Galapagai. Kas, kaip ir kiek

Galapagus sudaro 20 vulkaninių salų ir 42 salelės. Gyvūnų, augalų, vandens gyvių įvairovė čia tokia didelė, kad pirmas porą dienų aikčiosite iš nuostabos. Pramogų, įvairių užsiėmimų, restoranų, suvenyrų parduotuvių tiek, kad irgi nuobodulio nepajusite.
Taigi, ką žiūrėti ir veikti ten tikrai yra.


Kaip patekti

Salos nuo žemyno nutolę apie 930 km ir daugelis klausia apie galimybę atplaukti laivu. Galbūt kažkada buvo galima, bet dabar tai tik gyvas mitas. Keleivinių laivų ar keltų iš Ekvadoro į Galapagus nėra.

Skristi iš žemyno teks apie 1,5 val. Atskristi galima į Baltra arba San Cristobal salas. O jau tuomet Jūsų pasirinkimas, kaip keliauti toliau: bazuotis vienoje saloje, kas kelias dienas nakvoti vis kitoje ar plaukti i kelių dienų kruizą, kai nakvojate laive arba, norėdami, galite ir suskraidyti tarp oro uostus turinčių salų.


Kiek kainuos

Skrydžiai - kaip pasiseks, bet ne mažiau 400 USD.

Toliau neišvengiami doleriais žmogui:
- ale viza ar kažkas pan. - 20;
- Nacionalinio parko mokestis - 100;
- Gyvenamos salos turi savo mokesčius - 5-10;
- Autobusas iš oro uosto iki kelto - 5.

Toliau pagal pomėgius ir skonį (USD žmogui):
- Nuo kelto iki miesto taksi - 25 (už mašiną), autobusas - 1;
- Dienos turai nuo 60 iki.... (+ visi visada tikisi arbatpinigių);
- Isla Isabela salos mokestis - 10;
- Patiekalas vakarienei 15-25;
- Vyno butelis parduotuvėje nuo 10.

Medikų pagalba - nemokama.

Taigi geriau pinigėlių įsidėti daugiau ;) Nors grynus vežtis nebūtina, pvz. Santa Cruz saloje veikia bent 4 bankomatai. Tik pačiame centre stovintis už išėmimą 3 dolerius ima, kituose - nemokamai.


Kelios įdomybės

Kadangi viskas į salas atkeliauja laivais, viskas pakankamai brangu. O panaudoti daiktai - šiukšlės keliauja atgal į žemyną. Taigi ką galima panaudoti ir sutaupyti - tik kūrybiškumo klausimas. Pavyzdžiai iš mūsų viešbučio.

Ekvadore ant visų supakuotų maisto produktų klijuojamos etiketės su informacija apie produkto: cukraus, riebalų ir druskų kiekį. Tas pats galioja ir lauko reklamoms. Taip bandoma paskatinti žmones domėtis tuo ką valgo ir valgyti sveikiau.
Kol kas nelabai padeda. Bet tai geras žingsnis šviesti visuomenę. Mano ranką nuo sausainių pakelio kartą sulaikė :)

Ir dar tokių stebuklų nebuvome matę... Galapaguose su omarais net burgerį gali gauti...

Čia ragavau superinių kokoso ledų. Žiauriai greitai tirpo ir bėgo per ranką ir barzdą, bet skanesnių senai nevalgiau!

Skanaus! Puerto Ayora miestuke vakarais viena gatvelė tampa didele draugiška virtuve, kur valgo ir vietiniai, ir turistai. Ji vadinama kioskų gatve, nes ten daug mažiukus kioskus turinčių virėjų kviečia užsukti pas juos.Naujausi įrašai

Svalbardas. Kur? Kodėl? Ir ko?

Lietuvoje vidurvasaris, tauta ruošiasi švęsti Jonines. O mudu į kuprines kemšam termo rūbus, šiltas kojines ir kepures, žiemines striukes ir laimingi ruošiamės kelionei į šiaurę :) Pačią šiauriausią, kiek paprastiems mirtingiesiems įmanoma.

Haikas iki Foxfonna ledyno

2019 birželio 20 d.
Pasipuošę sniego batais žygiuoti pradedam nuo gražios panoramos į Isjforden fjordą vienoje pusėje ir į statoką snieguotą kalną, į kurį ir lipsime.

Ledlaužis - baidarėmis prie ledyno

2019 birželio 21 d.
Antras rytas Svalbarde!
Šiandien bus fantastiška diena, nes laukia dar vienas Ledlaužiu vadinamas nuotykis! Baidarėmis plaukiosime prie ledyno!
Gerai, gerai, pakvėpuojam ir apie viską iš pradžių :)

Arktinis iššūkis

2019 birželio 22 d. Rimčiausia diena Svalbarde. Šįryt ruošiamės į Arktinį iššūkį - vieną rečiau pasirenkamų pramogų šioje saloje. Sako, kad ji - drąsiems ir stipriems. Hm... Tai Alvydui tinka, o kaip Jūratei seksis - pamatysim :)

Longyearbyen apylinkės

2019 birželio 23 d. Poilsio diena. Šiandien vaikščiosime po Longyearbyen apylinkes.

Kruizas į apleistą miestą - Piramidė

2019 birželio 24 d. Paskutinė diena saloje. Šiandienos plane - kruizas į apleistą rusų angliakasių miestą - Piramidė.

Svalbardo augaliukai

Svalbardo vasara trumpa - vos keturi mėnesiai. Viena laimė, kad saulė nenusileidžia visą parą - galima visas 24 val. intensyviai žaliuoti, žydėti ir brandinti sėklas.
O augti dideliam nėra nei maisto, nei prasmės.

Gamta keičiasi

Tuščiai burną aušintume sakydami, kad mums Svalbarde patiko. Kaip gražu gali būti ten, kur nėra nieko ir tuo pačiu, visko tiek daug! Bet... Svalbardas nėra rojus žemėje. O mes - žmonės esame atkakliausi naujų žemių užkariautojai ir atkakliausi kenkėjai.