Buenos Airės

Bienvenidos a Buenos Aires!
Naujas žemynas mus pasitiko 37°C. Sako, šiluma kaulų nelaužo, bet tokia iškart per nemiegojusį veidą tvojo :)

Po 11 valandų vargo lėktuve (man vargas yra ilgesnis nei 6 val. skrydis), pasiekėme vieną didžiausių pietų Amerikos miestų. Buenos Aires namais vadina 15 ml. gyventojų (su priemiesčiais). Todėl natūralu, kad miestas didžiulis, taip pat ir gyventojų tankis. Pridėjus turistus gaunasi gera košė - miestas gyvas, pilnas, garsus.

Stebėdami miesto architektūrą spėjome, kad aukso amžių šis miestas išgyveno kolonijistų laikais (19 a. galas - 20 a. pradžia) ir prieš kokius 20 metų. Pasirodo - beveik neklydome. (Šiaip - labai įdomu buvo paskaityti apie Argentinos ekonomikos istoriją).

Dabar Argentina išgyvena recesiją su visais sunkiais jos simptomais. Pernai infliacija apie 50%, šiemet - 25%, kitiems metams 34% žada. O šį gruodį net 53%!
Mums - keliautojams iš dalies tai gerai - mūsų valiutos perkamoji galia čia didesnė, tačiau kita medalio pusė yra žemas pragyvenimo lygis dažnai = didėjantis nusikalstamumas.
Kai kur gatvėse matėme budint policininkus, labai dažnai matėme ir mirksinčius jų sustojusių automobilių švyturėlius. Tiesą sakant, nė nežinojome kaip visgi jaustis - ar čia dėl to saugiau ar ne.

Turistus vietiniai ramina - čia saugu, blogiausia, kas turbūt gali nutikti - na apvogs kišenvagiai. Sutikit, kad ir tokia "smulkmena" gali kiek pagadinti nuotaiką.

Į sunkią realybę numeta tokie vaizdai, ypač antroji foto - sienelės saugumui įmūrytos butelių šukės.

Labai aiškiai supratome kodėl daugelyje vietų noriau priima ne vietines valiutas: dolerius, eurus. Šį sausį 1000 pesų būtumėt nupirkę už 23 eur, o dabar užteks 15 eur. Dar baisiau - 2015 m. 1000 pesų būtų reikėję viso 100 eur. Vienoje populiariausių pėsčiųjų gatvių pajutome tikrąjį juodosios rinkos mastą - ant kiekvieno, tikrai ant ant kiekvieno, kampo vyriškiai šūkauja: "Cambio! Cambio! Cambio!" Suprask, keičia valiutą ir, tikėk, geru kursu ;)


Apie maistą

Apie argentiniečių gebėjimus kepti mėsą, jų asado - ant grilio kepta įvairi mėsa, prirašyta daug. Mes tik patvirtinsime - visa tai tiesa! Kaip jie tokius gabalus mėsos taip sultingai iškepa?...
Alvydui padarė įspūdį ir jis priėmė naują virtuvės iššūkį :) Tai gerai, tai gerai! Ko jis imasi virtuvėje - visada puikiai pavyksta, tai spėkite, kam čia labiausiai pasisekė? :)

Ir maisto kainas.
Čia lietuvis beveik gali jaustis kaip norvegas Lietuvoje. Čia pigu. Žinoma, jeigu norite, visur rasite brangiai. Mes vertiname geras, bet ne prabangias vietas. Pvz. vakarienė dviems gerame restorane (su baltom staltiesėm): 450 g. geras steikas su garnyru ir butelis vyno - 25 - 30 eur. Neabejojame, kad yra daugybė vietų, kur irgi būtų gerai ir dar pigiau. Alus - nuo 2 iki 4 eur už bokalą bare.

Turėjome prisiderinti prie žiauraus 16 val. laiko skirtumo nuo NZ, o skaniausias miegas buvo nuo 6 val. ryto. Todėl valgėme praktiškai tik pietus ir vakarienes. O dauguma vietų čia ir dirba vakare nuo 19 val.
Man tai labai gerai tiko, nes dienos metu kartais ir šiaip išeidavau į atvirą kosmosą, tai kada reiktų valgyti kūnas irgi nelabai suprato.


San Telmo

Gyvenome San Telmo rajone, nes keli įdomūs objektai pakankamai netoli nuo ten.

Pirmąją dieną apsukome 17 km ratą pro kelis rajonus, kitomis dienomis nuėjome mažiau, nes daugiau važinėjome. Galima važiuoti autobusais, vienas įsėdimas vos 20 pesų - 0,3 eur, o mes sau leidome pavažinėti Uberiu už 1,5 - 5 eur. Jums sudėsime keletos dienų įspūdžius.


Architektūra

Miesto statiniai: universitetai, bankai, muziejai ir t.t. - didžiuliai, monumentalūs. Daug grandiozinių skulptūrų, bareljefų, obeliskų. Viskas šalia plačių gatvių, didžiulių žiedų.
Kartais keista, kai prie ar tarp didingų, gerai išsilaikiusių senovinių statinių įsispraudę patrūniję naujų laikų daugiabučiai.


La Boca

Spalvingas rajonėlis, kurį matysite kiekviename reklaminiame buklete. Ryškios spalvos akis džiugina bet vargelis kartais akis bado. Vienas skurdesnių rajonų, todėl turistams siūlo ten pasigrožėti ir namo eiti, kol šviesu.

Taip linksmai dekoruota El Galpon del Catalinas teatro siena.


Boca Juniors stadionas

Nuoširdūs futbolo mėgėjai tikrai žino populiariausią argentiniečių komandą Boca Juniors. Aplankėme jų stadioną. Nors tuo met nevyko jokių rungtynių, kas antras žmogus dėvėjo komandos simbolika papuoštus marškinėlius, o aplinkinėse parduotuvėlėse nerasite jokio kito prekės ženklo.


