Diena paveiksle - Landmannalaugar!

Kam Islandija jau patiko, šiandien garantuotai galutinai įsimylės!
Pamenate tą SAS žurnalo nuotrauką, kuri ir suviliojo aplankyti Islandiją? Va ten ir keliausime.

Šiame įraše kuo toliau, tuo teksto bus mažiau, nes nebent Donelaitis ar Papievis sugebėtų tokį vaizdą žodžiais aprašyti...

Diena prasideda poros valandų kelione autobusu, nes važiuojame į šalies vidurį - Highlands, kur be 4 ratais varomos mašinos neįmanoma. Važiuojame grubiais žvyrkeliais, teko ir kelias upes pervažiuoti - naujokams čia ne vieta. Pakeliui sustojome pamatyti garsiojo Eyjafjallajokull ugnikalnio, kuris 2010 m. tiek reikalų Europoje visiems suvėlė.

Atvykus - į eilutę susimokėti mokestėlį už patekimą, kita eilutė - į tualetą ir šaunam savo išsirinktu taku, nes diena ne begalinė - turime nepilnas 6 valandas ir privalome laiku sugrįžti prie autobuso. Mūsų pasirinktas maršrutas:

Daugiadieniai žygiuotojai čia arba pradeda arba finišuoja 5 dienų žygį. Prie tualetų - dušų barako visa jų margaspalvių palapinių stovykla.

Jeigu Alvydas būtų kelionių fotografas, kasdien turėtume po kokias 6 nuotraukas. Bet šiandien žmogus tiek sužavėtas, kad poškina į visas puses kaip pašėlęs. Dar nesu taip mačiusi.
Ir aš jį suprantu. Čia nuostabu!

Summa summarm:
5 val.
14 km trasa,
540 m aukštyn.Patiko? Nepatiko? Mums įdomu, ką jūs galvojate ;)Naujausi įrašai

Žygis per pūgą ir Reynisfjara paplūdimys

Kam patinka nukritę lėktuvai ir žygis per pūgą? JAV karinio jūrų laivyno lėktuvui baigėsi degalai ir jis sudužo juodajame Sólheimasandur paplūdimyje. Kas iš jo liko? Einame pažiūrėti ir mes :)

Arkliai ir kriokliai

Ar žinote, kad islandai turi 46 žodžius sniegui apibūdinti? Nemažai. Kaip ir sniego :) Šįryt išvažiuodami susipažinome su iki šiol mums nematyta sniego rūšimi.

Drąsuoliai atvyko. Pirma susipažinkite su oru

Į gražiąją salą nusileidome vakar vakare, gavome mašiną ir jaukią nakvynę su į langą barbenančiu lietumi ir vis prasisukančiu švyturio spinduliu. Pirma naktis - lyja ir debesuota, t.y. šansai pamatyti pašvaistes nuliniai. Einame miegoti.

Besivaikant šiaurės pašvaistes arba Islandija žiemą

- Kur? Į Islandiją? Bet juk ten šalta!!
- Aha, bet ne taip smarkiai kaip Jūs galvojat. Be to, mes norim šiaurės pašvaistes pamatyt ;)

Trumpai apie islandų maistą ir ne tik

Islandai - šiauriečiai prie jūros, taigi ir jų tradicinis maistas atitinkamas - kad sotu būtų. Daug jūros gėrių, daug avienos, ir šalia - viso kito įmanomo pasaulio maisto: nuo picos iki suši.

Pagulėkim karštame upelyje?

Tinginio diena!
Malonu, malonu... :) Na nebus kad jau taip visai visai tinginio, bet bus gerai!

Griaustinio dievo draustinis - Thorsmork

Dar vienas gražus šviesus rytas, kai kylame anksčiau ir lipame į atsparųjį autobusą - važiuojam į šalies gilumą. Tikslas - Thorsmork slėnis, draustinis.

Diena paveiksle - Landmannalaugar!

Kam Islandija jau patiko, šiandien garantuotai negrįžtamai įsimylės!