Arekipa (Arequipa)

Į Arekipą mūsų kelias pasuko todėl, kad iš čia galima patekti į Kolkos kanjoną. Vos per keturias valandas :)

Čia gyvena daugiau nei 1 mln. gyventojų - tai antras pagal dydį miestas šalyje. Didžiausias miestas - sostinė Lima, su beveik 10 mln. gyventojų. Solidus skirtumas, ar ne?

Miestas neaukštai - tik 2,3 km virš jūros lygio.

Arekipos centras tikrai gražus. Daug senai statytų ypatingos konstrukcijos ar puošybos statinių. Man ypač patiko durys ir vartai.

Papasakosime apie keletą įdomių vietų, ką pamatėme šiame visai šauniame mieste.


Plaza de Armas aikštė

Kaip kiekviename normaliame Peru mieste, taip ir Arekipoje - Plaza de Armas yra miesto širdis ir pasididžiavimas.

Ispanų pastatyta dar 15 a. arkikatedra bazilika kelis kartus perstatyta, nes bent porą kartų smarkiai nukentėjo nuo žemės drebėjimų.

Pro aikštę ėjome kelis kartus įvairiu paros metu - ten visada pilna žmonių. Mes vis spėliodavom - ką jie čia veikia? Nes atrodo, kad jie tiesiog sėdi ir būna. Gal taip ir yra - tiesiog būna. Čilina?
Mes ir per pusę metų kelionės neišmokom čilinti...

Jeigu giedrą dieną turėtumėte progą užlipti į Katari viešbučio terasą, būsite apdovanoti įspūdingu ugnikalnio Misti vaizdu už katedros nugaros. Mums nelabai pasisekė - diena buvo ūkanota.

Beje, ši aikštė irgi įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.


Claustros de la Compania

Ši ištaiginga barokinė bažnyčia stovi viename Plaza de Armas kampe.

Įspūdingai daug darbo įdėta į šio pastato puošybą.


Barrio de San Lazaro kvartalas

Dar 1540 m. pastaytas Arekipos senamiestis. Visi namai čia statyti iš baltos "silar" vadinamos uolienos. Dovanokite, neradome vertimo į lietuvių kalbą.


Mundo Alpaca

Mažiukas, nemokamas ir vertas dėmesio muziejukas. Čia augina kelias lamas ir alpakas. Galite susipažinti su Arekipos ir Kusko regionų audėjų tradicijomis, sužinoti kuo skiriasi įvairiausių gyvūnų vilna: nuo alpakos iki jako.

Eksponuojama nedidelė itin senų Peru genčių tekstilės radinių kolekcija, net iki 500 m. prieš mūsų erą.
Vietinė vilnos rūbų gamintoja remia kitą įdomią ekspozicijos dalį - surikiuoti istoriniai naudoti vilnos apdirbimo įrengimai. Nuotraukoje matote ir ekspozijos sargą. Miega darbe :)


Museo del Pisco

Nesumeluosime, kad pietų Amerikoje popiariausias alkoholinis kokteilis - Pisco sour.
Į patį muziejų neužsukome, tik į prie jo esantį barą. Mūsų nuomone - blogai. Gavome didelius, šiaip sau skonio kokteilius. 85% kokteilio tūrio ledas už 8 EUR. Spąstai turistams.


Maistas

Jeigu ne gastronomijos sostinė, tai tikrai pažiba. Radome labai šaunių vietų. Plačiau Jums papasakosime kiek vėliau ;)Naujausi įrašai

Trumpai apie islandų maistą ir ne tik

Islandai - šiauriečiai prie jūros, taigi ir jų tradicinis maistas atitinkamas - kad sotu būtų. Daug jūros gėrių, daug avienos, ir šalia - viso kito įmanomo pasaulio maisto: nuo picos iki suši.

Pagulėkim karštame upelyje?

Tinginio diena!
Malonu, malonu... :) Na nebus kad jau taip visai visai tinginio, bet bus gerai!

Griaustinio dievo draustinis - Thorsmork

Dar vienas gražus šviesus rytas, kai kylame anksčiau ir lipame į atsparųjį autobusą - važiuojam į šalies gilumą. Tikslas - Thorsmork slėnis, draustinis.

Diena paveiksle - Landmannalaugar!

Kam Islandija jau patiko, šiandien garantuotai negrįžtamai įsimylės!

Geizeris, krioklys ir fėjų pieva

Daugeliui žmonių paklausus apie Islandiją viena pirmų ateinančių minčių - geizeriai. Po ugnikalnių ir ledynų. Mes jau 10 dienų šioje saloje. Tai gal pats laikas juos jau ir pamatyti?

26 krioklių diena

Turbūt sutiksite, kad islandiški kriokliai yra aukščiausio lygio krioklių etalonas. Kad vertinama imtis būtų statistiškai patikima, šiandien eisime palei upę, kur mums pažadėti net 26 kriokliai!

Juodas paplūdimys, kriokliai ir kas žinoma tik vietiniams

Šiąnakt nakvojome islandų fermerių naumuose. Šaunuolis šeimininkas Andres, pasiteiravęs koks mūsų planas, davė porą patarimų - tik vietiniams! (bent tuo metu) žinomų vietų. O tai gi visada smagiausia!

Ant ledyno

Ar buvote kada pasivaikščioti ant ledyno? Ne? Tai varom kartu!
Būtent tokia pramoga šiandienos plane - oi kaip laukiam, nenusėdim!