Kitas, Ekvadoras (Quito)

Jeigu norite pasivaikščioti per patį Žemės pusiaują - čia puiki vieta. Juk ir paties Ekvadoro pavadinimas kilęs nuo žodžio 'ekvator' - pusiaujas.

Dienos metu jokiu būdu nepamirškite pasitepti kremu nuo saulės - ji čia ypač stipri!

Kite turėjome tik 4 valandas, taigi pasirinkome iki pat tikslios ekvatoriaus ribos nevažiuoti, o užsukome į senamiestį. Jis vos 25 km nuo pusiaujo, užskaitom ;)

Pietų Amerikoje daugumos senamiesčių pažibos - bažnyčios, bet Kito senamiestis laimi. Čia beveik vien bažnyčios ir vienuolynai!

Kaip ir kitose pietų Amerikos valstybėse, 16 a. ispanai ir Ekvadore gerai pasidarbavo.

Kol pavalgėme tradicinę ekvadorietišką vakarienę, lauke jau buvo tamsu. Taigi Jums parodysime ir tamsaus Kito vaizdų.

Pamiršę, kad čia beveik 3 km aukštis ir drėgnasis sezonas iš viešbučio išvažiavome, kaip mano mama pasakytų, "kaip akis išdegę". Čia ne Lima, vaikučiai, maikelė trumpomis rankovėmis - ne puiki mintis. Vakare čia ir striukė praverstų.

Laimei, miestas kalvotas, tai sparčiau palypėjome į porą kalvelių ir šalta nebebuvo.

Iš viešbučio nuo oro uosto mus vežęs taksistas labai atkakliai bandė pasisiūlyti dar pavežioti ar atgalios parvežti. Keliskart pasakojo kaip čia pavojinga ir kad pėsčiom šiukštu neiti, nes iš turistų telefonus atiminėja.

Galbūt taip ir yra. O gal ir ne. Nelabai Pepe patikėjome, nes jaučiau, kad jo uždarbis jam labiau rūpi, nei mūsų saugumas. Turime pasakyti, kad ir visas kelias į centrą, ir pačiame mieste viskas paprasta ir tvarkinga, šiukšlės nepamatysi. Tiesa, buvo ir daug policininkų, bet tą vakarą vyko Policijos akademijos studentų diplomų įteikimo šventė, tai gal tai irgi turėjo įtakos?

Bet grotuotų langų ar spygliuotų tvorų čia labai mažai...

Tiesos taip ir nežinosime, tačiau nesaugaus jausmo nebuvo, niekam nebuvome ypač įdomūs ir jautėmės saugiai.

Trečioje foto - laikrodis rodo ir datą, tiksliau, rodė. Tokio išradimo dar nebuvome niekur matę.

Ką dar iškart pastebėjome Kite - čia yra taurelės mėgėjų. Kol kas keletą buvome matę Buenos Airėse, daugiau pietų Amerikiečius gyrėme ir džiaugėmės, kad nesutinkame girtuoklių.

Kito senamiestis nedidukas, greit viską apėjome. Smagi permaina nuo Peru - niekas čia mums nesiūlė nieko pirkti :)
Miestas labai tvarkingas, tikimės ir visa šalis tokia.



Naujausi įrašai

Svalbardas. Kur? Kodėl? Ir ko?

Lietuvoje vidurvasaris, tauta ruošiasi švęsti Jonines. O mudu į kuprines kemšam termo rūbus, šiltas kojines ir kepures, žiemines striukes ir laimingi ruošiamės kelionei į šiaurę :) Pačią šiauriausią, kiek paprastiems mirtingiesiems įmanoma.

Haikas iki Foxfonna ledyno

2019 birželio 20 d.
Pasipuošę sniego batais žygiuoti pradedam nuo gražios panoramos į Isjforden fjordą vienoje pusėje ir į statoką snieguotą kalną, į kurį ir lipsime.

Ledlaužis - baidarėmis prie ledyno

2019 birželio 21 d.
Antras rytas Svalbarde!
Šiandien bus fantastiška diena, nes laukia dar vienas Ledlaužiu vadinamas nuotykis! Baidarėmis plaukiosime prie ledyno!
Gerai, gerai, pakvėpuojam ir apie viską iš pradžių :)

Arktinis iššūkis

2019 birželio 22 d. Rimčiausia diena Svalbarde. Šįryt ruošiamės į Arktinį iššūkį - vieną rečiau pasirenkamų pramogų šioje saloje. Sako, kad ji - drąsiems ir stipriems. Hm... Tai Alvydui tinka, o kaip Jūratei seksis - pamatysim :)

Longyearbyen apylinkės

2019 birželio 23 d. Poilsio diena. Šiandien vaikščiosime po Longyearbyen apylinkes.

Kruizas į apleistą miestą - Piramidė

2019 birželio 24 d. Paskutinė diena saloje. Šiandienos plane - kruizas į apleistą rusų angliakasių miestą - Piramidė.

Svalbardo augaliukai

Svalbardo vasara trumpa - vos keturi mėnesiai. Viena laimė, kad saulė nenusileidžia visą parą - galima visas 24 val. intensyviai žaliuoti, žydėti ir brandinti sėklas.
O augti dideliam nėra nei maisto, nei prasmės.

Gamta keičiasi

Tuščiai burną aušintume sakydami, kad mums Svalbarde patiko. Kaip gražu gali būti ten, kur nėra nieko ir tuo pačiu, visko tiek daug! Bet... Svalbardas nėra rojus žemėje. O mes - žmonės esame atkakliausi naujų žemių užkariautojai ir atkakliausi kenkėjai.