Blue Mountains (Mėlynieji kalnai)

Gera valanda kelio nuo burzgiančio Sidnėjaus ir jūs jau kalnuose! Gyventume čia, tai turbūt porą savaitgalių per mėnesį čia važiuotume. Ir visus draugus ir artimuosius kartu temptume. Juk dažnai kaip kokie laukiniai - vis į kokį mišką vaikščiot kviečiam :)

Natūralu, kad vienas pirmų klausimų: "O kodėl jie mėlyni?". Skaitėm labai mokslišką paaiškinimą, bet turbūt visi iškart užnūstumėt nuo tokio. Jeigu taip daugmaž trumpai - mėlyną atspalvį mūsų akims sukuria ore garuojančių eukaliptų aliejaus dalelių atsipindžiai.
Velnias, net džiaugiuos savim, kaip paprastai sugebėjau paaiškinti :)


Lincoln's Rock (Linkolno uola)


Grand Canyon (Didysis kanjonas)

Šį kanjoną pavyko praeiti tik iš antro karto.
Turėjome dar vieną progą įsitikinti, kad visada reikia vietinių klausyti koks bus oras. Viešbučio šeimininkas patarė visą dieną nebijoti debesų, nes lyti turėtų tik 15 val.

Ir ka jūs manote?! Teko greitai atgalios skuosti puskilometrį, nes 14:50 ėmė griaudėti ir pradėjo lyti!

Parlipę iki apžvalgos aikštelės pamatėme, kad esame debesyje!

Kitą rytą, Govetts Leap pasitikę saulę, atvažiavome vėl. Šįkart dangus gražus ir lietaus nežada.
Pasileidžiame laiptais žemyn ir, kadangi šis haikas eina ratu, suprantam, kad gale irgi turės sočiai būti laiptelių. Na, bent jau šis elementas panašus į JAV Didįjį kanjoną. Tik žinom, kad čia nereiks 1 km žemyn nusileisti.

Žemyn šuoliuot smagu, žmonių beveik nėra, o ir vaizdas keičiasi - įdomu.

Kanjono apačioje - tropinis miškas. Žalia, oras drėgnas, visur čiurlena vanduo - vakar praūžęs lietus irgi padėjo.

Takelis eina palei upelį kanjono apačioje. Daug perėjimų, mažų ir didelių balų, kur gyvena raudoni vėžiai ir upėtakiai. Ir dar driežai užsimaskavę saulėje šildosi.

Tik žalia haiko dalis kanjono apačioje ilgai netrunka, takas laiptais užveda aukštyn, pro uolas.

Viršuje pasirodo dar prieiname žalumos, netgi pro krioklį praeiti tenka. Ir ką, gėlėmis pakaišytu takeliu atgal prie mašinos.

Summa summarum
2 val.
270 m. aukštyn
7 km trasa


Hanging Rock (Kabanti uola)

Sakyčiau toks... neproporcingų įspūdžių haikas. Iš pradžių - pakankamai monotoniški 5 km iki kalno skardžio priešgaisriniu keliu per mišką. Gal bent kokią gyvatę sutiksime?..:)

Pagaliau prieinam skardį ir oho! Nežinia kur pirma lėkt, visur taip gražu! O ką matom žemiau... žiauriai įdomu ir gera adrenalino dozė! Varom ant atskilusios uolos!

Nuotraukos viską geriausiai papasakoja. Įspūdinga velniškai vieta, apsidairai aplink ir jauti, kad kojos linksta - labai lengva prarasti orientyrą, nes ši uola tikrai lyg kabotų ore. Labai taikliai pavadinta.

Aš pamačiau kokį tarpą reikia peršokti ir greitai nusprendžiau šįkart likti komforto zonoje ir fotografo batuose. Alvydas, aišku, drąsiai (bent taip man atrodė) peršoko ir nuėjo. Tarpeklis tik kokių 50 cm, tikrai tikrai įmanoma peršokti, tik kai žinai to tarpo gylį ir dar ta maža, bet įkalnė...
Ai, užteks man kitų pasiekimų gyvenime :)

O tada vėl neįdomūs 5 km atgal.
Summa summarum
3 val.
160 m. aukštyn
12 km trasa


Valley of the Waters (Vandenų slėnis)

Neilgas, bet labai fainas haikas žemyn link upelio, pro krioklius ir šlapią mišką. Berods 5 krioklius praėjom, bet net nebuvome tikri ar čia vienas dar tęsiasi ar jau kitas prasidėjo.
Dar svarstėm ar gnomai turtus saugo tik vaivorykštės apačioje ar ir vaivorykštė krioklio apačioje skaitosi? Bet nebuvo ten turtų, tik purvina bala :)

Pakeliui prie mašinos dar peraugusią koalą sutikom :)


National Pass (Nacionalinė perėja) ir Wentworth krioklys


Three Sisters (Trys seserys)

Žymiausia Mėlynųjų kalnų ir viena reprezentacinių visos Australijos vietų.
Čia eiti vargti nereiks, na nebent suvargsite ieškodami kur mašiną pastatyti, nes žmonių čia visada daug.


Govetts Leap

Vienas nerealiausių matytų saulėtekių!

Šaunūs Mėlynieji kalnai, užskaitom. Neaukšti, apie 1 km, bet takų takelių - ir paprasčiausių mažiau judriems, ir vienu haiku 900 m. aukštyn/žemyn galite suvaikščiot.
Rekomenduojam!Patiko? Nepatiko? Mums įdomu, ką jūs galvojate ;)Naujausi įrašai

Žygis per pūgą ir Reynisfjara paplūdimys

Kam patinka nukritę lėktuvai ir žygis per pūgą? JAV karinio jūrų laivyno lėktuvui baigėsi degalai ir jis sudužo juodajame Sólheimasandur paplūdimyje. Kas iš jo liko? Einame pažiūrėti ir mes :)

Arkliai ir kriokliai

Ar žinote, kad islandai turi 46 žodžius sniegui apibūdinti? Nemažai. Kaip ir sniego :) Šįryt išvažiuodami susipažinome su iki šiol mums nematyta sniego rūšimi.

Drąsuoliai atvyko. Pirma susipažinkite su oru

Į gražiąją salą nusileidome vakar vakare, gavome mašiną ir jaukią nakvynę su į langą barbenančiu lietumi ir vis prasisukančiu švyturio spinduliu. Pirma naktis - lyja ir debesuota, t.y. šansai pamatyti pašvaistes nuliniai. Einame miegoti.

Besivaikant šiaurės pašvaistes arba Islandija žiemą

- Kur? Į Islandiją? Bet juk ten šalta!!
- Aha, bet ne taip smarkiai kaip Jūs galvojat. Be to, mes norim šiaurės pašvaistes pamatyt ;)

Trumpai apie islandų maistą ir ne tik

Islandai - šiauriečiai prie jūros, taigi ir jų tradicinis maistas atitinkamas - kad sotu būtų. Daug jūros gėrių, daug avienos, ir šalia - viso kito įmanomo pasaulio maisto: nuo picos iki suši.

Pagulėkim karštame upelyje?

Tinginio diena!
Malonu, malonu... :) Na nebus kad jau taip visai visai tinginio, bet bus gerai!

Griaustinio dievo draustinis - Thorsmork

Dar vienas gražus šviesus rytas, kai kylame anksčiau ir lipame į atsparųjį autobusą - važiuojam į šalies gilumą. Tikslas - Thorsmork slėnis, draustinis.

Diena paveiksle - Landmannalaugar!

Kam Islandija jau patiko, šiandien garantuotai negrįžtamai įsimylės!