Pagulėkim karštame upelyje?

Tinginio diena!
Malonu, malonu... (skaityti G. Savicko balsu) :)
Na nebus kad jau taip visai visai tinginio, bet bus gerai!

Tiesą sakant, tą dieną matėme visko ir daugiau, tačiau mums: Thingvellir nacionalinis parkas ir Almannagja tarpeklis įspūdžio nepadarė, todėl Jums ir nepasakojame. Tarpeklis gali būti įdomus, jeigu turite droną, nes iš žmogaus akių aukščio viso gerumo nematyti.


Kerid krateris

Pirmas reikalas šiandien - senas ugnikalnio krateris. Daug jų šioje šalyje, taigi kuo šis ypatingas?
Ogi tuo, kad jo dugne gyvena gruntinio vandens ežeriukas. Ir jo vandens lygis visus metus yra toks pat.

Beje, čia privati žemė, taigi reiks susimokėti parkavimo mokestį - apie 3 eurus.


Reykjadalur žygis iki karšto upelio

Kuprines šiandien papildė nematyti dalykai - maudymukai! Iki tol, kol juos merksime į vandenį reiks apie valandą paeiti, bet kojos taip gerai neša, kad tie 3-4 km - vienas juokas.

Islandai sėkmingai išnaudoja gamtos turtus - šįkart apie geoterminę energiją. Šalyje yra apie 600 vietų, kur iš žemės trykšta, sunkiasi karštas vanduo. Taigi jie gręžia šalia šių geotermiškai aktyvių vietų - gaunamas garas suka turbinas ir karštas vanduo pumpuojamas į artimiausius namus gyventojams šildymui ir vartojimui. Taip šildosi 25 proc. salos. O puikiausia yra tai, kad nereikalingas vienas visus siejantis tinklas, nes tokio dydžio saloje, kur gyventojų tankumas itin mažas tai būtų baisiai sudėtingas reikalas.
Priminsime, kad ir malkelėm čia pečiaus nepasikursi, nes paprasčiausiai nėra medienos - miškai užima mažiau nei 2 proc. teritorijos.

Kas dar smagu - tuo natūraliai karštu vandeniu galima ir baiseinus užpildyti ir šiaip lauke smagiai pamirkti. Mes irgi norime tokios natūralios gamtinės pramogos.
Žymiausia vieta Islandijoje - Žydroji lagūna (Blue lagoon), visai netoli Reikjaviko. Gražu labai, švaru, prabangu. Mes nutarėme, kad nenorime mokėti po 60 eur už tą populiariausią vietą ir susiradome paprastą ir nemokamą.

Kaip matote, karščio užteks :) Visur sudėti ženklai įspėjantys neiti artyn, kur šniokščia garai iš žemės, nes ne tik rizikuojate nudegti, bet reikia žinoti ir tai, kad tokiose vietose žemė nestabili ir labai greitai gali įgriūti po Jūsų kojomis. Taigi tik takeliu!

Kartais garų tiek, kad ir metro į priekį nematyti, tuomet kojos greitai neša, kad tik iš tos pirties ištrūkti.

Na va! Natūralus šiltas baseiniukas gryname ore. Kas 2-3 metrus iš akmenų sustatytos ale užtvankėlės, kur malonu atsiremti ir vandens gylio tada užtenka. Super SPA!Naujausi įrašai

Trumpai apie islandų maistą ir ne tik

Islandai - šiauriečiai prie jūros, taigi ir jų tradicinis maistas atitinkamas - kad sotu būtų. Daug jūros gėrių, daug avienos, ir šalia - viso kito įmanomo pasaulio maisto: nuo picos iki suši.

Pagulėkim karštame upelyje?

Tinginio diena!
Malonu, malonu... :) Na nebus kad jau taip visai visai tinginio, bet bus gerai!

Griaustinio dievo draustinis - Thorsmork

Dar vienas gražus šviesus rytas, kai kylame anksčiau ir lipame į atsparųjį autobusą - važiuojam į šalies gilumą. Tikslas - Thorsmork slėnis, draustinis.

Diena paveiksle - Landmannalaugar!

Kam Islandija jau patiko, šiandien garantuotai negrįžtamai įsimylės!

Geizeris, krioklys ir fėjų pieva

Daugeliui žmonių paklausus apie Islandiją viena pirmų ateinančių minčių - geizeriai. Po ugnikalnių ir ledynų. Mes jau 10 dienų šioje saloje. Tai gal pats laikas juos jau ir pamatyti?

26 krioklių diena

Turbūt sutiksite, kad islandiški kriokliai yra aukščiausio lygio krioklių etalonas. Kad vertinama imtis būtų statistiškai patikima, šiandien eisime palei upę, kur mums pažadėti net 26 kriokliai!

Juodas paplūdimys, kriokliai ir kas žinoma tik vietiniams

Šiąnakt nakvojome islandų fermerių naumuose. Šaunuolis šeimininkas Andres, pasiteiravęs koks mūsų planas, davė porą patarimų - tik vietiniams! (bent tuo metu) žinomų vietų. O tai gi visada smagiausia!

Ant ledyno

Ar buvote kada pasivaikščioti ant ledyno? Ne? Tai varom kartu!
Būtent tokia pramoga šiandienos plane - oi kaip laukiam, nenusėdim!