Galapagai. Kas, kaip ir kiek

Galapagus sudaro 20 vulkaninių salų ir 42 salelės. Gyvūnų, augalų, vandens gyvių įvairovė čia tokia didelė, kad pirmas porą dienų aikčiosite iš nuostabos. Pramogų, įvairių užsiėmimų, restoranų, suvenyrų parduotuvių tiek, kad irgi nuobodulio nepajusite.
Taigi, ką žiūrėti ir veikti ten tikrai yra.


Kaip patekti

Salos nuo žemyno nutolę apie 930 km ir daugelis klausia apie galimybę atplaukti laivu. Galbūt kažkada buvo galima, bet dabar tai tik gyvas mitas. Keleivinių laivų ar keltų iš Ekvadoro į Galapagus nėra.

Skristi iš žemyno teks apie 1,5 val. Atskristi galima į Baltra arba San Cristobal salas. O jau tuomet Jūsų pasirinkimas, kaip keliauti toliau: bazuotis vienoje saloje, kas kelias dienas nakvoti vis kitoje ar plaukti i kelių dienų kruizą, kai nakvojate laive arba, norėdami, galite ir suskraidyti tarp oro uostus turinčių salų.


Kiek kainuos

Skrydžiai - kaip pasiseks, bet ne mažiau 400 USD.

Toliau neišvengiami doleriais žmogui:
- ale viza ar kažkas pan. - 20;
- Nacionalinio parko mokestis - 100;
- Gyvenamos salos turi savo mokesčius - 5-10;
- Autobusas iš oro uosto iki kelto - 5.

Toliau pagal pomėgius ir skonį (USD žmogui):
- Nuo kelto iki miesto taksi - 25 (už mašiną), autobusas - 1;
- Dienos turai nuo 60 iki.... (+ visi visada tikisi arbatpinigių);
- Isla Isabela salos mokestis - 10;
- Patiekalas vakarienei 15-25;
- Vyno butelis parduotuvėje nuo 10.

Medikų pagalba - nemokama.

Taigi geriau pinigėlių įsidėti daugiau ;) Nors grynus vežtis nebūtina, pvz. Santa Cruz saloje veikia bent 4 bankomatai. Tik pačiame centre stovintis už išėmimą 3 dolerius ima, kituose - nemokamai.


Kelios įdomybės

Kadangi viskas į salas atkeliauja laivais, viskas pakankamai brangu. O panaudoti daiktai - šiukšlės keliauja atgal į žemyną. Taigi ką galima panaudoti ir sutaupyti - tik kūrybiškumo klausimas. Pavyzdžiai iš mūsų viešbučio.

Ekvadore ant visų supakuotų maisto produktų klijuojamos etiketės su informacija apie produkto: cukraus, riebalų ir druskų kiekį. Tas pats galioja ir lauko reklamoms. Taip bandoma paskatinti žmones domėtis tuo ką valgo ir valgyti sveikiau.
Kol kas nelabai padeda. Bet tai geras žingsnis šviesti visuomenę. Mano ranką nuo sausainių pakelio kartą sulaikė :)

Ir dar tokių stebuklų nebuvome matę... Galapaguose su omarais net burgerį gali gauti...

Čia ragavau superinių kokoso ledų. Žiauriai greitai tirpo ir bėgo per ranką ir barzdą, bet skanesnių senai nevalgiau!

Skanaus! Puerto Ayora miestuke vakarais viena gatvelė tampa didele draugiška virtuve, kur valgo ir vietiniai, ir turistai. Ji vadinama kioskų gatve, nes ten daug mažiukus kioskus turinčių virėjų kviečia užsukti pas juos.Patiko? Nepatiko? Mums įdomu, ką jūs galvojate ;)Naujausi įrašai

Žygis per pūgą ir Reynisfjara paplūdimys

Kam patinka nukritę lėktuvai ir žygis per pūgą? JAV karinio jūrų laivyno lėktuvui baigėsi degalai ir jis sudužo juodajame Sólheimasandur paplūdimyje. Kas iš jo liko? Einame pažiūrėti ir mes :)

Arkliai ir kriokliai

Ar žinote, kad islandai turi 46 žodžius sniegui apibūdinti? Nemažai. Kaip ir sniego :) Šįryt išvažiuodami susipažinome su iki šiol mums nematyta sniego rūšimi.

Drąsuoliai atvyko. Pirma susipažinkite su oru

Į gražiąją salą nusileidome vakar vakare, gavome mašiną ir jaukią nakvynę su į langą barbenančiu lietumi ir vis prasisukančiu švyturio spinduliu. Pirma naktis - lyja ir debesuota, t.y. šansai pamatyti pašvaistes nuliniai. Einame miegoti.

Besivaikant šiaurės pašvaistes arba Islandija žiemą

- Kur? Į Islandiją? Bet juk ten šalta!!
- Aha, bet ne taip smarkiai kaip Jūs galvojat. Be to, mes norim šiaurės pašvaistes pamatyt ;)

Trumpai apie islandų maistą ir ne tik

Islandai - šiauriečiai prie jūros, taigi ir jų tradicinis maistas atitinkamas - kad sotu būtų. Daug jūros gėrių, daug avienos, ir šalia - viso kito įmanomo pasaulio maisto: nuo picos iki suši.

Pagulėkim karštame upelyje?

Tinginio diena!
Malonu, malonu... :) Na nebus kad jau taip visai visai tinginio, bet bus gerai!

Griaustinio dievo draustinis - Thorsmork

Dar vienas gražus šviesus rytas, kai kylame anksčiau ir lipame į atsparųjį autobusą - važiuojam į šalies gilumą. Tikslas - Thorsmork slėnis, draustinis.

Diena paveiksle - Landmannalaugar!

Kam Islandija jau patiko, šiandien garantuotai negrįžtamai įsimylės!