El Ateneo Grand Splendid

Buvusio teatro patalpose įkurtas didžiulis knygynas. Baisiai apmaudu, kad mes radome kitą panašų, mažesnį ir paprastesnį beveik identiškai pavadintą knygyną. Arba jame šios patalpos neradome. Deja :(


Tango La Ventana teatre

Buenos Aires - tango gimtinė. Todėl natūralu, kad šis šokis yra super svarbi šalies kultūros dalis ir pasididžiavimas.

Žiūrovų prašė pasirodymų metu nefotgrafuoti ir nefilmuoti. Gerbėme šį prašymą. O vargu ar ir patys būtume norėję tai daryti - pasirodymai buvo ekspresyvūs ir įtraukiantys, mėgavomės išsišiepę, vis džiaugsmingai susižvalgydami: "Kaip fainai, ar ne?" :)

Jeigu įdomu, Jums siūlome pažiūrėti paties La Ventana teatro gerai nufilmuotą 1,5 val. pasirodymo 20 minučių santrauką.


MALBA

Lotynų Amerikos modernaus meno muziejus.

Pavadinimas - Prisiminimų uostas.


Puerto Madero rajonas


Floralis generica


Jardín Botánico Carlos Thays (Botanikos sodas)

Apėjome kelis parkus šiame mieste bet nė vienas nepasirodė įsimintinas - dideliuose plotuose nedaug augmenijos, o kas auga ir tai skurdokai. Šis botanikos sodas buvo kažkas įdomesnio, bet toli gražu nuo to, ką esame matę geresnio. Linkime šiam sodui suklestėti, nes keletą įdomių augalų tikrai sutikome.


Paryžius

Pasirodo, Buenos Aires kartais vadina mažuoju Paryžiumi. Mes matėme nepakankamai, kad paneigti ar patvirtinti tokį pavadinimą, bet lengvą pamišimą dėl Paryžiaus pastbėjome: barai, kavinės, prancūziški burgeriai (taip, taip, burgeriai), ledai ir pan.
Nuotraukoje prancūziškas jomarkas parkelyje.

Turistams rekomenduojamos aplankyti vietos, kurių mes pasirinkome nelankyti: Recoleta kapinės (kur palaidota žymioji Evita Peron), istorinis Buenos Aires obeliskas, daug aikščių su kokiais nors paminklais.

Ką dar privalėtume pasakyti - gražiomis fotografijomis miestą parduoti nesunku, tačiau realybė nėra tokia rožinė. Mieste matėme ir nemažai benamių, ypač liūdnai atrodė kokių 10 benamių paauglių grupė mieganti gatvėje ant čiužinių. Taip pat mieste daug netvarkos. Šiukšlių rūšiavimo jau neprašome, pakankamai gerai, kai jas bent į šiukšliadėžes išmeta. O gigantiškiems patriušusiems priemiesčių daugiaubučiams mūsuose populiari renovacija irgi leistų išdidžiai pažvelgti turistams į akis.

Tai skrist ar neskrist į Buenos Aires? Dėl futbolo, tango ir asado - Taip! Dėl paties miesto - mes galvojame, kad galima kitur laimę pabandyti.Naujausi įrašai

Svalbardas. Kur? Kodėl? Ir ko?

Lietuvoje vidurvasaris, tauta ruošiasi švęsti Jonines. O mudu į kuprines kemšam termo rūbus, šiltas kojines ir kepures, žiemines striukes ir laimingi ruošiamės kelionei į šiaurę :) Pačią šiauriausią, kiek paprastiems mirtingiesiems įmanoma.

Haikas iki Foxfonna ledyno

2019 birželio 20 d.
Pasipuošę sniego batais žygiuoti pradedam nuo gražios panoramos į Isjforden fjordą vienoje pusėje ir į statoką snieguotą kalną, į kurį ir lipsime.

Ledlaužis - baidarėmis prie ledyno

2019 birželio 21 d.
Antras rytas Svalbarde!
Šiandien bus fantastiška diena, nes laukia dar vienas Ledlaužiu vadinamas nuotykis! Baidarėmis plaukiosime prie ledyno!
Gerai, gerai, pakvėpuojam ir apie viską iš pradžių :)

Arktinis iššūkis

2019 birželio 22 d. Rimčiausia diena Svalbarde. Šįryt ruošiamės į Arktinį iššūkį - vieną rečiau pasirenkamų pramogų šioje saloje. Sako, kad ji - drąsiems ir stipriems. Hm... Tai Alvydui tinka, o kaip Jūratei seksis - pamatysim :)

Longyearbyen apylinkės

2019 birželio 23 d. Poilsio diena. Šiandien vaikščiosime po Longyearbyen apylinkes.

Kruizas į apleistą miestą - Piramidė

2019 birželio 24 d. Paskutinė diena saloje. Šiandienos plane - kruizas į apleistą rusų angliakasių miestą - Piramidė.

Svalbardo augaliukai

Svalbardo vasara trumpa - vos keturi mėnesiai. Viena laimė, kad saulė nenusileidžia visą parą - galima visas 24 val. intensyviai žaliuoti, žydėti ir brandinti sėklas.
O augti dideliam nėra nei maisto, nei prasmės.

Gamta keičiasi

Tuščiai burną aušintume sakydami, kad mums Svalbarde patiko. Kaip gražu gali būti ten, kur nėra nieko ir tuo pačiu, visko tiek daug! Bet... Svalbardas nėra rojus žemėje. O mes - žmonės esame atkakliausi naujų žemių užkariautojai ir atkakliausi kenkėjai.