Adelaidė

Šiame mieste nakvojame pakeliui į Port Lincoln, kur lauks nauji nuotykiai. Ryte prieš skrydį pasivaikščiojimui ir pietums turime max 4 valandas. +27°C lauke, tai saulės vengiam, vis į pavėsį traukiam. Snieguolės mes :)


Adelaidės centrinis turgus

Yra visko. Varvinome seilę žiūrėdami į žuvis ir kitas jūros gėrybes, į šviežias daržoves. Kaip būtų fainai dabar visko prisipirkt ir eit gamint pietų!!! Deja, pasitenkinom keliais vaisiais lėktuvui ir pietumis kavinėje. Bet su kavinėm nepataikėm :/


Pietų Australijos valstijos biblioteka, Mortlock sparnas

Va čia tai pataikėm! Kokie gražūs seni knygų namai!

Kiek džiaugsmo ši vieta suteikdavo žmonėms, kai knyga buvo vienintelė kasdien prieinama pramoga. Pavarčiau vienoje lentynoje sudėtas knygas. Visos išleistos II pasaulinio karo metais. Daugelis pramoginio ar humoristinio žanro. Kaip jos padėjo žmonėms palaikyti dvasią tokiu niūriu metu. II pasauliniame kare kovojo beveik milijonas australų.

Dar vienas šios bibliotekos turtų - senutėlis gaublys. Jame pasaulis labai skiriasi nuo to, ką piešiame šiandien. Vienas įdomus pavyzdys - iki 1856 m. Tasmanija vadinosi Van Diemens žeme. Taip ją tuometinio olandų valdovo garbei pavadino ją atradęs Abelis Tasmanas.


Pietų Australios sveikatos ir medicinos tyrimų institutas

Unikalios architektūros akį prikaustantis statinys.Patiko? Nepatiko? Mums įdomu, ką jūs galvojate ;)Naujausi įrašai

Žygis per pūgą ir Reynisfjara paplūdimys

Kam patinka nukritę lėktuvai ir žygis per pūgą? JAV karinio jūrų laivyno lėktuvui baigėsi degalai ir jis sudužo juodajame Sólheimasandur paplūdimyje. Kas iš jo liko? Einame pažiūrėti ir mes :)

Arkliai ir kriokliai

Ar žinote, kad islandai turi 46 žodžius sniegui apibūdinti? Nemažai. Kaip ir sniego :) Šįryt išvažiuodami susipažinome su iki šiol mums nematyta sniego rūšimi.

Drąsuoliai atvyko. Pirma susipažinkite su oru

Į gražiąją salą nusileidome vakar vakare, gavome mašiną ir jaukią nakvynę su į langą barbenančiu lietumi ir vis prasisukančiu švyturio spinduliu. Pirma naktis - lyja ir debesuota, t.y. šansai pamatyti pašvaistes nuliniai. Einame miegoti.

Besivaikant šiaurės pašvaistes arba Islandija žiemą

- Kur? Į Islandiją? Bet juk ten šalta!!
- Aha, bet ne taip smarkiai kaip Jūs galvojat. Be to, mes norim šiaurės pašvaistes pamatyt ;)

Trumpai apie islandų maistą ir ne tik

Islandai - šiauriečiai prie jūros, taigi ir jų tradicinis maistas atitinkamas - kad sotu būtų. Daug jūros gėrių, daug avienos, ir šalia - viso kito įmanomo pasaulio maisto: nuo picos iki suši.

Pagulėkim karštame upelyje?

Tinginio diena!
Malonu, malonu... :) Na nebus kad jau taip visai visai tinginio, bet bus gerai!

Griaustinio dievo draustinis - Thorsmork

Dar vienas gražus šviesus rytas, kai kylame anksčiau ir lipame į atsparųjį autobusą - važiuojam į šalies gilumą. Tikslas - Thorsmork slėnis, draustinis.

Diena paveiksle - Landmannalaugar!

Kam Islandija jau patiko, šiandien garantuotai negrįžtamai įsimylės!