Arekipa (Arequipa)

Į Arekipą mūsų kelias pasuko todėl, kad iš čia galima patekti į Kolkos kanjoną. Vos per keturias valandas :)

Čia gyvena daugiau nei 1 mln. gyventojų - tai antras pagal dydį miestas šalyje. Didžiausias miestas - sostinė Lima, su beveik 10 mln. gyventojų. Solidus skirtumas, ar ne?

Miestas neaukštai - tik 2,3 km virš jūros lygio.

Arekipos centras tikrai gražus. Daug senai statytų ypatingos konstrukcijos ar puošybos statinių. Man ypač patiko durys ir vartai.

Papasakosime apie keletą įdomių vietų, ką pamatėme šiame visai šauniame mieste.


Plaza de Armas aikštė

Kaip kiekviename normaliame Peru mieste, taip ir Arekipoje - Plaza de Armas yra miesto širdis ir pasididžiavimas.

Ispanų pastatyta dar 15 a. arkikatedra bazilika kelis kartus perstatyta, nes bent porą kartų smarkiai nukentėjo nuo žemės drebėjimų.

Pro aikštę ėjome kelis kartus įvairiu paros metu - ten visada pilna žmonių. Mes vis spėliodavom - ką jie čia veikia? Nes atrodo, kad jie tiesiog sėdi ir būna. Gal taip ir yra - tiesiog būna. Čilina?
Mes ir per pusę metų kelionės neišmokom čilinti...

Jeigu giedrą dieną turėtumėte progą užlipti į Katari viešbučio terasą, būsite apdovanoti įspūdingu ugnikalnio Misti vaizdu už katedros nugaros. Mums nelabai pasisekė - diena buvo ūkanota.

Beje, ši aikštė irgi įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.


Claustros de la Compania

Ši ištaiginga barokinė bažnyčia stovi viename Plaza de Armas kampe.

Įspūdingai daug darbo įdėta į šio pastato puošybą.


Barrio de San Lazaro kvartalas

Dar 1540 m. pastaytas Arekipos senamiestis. Visi namai čia statyti iš baltos "silar" vadinamos uolienos. Dovanokite, neradome vertimo į lietuvių kalbą.


Mundo Alpaca

Mažiukas, nemokamas ir vertas dėmesio muziejukas. Čia augina kelias lamas ir alpakas. Galite susipažinti su Arekipos ir Kusko regionų audėjų tradicijomis, sužinoti kuo skiriasi įvairiausių gyvūnų vilna: nuo alpakos iki jako.

Eksponuojama nedidelė itin senų Peru genčių tekstilės radinių kolekcija, net iki 500 m. prieš mūsų erą.
Vietinė vilnos rūbų gamintoja remia kitą įdomią ekspozicijos dalį - surikiuoti istoriniai naudoti vilnos apdirbimo įrengimai. Nuotraukoje matote ir ekspozijos sargą. Miega darbe :)


Museo del Pisco

Nesumeluosime, kad pietų Amerikoje popiariausias alkoholinis kokteilis - Pisco sour.
Į patį muziejų neužsukome, tik į prie jo esantį barą. Mūsų nuomone - blogai. Gavome didelius, šiaip sau skonio kokteilius. 85% kokteilio tūrio ledas už 8 EUR. Spąstai turistams.


Maistas

Jeigu ne gastronomijos sostinė, tai tikrai pažiba. Radome labai šaunių vietų. Plačiau Jums papasakosime kiek vėliau ;)Naujausi įrašai

Svalbardas. Kur? Kodėl? Ir ko?

Lietuvoje vidurvasaris, tauta ruošiasi švęsti Jonines. O mudu į kuprines kemšam termo rūbus, šiltas kojines ir kepures, žiemines striukes ir laimingi ruošiamės kelionei į šiaurę :) Pačią šiauriausią, kiek paprastiems mirtingiesiems įmanoma.

Haikas iki Foxfonna ledyno

2019 birželio 20 d.
Pasipuošę sniego batais žygiuoti pradedam nuo gražios panoramos į Isjforden fjordą vienoje pusėje ir į statoką snieguotą kalną, į kurį ir lipsime.

Ledlaužis - baidarėmis prie ledyno

2019 birželio 21 d.
Antras rytas Svalbarde!
Šiandien bus fantastiška diena, nes laukia dar vienas Ledlaužiu vadinamas nuotykis! Baidarėmis plaukiosime prie ledyno!
Gerai, gerai, pakvėpuojam ir apie viską iš pradžių :)

Arktinis iššūkis

2019 birželio 22 d. Rimčiausia diena Svalbarde. Šįryt ruošiamės į Arktinį iššūkį - vieną rečiau pasirenkamų pramogų šioje saloje. Sako, kad ji - drąsiems ir stipriems. Hm... Tai Alvydui tinka, o kaip Jūratei seksis - pamatysim :)

Longyearbyen apylinkės

2019 birželio 23 d. Poilsio diena. Šiandien vaikščiosime po Longyearbyen apylinkes.

Kruizas į apleistą miestą - Piramidė

2019 birželio 24 d. Paskutinė diena saloje. Šiandienos plane - kruizas į apleistą rusų angliakasių miestą - Piramidė.

Svalbardo augaliukai

Svalbardo vasara trumpa - vos keturi mėnesiai. Viena laimė, kad saulė nenusileidžia visą parą - galima visas 24 val. intensyviai žaliuoti, žydėti ir brandinti sėklas.
O augti dideliam nėra nei maisto, nei prasmės.

Gamta keičiasi

Tuščiai burną aušintume sakydami, kad mums Svalbarde patiko. Kaip gražu gali būti ten, kur nėra nieko ir tuo pačiu, visko tiek daug! Bet... Svalbardas nėra rojus žemėje. O mes - žmonės esame atkakliausi naujų žemių užkariautojai ir atkakliausi kenkėjai.