Vairavimas Limoje

Galvojome, kad esame daug matę, bet Peru, o ypač Lima rimtai nustebino.

Mus, europiečius, moko vairavimo taisyklių: laikytis saugaus atstumo, rodyti posūkių signalus ir vengti avarinių situacijų. Deja, jeigu pabandysite sėsti prie vairo Limoje, tai bus pagrindinės jūsų klaidos ir jūs liksite gale. Gal net nepajudėsite iš savo viešbučio kiemo.

Jeigu galvojate, kad perdedame, tuomet atvykite į Limą ir viskuo patys įsitikinsite. Čia galioja džiunglių įstatymai, kai į priekį važiuoja tik pats agresyviausias arba seniausio "grabo" vairuotojas, nes jam vienodai ar kas bumbtels dar kartą į jo "aparatą" ar ne. Autobusai čia taip pat neturi jokio pirmumo, tik garsesnę "pypynę". O pypina ir pyksta jie čia visi ir visada.

Na bet jeigu vis tiek nusprendėte išbandyti save už vairo, tuomet pateiksime pagrindines taisykles, kuriomis reikia vadovautis, kai vairuojate Limoje:

1. Ignoruokite visus pypinimo signalus (nebent stovite ant šaligatvio ir dairotės taksi).

2. Jeigu jums reikia sukti dešinėn, NIEKADA nevažiuokite pirma juosta. Antra juosta apvažiuokite visus tuktukus ir motorolerius, ir pypinkite sukdami dešinėn, kad visi tie mažesni už jus žinotų, kad jūs sukate.

3. NIEKADA nenaudokite posūkio signalų, nes važiuojatys už jūsų pasinaudos tuo - žinos jūsų ketinimus.

4. Jeigu jau negalite be posūkių signalų, tuomet įsijunkite avarinį signalą. Tiksėjimas jus ramins, o kitus vairuotojus klaidins.

5. Dažnai gatvėse būna pėsčiųjų. Jie trukdo. Čia galioja vienintelė taisyklė: pypinkite jiems, kad jie nedrįstų eiti per gatvę. Jeigu pėstysis nereaguoja, gali būti, kad jis girtas. Tokiu atveju, deja, teks pristabdyti. Tik nepamirškite jam dar kelis kartus papypinti.

6. Užmirškite lygiagretų parkavimą galu. Čia visi moka įvažiuoti į laisvą parkavimo vietą priekiu. Parkuotis galu jums nepavyks ir dėl intensyvaus srauto. O jeigu jūs vis tiek pabandysite taip parkuotis, tai jus aplenks vietinis ir pavogs jūsų vietą prisiparkuodamas priekiu.

7. Drąsiai važiuokite per sankryžą, kai užsidega geltonas signalas. Iš tiesų galite drąsiai važiuoti ir jei prieš porą sekundžių užsidegė raudonas signalas.

8. Niekada nevažiuokite vos užsidegus žaliam signalui. Garantuotai susidursite su kitais vairuotojais, kurie vadovaujasi 7 taisykle. Bet būtinai papypinkite, jeigu prie sankryžos stovite ne pirmas.

9. Neužmirškite, kad sustoti prie raudono signalo nėra būtina savaitgaliais, švenčių dienomis ar naktimis.

10. Jeigu tolumoje matote, kad kažkas nori eiti per gatvę, pypinkite ir perspėkite, kad jūs atvažiuojate.

11. Jeigu sukate kairėn, o ten jau kažkas stovi, tuomet apvažiuokite jį ir užlyskite taip, kad jus praleistų.

12. STOP ženklas reiškia, kad reikia prieš jį papypinti. Nieko daugiau daryti nereikia.

13. Jeigu papuolėte į keistą situaciją - pypinkite.

14. Jeigu sankryžoje sukate dešinėn, o ten eina pėstieji, nes ir jiems dega žalia šviesa, tiesiog pypinkite ir drąsiai važiuokite. Peru pėstieji žino, kad žalias šviesoforas jiems nesuteikia jokio pirmumo. Ši taisyklė galioja ir pėsčiųjų perėjoms.

15. Vėlgi, jeigu kažkuo abejojate - pypinkite.

16. Dydžio taisyklė: jeigu jūsų automobilis didesnis - jūsų pirmenybė.

17. Senumo taisyklė: jeigu jūsų automobilis seniausias - jūsų pirmenybė.

18. Didelio "grabo" taisyklė: čia susideda abi ankstesnės taisyklės: galite važiuoti, kur norite ir kaip norite, ir net neprivalote pypinti.

19. Jeigu nepamenate taisyklių - ne bėda. PYPINKITE ir važiuokite!Naujausi įrašai

Svalbardas. Kur? Kodėl? Ir ko?

Lietuvoje vidurvasaris, tauta ruošiasi švęsti Jonines. O mudu į kuprines kemšam termo rūbus, šiltas kojines ir kepures, žiemines striukes ir laimingi ruošiamės kelionei į šiaurę :) Pačią šiauriausią, kiek paprastiems mirtingiesiems įmanoma.

Haikas iki Foxfonna ledyno

2019 birželio 20 d.
Pasipuošę sniego batais žygiuoti pradedam nuo gražios panoramos į Isjforden fjordą vienoje pusėje ir į statoką snieguotą kalną, į kurį ir lipsime.

Ledlaužis - baidarėmis prie ledyno

2019 birželio 21 d.
Antras rytas Svalbarde!
Šiandien bus fantastiška diena, nes laukia dar vienas Ledlaužiu vadinamas nuotykis! Baidarėmis plaukiosime prie ledyno!
Gerai, gerai, pakvėpuojam ir apie viską iš pradžių :)

Arktinis iššūkis

2019 birželio 22 d. Rimčiausia diena Svalbarde. Šįryt ruošiamės į Arktinį iššūkį - vieną rečiau pasirenkamų pramogų šioje saloje. Sako, kad ji - drąsiems ir stipriems. Hm... Tai Alvydui tinka, o kaip Jūratei seksis - pamatysim :)

Longyearbyen apylinkės

2019 birželio 23 d. Poilsio diena. Šiandien vaikščiosime po Longyearbyen apylinkes.

Kruizas į apleistą miestą - Piramidė

2019 birželio 24 d. Paskutinė diena saloje. Šiandienos plane - kruizas į apleistą rusų angliakasių miestą - Piramidė.

Svalbardo augaliukai

Svalbardo vasara trumpa - vos keturi mėnesiai. Viena laimė, kad saulė nenusileidžia visą parą - galima visas 24 val. intensyviai žaliuoti, žydėti ir brandinti sėklas.
O augti dideliam nėra nei maisto, nei prasmės.

Gamta keičiasi

Tuščiai burną aušintume sakydami, kad mums Svalbarde patiko. Kaip gražu gali būti ten, kur nėra nieko ir tuo pačiu, visko tiek daug! Bet... Svalbardas nėra rojus žemėje. O mes - žmonės esame atkakliausi naujų žemių užkariautojai ir atkakliausi kenkėjai.