Geizeris, krioklys ir fėjų pieva

Daugeliui žmonių paklausus apie Islandiją viena pirmų ateinančių minčių - geizeriai. Po ugnikalnių ir ledynų. Mes jau 10 dienų šioje saloje. Tai gal pats laikas juos jau ir pamatyti?

Ar žinote, kad bendrinis žodis geizeris yra kilęs iš islandiško žodžio, o tiksliau - vieno geizerio pavadinimo. Panašiai kaip sauskelnes vadiname pampersais, elektrinius pjūklus huskvarnom, o indų ploviklį - feiriu. Aišku, visai logiškas dalykas, nes pasaulyje nėra tiek jau daug vietų, kur karštas vanduo salvėmis šautų iš žemės. Bet nėra ir tiek mažai - viso jų Žemėje yra apie 1000.
Sako bent 500 iš jų - JAV nacionaliniame Yellowstone parke - dar viena priežastis ten nuvykti.

Pradžiai aptvertais takeliais einame pro verdančias, kunkuliuojančias vandens balas. Vandens spalvos stebina - skirtingomis spalvomis nudažo mineralai ir karštame vandenyje gyvenančios bakterijos.

Temperatūra nuo 70 iki 100 laipsnių, taigi ženklai siūlo artyn nė rankų nekišti, nes iki artimiausios ligoninės Reikjavike - 1,5 val. kelio. Žinoma, pirkdami bilietus matėme, kad yra ir medicinos punktas. Tikriausiai ne be reikalo.
Žmonių daug, nors jau ir ne sezonas.

Originalusis Geizeris šiais laikais kasdienių pasirodymų turistams neberengia ir pūkšteli neįpareigojančiu grafiku, kai rimtesni žemės drebėjimai pasitaiko. Paskutinį kartą 2000 m. - vandenėlio į 120 m. aukštį šovė ir taip dvi dienas nesustodamas. Kad žemės drebėjimo didesnis šou gautųsi :) Po to dar aktyvus buvo visus 3 metus, po 4-8 pasirodymus per dieną, bet po to sustojo. Nežinia kuriam laikui.

Bet šalia jo brolis - Strokkur atsakingai šaudo kas 8-10 minučių.


Gullfoss

Dieną tęsiame žiūrėdami į dar daugiau vandens - Gullfoss krioklys, vienas iš šalies milžinų. Žinote, kiek vandens suvartojate namie per mėnesį? Dauguma namų ūkių - apie 4- 5 kub. metrų, o čia per sekundę nugarma 140 kub. metrų vandens. Kas sekundę, kiekvieną valandą, kiekvieną dieną...

Šį Auksinį krioklį (Gullfoss lietuviškai) ir jo apylinkes islandai 1979 m. paskelbė draustiniu. Turbūt paskutiniuosius 10 metų jie norėtų dar naują griežtesnį statusą sugalvoti, nes šis krioklys yra vienas lankomiausių objektų šalyje ir todėl dar vienas sudėtingos islandų meilės/neapykantos turistams objektas. Skundžiasi jie, kad žmonės viską numina, nesaugo, o dažnai ir patys savęs nesaugo. Vasarą, o žiemą ypatingai, kai uolos apledėja, ne vienas drąsuolis yra nulėkęs į vandenį, tiksliau, ant ledo. Tai rezultatas - tikriausiai žiemą žmonėms bus leista pasižiūrėti tik iš labai toliau. :/


Gjain slėnis

Islandai šią vietą vadina gamtos perlu. Kur gi ne! :) Čia viską reikia deimantais, perlais ar bent kokiais rubinais vadinti...

Iš aukštikalnių atitekanti Rauðá (Raudona) upė sukuria dailius krioklius. Takelis čia vingiuoja mažiau nei 2 km, taigi ilgai neužtruksite. Bet pamatyti verta - toks ramus, dailus slėniukas, atrodo tik skraidančių fėjų trūksta. Tiesa, kai pamatėm drugelius juokėmės, kad štai ir fėjos pasilabinti išlindo :)

Beje, šioje vietoje filmuota viena iš Game of Thrones (Sostų karų) scenų, kur Arija kaunasi su the Hound (nežinome, kaip tuos herojus lietuviškai pavadino). Spėkite, kiek kartų po to išaugo lankytojų srautas?..
Na bent jau čia uždaryti dar nežada :)

Šis slėnis jau į šalies vidurį, pakeliui iki jo važiavome per plikus plikiausius lavos laukus, kur jokios gyvybės nematyti. Todėl čia atėjus tikrai nesitiki pamatyti tiek žalumos ir gyvybės.Naujausi įrašai

Trumpai apie islandų maistą ir ne tik

Islandai - šiauriečiai prie jūros, taigi ir jų tradicinis maistas atitinkamas - kad sotu būtų. Daug jūros gėrių, daug avienos, ir šalia - viso kito įmanomo pasaulio maisto: nuo picos iki suši.

Pagulėkim karštame upelyje?

Tinginio diena!
Malonu, malonu... :) Na nebus kad jau taip visai visai tinginio, bet bus gerai!

Griaustinio dievo draustinis - Thorsmork

Dar vienas gražus šviesus rytas, kai kylame anksčiau ir lipame į atsparųjį autobusą - važiuojam į šalies gilumą. Tikslas - Thorsmork slėnis, draustinis.

Diena paveiksle - Landmannalaugar!

Kam Islandija jau patiko, šiandien garantuotai negrįžtamai įsimylės!

Geizeris, krioklys ir fėjų pieva

Daugeliui žmonių paklausus apie Islandiją viena pirmų ateinančių minčių - geizeriai. Po ugnikalnių ir ledynų. Mes jau 10 dienų šioje saloje. Tai gal pats laikas juos jau ir pamatyti?

26 krioklių diena

Turbūt sutiksite, kad islandiški kriokliai yra aukščiausio lygio krioklių etalonas. Kad vertinama imtis būtų statistiškai patikima, šiandien eisime palei upę, kur mums pažadėti net 26 kriokliai!

Juodas paplūdimys, kriokliai ir kas žinoma tik vietiniams

Šiąnakt nakvojome islandų fermerių naumuose. Šaunuolis šeimininkas Andres, pasiteiravęs koks mūsų planas, davė porą patarimų - tik vietiniams! (bent tuo metu) žinomų vietų. O tai gi visada smagiausia!

Ant ledyno

Ar buvote kada pasivaikščioti ant ledyno? Ne? Tai varom kartu!
Būtent tokia pramoga šiandienos plane - oi kaip laukiam, nenusėdim!