Diena paveiksle - Landmannalaugar!

Kam Islandija jau patiko, šiandien garantuotai galutinai įsimylės!
Pamenate tą SAS žurnalo nuotrauką, kuri ir suviliojo aplankyti Islandiją? Va ten ir keliausime.

Šiame įraše kuo toliau, tuo teksto bus mažiau, nes nebent Donelaitis ar Papievis sugebėtų tokį vaizdą žodžiais aprašyti...

Diena prasideda poros valandų kelione autobusu, nes važiuojame į šalies vidurį - Highlands, kur be 4 ratais varomos mašinos neįmanoma. Važiuojame grubiais žvyrkeliais, teko ir kelias upes pervažiuoti - naujokams čia ne vieta. Pakeliui sustojome pamatyti garsiojo Eyjafjallajokull ugnikalnio, kuris 2010 m. tiek reikalų Europoje visiems suvėlė.

Atvykus - į eilutę susimokėti mokestėlį už patekimą, kita eilutė - į tualetą ir šaunam savo išsirinktu taku, nes diena ne begalinė - turime nepilnas 6 valandas ir privalome laiku sugrįžti prie autobuso. Mūsų pasirinktas maršrutas:

Daugiadieniai žygiuotojai čia arba pradeda arba finišuoja 5 dienų žygį. Prie tualetų - dušų barako visa jų margaspalvių palapinių stovykla.

Jeigu Alvydas būtų kelionių fotografas, kasdien turėtume po kokias 6 nuotraukas. Bet šiandien žmogus tiek sužavėtas, kad poškina į visas puses kaip pašėlęs. Dar nesu taip mačiusi.
Ir aš jį suprantu. Čia nuostabu!

Summa summarm:
5 val.
14 km trasa,
540 m aukštyn.Naujausi įrašai

Trumpai apie islandų maistą ir ne tik

Islandai - šiauriečiai prie jūros, taigi ir jų tradicinis maistas atitinkamas - kad sotu būtų. Daug jūros gėrių, daug avienos, ir šalia - viso kito įmanomo pasaulio maisto: nuo picos iki suši.

Pagulėkim karštame upelyje?

Tinginio diena!
Malonu, malonu... :) Na nebus kad jau taip visai visai tinginio, bet bus gerai!

Griaustinio dievo draustinis - Thorsmork

Dar vienas gražus šviesus rytas, kai kylame anksčiau ir lipame į atsparųjį autobusą - važiuojam į šalies gilumą. Tikslas - Thorsmork slėnis, draustinis.

Diena paveiksle - Landmannalaugar!

Kam Islandija jau patiko, šiandien garantuotai negrįžtamai įsimylės!

Geizeris, krioklys ir fėjų pieva

Daugeliui žmonių paklausus apie Islandiją viena pirmų ateinančių minčių - geizeriai. Po ugnikalnių ir ledynų. Mes jau 10 dienų šioje saloje. Tai gal pats laikas juos jau ir pamatyti?

26 krioklių diena

Turbūt sutiksite, kad islandiški kriokliai yra aukščiausio lygio krioklių etalonas. Kad vertinama imtis būtų statistiškai patikima, šiandien eisime palei upę, kur mums pažadėti net 26 kriokliai!

Juodas paplūdimys, kriokliai ir kas žinoma tik vietiniams

Šiąnakt nakvojome islandų fermerių naumuose. Šaunuolis šeimininkas Andres, pasiteiravęs koks mūsų planas, davė porą patarimų - tik vietiniams! (bent tuo metu) žinomų vietų. O tai gi visada smagiausia!

Ant ledyno

Ar buvote kada pasivaikščioti ant ledyno? Ne? Tai varom kartu!
Būtent tokia pramoga šiandienos plane - oi kaip laukiam, nenusėdim!