Trumpai apie islandų maistą ir ne tik

Islandai - šiauriečiai prie jūros, taigi ir jų tradicinis maistas atitinkamas - kad sotu būtų.
Daug jūros gėrių, daug avienos, ir šalia - viso kito įmanomo pasaulio maisto: nuo picos iki suši.

Maistas Islandijoje brangus. Nors geriau parodykite kas čia pigu :)
Parduotuvėse yra visko, ko tik širdis geidžia ir kišenė leidžia. Vietiniai sako, kad maisto kainos parduotuvėse labai skiriasi, bet atvykus trumpam laikui tikrai nebus kada po jas lakstyti ir tikrinti. Mes rinkomės apgyvendinimo vietas, kur galėtume ir patys gaminti, taigi atvykę sostinėje apsipirkome esminių produktų.
Pigiausi prekybos centrai: Bonus, Kostur - daugmaž Lidl, Norfa formatas. Per viduriuką - Vidir, Fjardarkaup. Brangiausias - Samkaup.

Vakarais bendrose virtuvėse - apgultis. Ir dažniausiai matyti tradiciniai 3-4 patiekalai: šaldyta pica arba vištiena, dešrelės ir makaronai su kuo nors.

Dauguma kavinių, restoranų ir barų - sostinėje. Pasirinkimas pakankamas ir įvairovė didelė. Mes keliaudami pasiklaujame google reitingais. Naudojantiems tą patį - galite rasti daug 4,5 - 4,7 reitingo vietų ir su vienu doleriuku, taigi tikrai bus kur ir skanu, ir ne super brangu.


Langustų sriuba

Iškart apie patį geriausią dalyką - islandišką ypatingą pasisdižiavimą, kurią paragauti galite tik keliose vietose salos pietuose. Tai tiršta, kreminė, ryškiai geltonai-oranžinė, rieboka jūros gėrių sriuba su dideliais langustinų gabalais. Langustinai - dideli vėžiagyviai, arčiau omarų nei krevetės, bet ne omarai. Tiek težinome :) Keliaudami Viduržemio jūros šalyse tikrai jų ragavote su paelija, makaronais, risote ar pan.

Beje, kas mėgsta netradicinį kiną ir susidomėjo nuostabia sriuba - siūlau pažiūrėti originalų A. Matelio filmą "Lobster Soup" (Omarų sriuba) https://arunasmatelis.com/lobster-soup/
Kaip jis pats apibūdina - nedidukė islandiška istorija apie žvejus, turistus, vulkaną ir šautuvą.


Poliarinė duona

Dar vienas nerealiai skanus dalykas - Polarbrod. Minkšta, puri, kiek saldi. Tinka sumuštiniams, hotdogams ar prie pusryčių kiaušinienės. Atsargiai reklama - Lietuvoje pradėjo Gardėsis gaminti, bandėme - ne 100 proc. tokia, bet tikrai gera.


Skyr

Toks graikiško jogurto ir grietinės vaikas, valgo gryną ir su įvairom uogom, kaip jogurtą. Yra pirkti ir Lietuvoje.


Aviena

Aviena ten labai populiari. Kaip ir mūsuose iš jos gamina galybę skanėstų. Beje, avies galva - delikatesas.


Hakarl - fermentuota rykliena

Kad jau prakalbome apie egzotiką - prašom. Siaubingai smirdantis fermentuotas ryklys, kurį nežinau ar kas iš vietinių bevalgo ar tik drąsiems turistams siūlo. Kur ragauti - yra ir parduotuvėse, bet geriausia turguje - gryname ore. Jeigu jau sugebėsite neapsivemti nuo stipraus amoniako kvapo ir paragausite, būtinai paprašykite ir degtinės stikliuko. Dažnai ir patys jie taip patiekia. Sako tai padeda neraugėti ta bjaurybe visą likusią dieną. O vietiniai juokiasi, kad jeigu pamatai suvargusį pažaliavusį turistą - neabejok, kad jis ryklienos ragavo :)


Alkoholiniai gėrimai

Norintiems kelionėje pasimėgauti kokiais svaigesniais gėrimais, nei 2 proc. stiprumo alus prekybos centre, yra 2 opcijos.
Pirma - atvykus pigiau apsipirkti DutyFree parduotuvėje ir kęsti baisią gėdą iš jos išvažiuojant su vežimu alaus visai kelionės savaitei :) Taip daro bent pusė atvykusiųjų, tai ir bendra gėda - mažesnė.
O šių taisyklių nežinantieji paskui lieja pyktį soc. tinkluose, kad jų parduotuvėje pirktas „Pilsner“ yra vanduo ar katės sysalas.... :) (Prekybos centruose islandai parduoda tik iki 2.25% laipsnių stiprumo alų).
Antra opcija - miesteliuose ieškoti Vinbudin pavadintos specializuotos parduotuvės, kurias valdo valstybė ir jaunesniems nei 18 draudžiama net užeiti. Jose gėrimai brangesni, tiksliau, labai brangūs ir verta atsiminti darbo laiką: dažniausiai nuo 11 iki 18 val., sekmadieniais nedirba.

Taigi visiems burbaliams, kuriems Lietuvoje per griežtos prekybos alkoholiu taisyklės, galime pasakyti - nė velnio! Galėtų ir pas mus griežčiau.Naujausi įrašai

Trumpai apie islandų maistą ir ne tik

Islandai - šiauriečiai prie jūros, taigi ir jų tradicinis maistas atitinkamas - kad sotu būtų. Daug jūros gėrių, daug avienos, ir šalia - viso kito įmanomo pasaulio maisto: nuo picos iki suši.

Pagulėkim karštame upelyje?

Tinginio diena!
Malonu, malonu... :) Na nebus kad jau taip visai visai tinginio, bet bus gerai!

Griaustinio dievo draustinis - Thorsmork

Dar vienas gražus šviesus rytas, kai kylame anksčiau ir lipame į atsparųjį autobusą - važiuojam į šalies gilumą. Tikslas - Thorsmork slėnis, draustinis.

Diena paveiksle - Landmannalaugar!

Kam Islandija jau patiko, šiandien garantuotai negrįžtamai įsimylės!

Geizeris, krioklys ir fėjų pieva

Daugeliui žmonių paklausus apie Islandiją viena pirmų ateinančių minčių - geizeriai. Po ugnikalnių ir ledynų. Mes jau 10 dienų šioje saloje. Tai gal pats laikas juos jau ir pamatyti?

26 krioklių diena

Turbūt sutiksite, kad islandiški kriokliai yra aukščiausio lygio krioklių etalonas. Kad vertinama imtis būtų statistiškai patikima, šiandien eisime palei upę, kur mums pažadėti net 26 kriokliai!

Juodas paplūdimys, kriokliai ir kas žinoma tik vietiniams

Šiąnakt nakvojome islandų fermerių naumuose. Šaunuolis šeimininkas Andres, pasiteiravęs koks mūsų planas, davė porą patarimų - tik vietiniams! (bent tuo metu) žinomų vietų. O tai gi visada smagiausia!

Ant ledyno

Ar buvote kada pasivaikščioti ant ledyno? Ne? Tai varom kartu!
Būtent tokia pramoga šiandienos plane - oi kaip laukiam, nenusėdim!