Arekipa (Arequipa)

Į Arekipą mūsų kelias pasuko todėl, kad iš čia galima patekti į Kolkos kanjoną. Vos per keturias valandas :)

Čia gyvena daugiau nei 1 mln. gyventojų - tai antras pagal dydį miestas šalyje. Didžiausias miestas - sostinė Lima, su beveik 10 mln. gyventojų. Solidus skirtumas, ar ne?

Miestas neaukštai - tik 2,3 km virš jūros lygio.

Arekipos centras tikrai gražus. Daug senai statytų ypatingos konstrukcijos ar puošybos statinių. Man ypač patiko durys ir vartai.

Papasakosime apie keletą įdomių vietų, ką pamatėme šiame visai šauniame mieste.


Plaza de Armas aikštė

Kaip kiekviename normaliame Peru mieste, taip ir Arekipoje - Plaza de Armas yra miesto širdis ir pasididžiavimas.

Ispanų pastatyta dar 15 a. arkikatedra bazilika kelis kartus perstatyta, nes bent porą kartų smarkiai nukentėjo nuo žemės drebėjimų.

Pro aikštę ėjome kelis kartus įvairiu paros metu - ten visada pilna žmonių. Mes vis spėliodavom - ką jie čia veikia? Nes atrodo, kad jie tiesiog sėdi ir būna. Gal taip ir yra - tiesiog būna. Čilina?
Mes ir per pusę metų kelionės neišmokom čilinti...

Jeigu giedrą dieną turėtumėte progą užlipti į Katari viešbučio terasą, būsite apdovanoti įspūdingu ugnikalnio Misti vaizdu už katedros nugaros. Mums nelabai pasisekė - diena buvo ūkanota.

Beje, ši aikštė irgi įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.


Claustros de la Compania

Ši ištaiginga barokinė bažnyčia stovi viename Plaza de Armas kampe.

Įspūdingai daug darbo įdėta į šio pastato puošybą.


Barrio de San Lazaro kvartalas

Dar 1540 m. pastaytas Arekipos senamiestis. Visi namai čia statyti iš baltos "silar" vadinamos uolienos. Dovanokite, neradome vertimo į lietuvių kalbą.


Mundo Alpaca

Mažiukas, nemokamas ir vertas dėmesio muziejukas. Čia augina kelias lamas ir alpakas. Galite susipažinti su Arekipos ir Kusko regionų audėjų tradicijomis, sužinoti kuo skiriasi įvairiausių gyvūnų vilna: nuo alpakos iki jako.

Eksponuojama nedidelė itin senų Peru genčių tekstilės radinių kolekcija, net iki 500 m. prieš mūsų erą.
Vietinė vilnos rūbų gamintoja remia kitą įdomią ekspozicijos dalį - surikiuoti istoriniai naudoti vilnos apdirbimo įrengimai. Nuotraukoje matote ir ekspozijos sargą. Miega darbe :)


Museo del Pisco

Nesumeluosime, kad pietų Amerikoje popiariausias alkoholinis kokteilis - Pisco sour.
Į patį muziejų neužsukome, tik į prie jo esantį barą. Mūsų nuomone - blogai. Gavome didelius, šiaip sau skonio kokteilius. 85% kokteilio tūrio ledas už 8 EUR. Spąstai turistams.


Maistas

Jeigu ne gastronomijos sostinė, tai tikrai pažiba. Radome labai šaunių vietų. Plačiau Jums papasakosime kiek vėliau ;)Naujausi įrašai

Galapagai. Kas, kaip ir kiek

Galapagus sudaro 20 vulkaninių salų ir 42 salelės. Gyvūnų, augalų, vandens gyvių įvairovė čia tokia didelė, kad pirmas porą dienų aikčiosite iš nuostabos. Pramogų, įvairių užsiėmimų, restoranų, suvenyrų parduotuvių tiek, kad irgi nuobodulio nepajusite.

Marlinų žvejyba Galapaguose

Kai tik nusprendėme kelionės pabaigoje nuvykti į Galapagus, iš karto puolėme guglinti apie pramogas. Pasirodo nuo vasario čia prasideda marlinų ir tunų žvejybos sezonas.

Žalumynai margumynai

Paskutinė grožių porcija. Surinkome, Jums, mielieji, ką pamatėme Galapaguose per 5 dienas.

Galapagų salos. 2 dalis

Tęsiame pažintį su gražiosiomis salomis ir pramogaujam toliau. Žuvys, paukščiai, ruoniai, iguanos, ugnikalnių krateriai - visokios gėrybės. Ir visą laiką +35° C!!!

Galapagų salos. 1 dalis

Ne kartą Jums burbėjom, kad mums paplūdimiuose neįdomu, karšta, ką ten veikti... Brolyčiai, tik ne Galapaguose!

Kitas, Ekvadoras (Quito)

Jeigu norite pasivaikščioti per patį Žemės pusiaują - čia puiki vieta. Juk ir paties Ekvadoro pavadinimas kilęs nuo žodžio 'ekvator' - pusiaujas.

Vairavimas Limoje

Galvojome, kad esame daug matę, bet Peru, o ypač Lima rimtai nustebino. Jeigu galvojate, kad perdedame, tuomet atvykite į Limą ir viskuo patys įsitikinsite.

Peru popuri

Šalis didelė ir įdomi. Daug istorijos, žmonių, spalvų, skonių ir įspūdžių.