Vairavimas Limoje

Galvojome, kad esame daug matę, bet Peru, o ypač Lima rimtai nustebino.

Mus, europiečius, moko vairavimo taisyklių: laikytis saugaus atstumo, rodyti posūkių signalus ir vengti avarinių situacijų. Deja, jeigu pabandysite sėsti prie vairo Limoje, tai bus pagrindinės jūsų klaidos ir jūs liksite gale. Gal net nepajudėsite iš savo viešbučio kiemo.

Jeigu galvojate, kad perdedame, tuomet atvykite į Limą ir viskuo patys įsitikinsite. Čia galioja džiunglių įstatymai, kai į priekį važiuoja tik pats agresyviausias arba seniausio "grabo" vairuotojas, nes jam vienodai ar kas bumbtels dar kartą į jo "aparatą" ar ne. Autobusai čia taip pat neturi jokio pirmumo, tik garsesnę "pypynę". O pypina ir pyksta jie čia visi ir visada.

Na bet jeigu vis tiek nusprendėte išbandyti save už vairo, tuomet pateiksime pagrindines taisykles, kuriomis reikia vadovautis, kai vairuojate Limoje:

1. Ignoruokite visus pypinimo signalus (nebent stovite ant šaligatvio ir dairotės taksi).

2. Jeigu jums reikia sukti dešinėn, NIEKADA nevažiuokite pirma juosta. Antra juosta apvažiuokite visus tuktukus ir motorolerius, ir pypinkite sukdami dešinėn, kad visi tie mažesni už jus žinotų, kad jūs sukate.

3. NIEKADA nenaudokite posūkio signalų, nes važiuojatys už jūsų pasinaudos tuo - žinos jūsų ketinimus.

4. Jeigu jau negalite be posūkių signalų, tuomet įsijunkite avarinį signalą. Tiksėjimas jus ramins, o kitus vairuotojus klaidins.

5. Dažnai gatvėse būna pėsčiųjų. Jie trukdo. Čia galioja vienintelė taisyklė: pypinkite jiems, kad jie nedrįstų eiti per gatvę. Jeigu pėstysis nereaguoja, gali būti, kad jis girtas. Tokiu atveju, deja, teks pristabdyti. Tik nepamirškite jam dar kelis kartus papypinti.

6. Užmirškite lygiagretų parkavimą galu. Čia visi moka įvažiuoti į laisvą parkavimo vietą priekiu. Parkuotis galu jums nepavyks ir dėl intensyvaus srauto. O jeigu jūs vis tiek pabandysite taip parkuotis, tai jus aplenks vietinis ir pavogs jūsų vietą prisiparkuodamas priekiu.

7. Drąsiai važiuokite per sankryžą, kai užsidega geltonas signalas. Iš tiesų galite drąsiai važiuoti ir jei prieš porą sekundžių užsidegė raudonas signalas.

8. Niekada nevažiuokite vos užsidegus žaliam signalui. Garantuotai susidursite su kitais vairuotojais, kurie vadovaujasi 7 taisykle. Bet būtinai papypinkite, jeigu prie sankryžos stovite ne pirmas.

9. Neužmirškite, kad sustoti prie raudono signalo nėra būtina savaitgaliais, švenčių dienomis ar naktimis.

10. Jeigu tolumoje matote, kad kažkas nori eiti per gatvę, pypinkite ir perspėkite, kad jūs atvažiuojate.

11. Jeigu sukate kairėn, o ten jau kažkas stovi, tuomet apvažiuokite jį ir užlyskite taip, kad jus praleistų.

12. STOP ženklas reiškia, kad reikia prieš jį papypinti. Nieko daugiau daryti nereikia.

13. Jeigu papuolėte į keistą situaciją - pypinkite.

14. Jeigu sankryžoje sukate dešinėn, o ten eina pėstieji, nes ir jiems dega žalia šviesa, tiesiog pypinkite ir drąsiai važiuokite. Peru pėstieji žino, kad žalias šviesoforas jiems nesuteikia jokio pirmumo. Ši taisyklė galioja ir pėsčiųjų perėjoms.

15. Vėlgi, jeigu kažkuo abejojate - pypinkite.

16. Dydžio taisyklė: jeigu jūsų automobilis didesnis - jūsų pirmenybė.

17. Senumo taisyklė: jeigu jūsų automobilis seniausias - jūsų pirmenybė.

18. Didelio "grabo" taisyklė: čia susideda abi ankstesnės taisyklės: galite važiuoti, kur norite ir kaip norite, ir net neprivalote pypinti.

19. Jeigu nepamenate taisyklių - ne bėda. PYPINKITE ir važiuokite!Naujausi įrašai

Galapagai. Kas, kaip ir kiek

Galapagus sudaro 20 vulkaninių salų ir 42 salelės. Gyvūnų, augalų, vandens gyvių įvairovė čia tokia didelė, kad pirmas porą dienų aikčiosite iš nuostabos. Pramogų, įvairių užsiėmimų, restoranų, suvenyrų parduotuvių tiek, kad irgi nuobodulio nepajusite.

Marlinų žvejyba Galapaguose

Kai tik nusprendėme kelionės pabaigoje nuvykti į Galapagus, iš karto puolėme guglinti apie pramogas. Pasirodo nuo vasario čia prasideda marlinų ir tunų žvejybos sezonas.

Žalumynai margumynai

Paskutinė grožių porcija. Surinkome, Jums, mielieji, ką pamatėme Galapaguose per 5 dienas.

Galapagų salos. 2 dalis

Tęsiame pažintį su gražiosiomis salomis ir pramogaujam toliau. Žuvys, paukščiai, ruoniai, iguanos, ugnikalnių krateriai - visokios gėrybės. Ir visą laiką +35° C!!!

Galapagų salos. 1 dalis

Ne kartą Jums burbėjom, kad mums paplūdimiuose neįdomu, karšta, ką ten veikti... Brolyčiai, tik ne Galapaguose!

Kitas, Ekvadoras (Quito)

Jeigu norite pasivaikščioti per patį Žemės pusiaują - čia puiki vieta. Juk ir paties Ekvadoro pavadinimas kilęs nuo žodžio 'ekvator' - pusiaujas.

Vairavimas Limoje

Galvojome, kad esame daug matę, bet Peru, o ypač Lima rimtai nustebino. Jeigu galvojate, kad perdedame, tuomet atvykite į Limą ir viskuo patys įsitikinsite.

Peru popuri

Šalis didelė ir įdomi. Daug istorijos, žmonių, spalvų, skonių ir įspūdžių.