kruizas į apleistą rusų angliakasių miestą - Piramidė.

Svalbardo augaliukai

Svalbardo vasara trumpa - vos keturi mėnesiai. Viena laimė, kad saulė nenusileidžia visą parą - galima visas 24 val. intensyviai žaliuoti, žydėti ir brandinti sėklas.
O augti dideliam nėra nei maisto, nei prasmės.

Gamta keičiasi

Tuščiai burną aušintume sakydami, kad mums Svalbarde patiko. Kaip gražu gali būti ten, kur nėra nieko ir tuo pačiu, visko tiek daug! Bet... Svalbardas nėra rojus žemėje. O mes - žmonės esame atkakliausi naujų žemių užkariautojai ir atkakliausi kenkėjai.