Ant ledyno

Ar buvote kada pasivaikščioti ant ledyno? Ne? Tai varom kartu!
Būtent tokia pramoga šiandienos plane - laukiam su entuziastingu jauduliu.

Pramoga su grupe ir gidais, taigi teks palūkuriuoti. Susirenkame prie Glacier Guides turų kompanijos ofiso, kur gauname šalmus, ledo kirvukus ir alpinistų kates - apkaustus batams, kad galėtume eiti ledu. Čia įdomi dalis, bet be jos dar buvo nemažai lėto laukimo - viso susirinko ir ruošėsi apie 45-50 žmonių. Nuobodoka, norėtųsi greičiau judėti.
Tuomet visa govada žmonių su manta į autobusą, pavažiavome gal 15 min ir suskirstyti į 3 grupes pajudame link Solheimajokull ledyno. Labai, labai tikėjomės, kad nepakliūsime į vieną grupę su 10 garsių ir žioplavotų vyresnio amžiaus amerikiečių moterų... Pasisekė :)

Jau puošiamės batus katėmis, galvas šalmais ir šypsenomis. Mūsų grupės gidė Keit čia jau 4 vasarą. Aišku, gidai nevengia pajuokauti ir pagasdinti turistų mėgstamais juokeliais apie pirmą darbo dieną šiame darbe :) Gauname trumpą, aiškų instruktažą ir vorele pajudame ant ledo.

Kas svarbu - eiti taip, kad katėmis neužkabintume kitos kojos kelnių ir, pageidautina, mėsos :) Nei savo, nei kitų grupės ėjikų. Taigi einame ne kaip manekenės podiumu, ne kaip balerinos, o kaip kaubojai - žingsnis turi būti platesnis ir per žingsnį nuo kito žmogaus. Ypač svarbu eiti paskui gidę vorele, nes ledynas yra tvirtas ir tuo pačiu - trapus reikalas. Žingsnis ne ten ir galite nuslysti ar įgriūti, nes po plonu viršutiniu leduku gali būti gili įgriuva ar vandens išplautas tunelis.

Beje, Keit nurodė, kad pametus ledo kirvuką, fotoaparatą ar žmoną, nepulti gaudyti ar gelbėti, nes labai mažai šansų, kad pavyks pagauti. Ledo kirvukus kiekvienos vasaros gale gidai susirenka nuo ledyno apačios, nes visvien kas nors kokį pameta. Su žmonomis būtų sunkiau - gali ir susigadinti bekrisdama, taigi siūlė geriau pasisaugoti.

Keit - kieta. Su didžiule kuprine ant pečių, kur neša atsarginio vandens, medicinos priemonių, jeigu kas ką nors susimuštume ar prasikirstume (juk kiekvienas po kirvuką nešamės!) ir dar velniai žino ko, ji dar ginkluota nemažu ledo kirtikliu, kuriuo vis patobulina mums kelią - patirpusius anksčiau iškaptuotus laiptelius ar praėjimus.

Nemažai sužinome ir apie pačius ledynus. Turbūt sakyti, kad jie tirpsta būtų beveik banalu - visi tai žino...
Gyename laiku, kai dėl itin didelių apimčių į atmosferą išmetamo CO2 kiekio Žemės klimatas kinta - šyla. Nors pasaulio galingieji svarsto, kad reikia šį žmogaus veiklos sukeltą procesą stabdyti, kad reikia prisiimti įsipareigojimus žmonijos ekonominės veiklos taršai mažinti, bet panašu, kad tokie dramatiški pokyčiai artimiausiu metu nebus parašais užtvirtinti. Nes nėra tame pelno.

Šis ledynas prieš šimtą metų darytose nuotraukose žiemą siekdavo jūrą, senai tai buvo. Bet pastaraisiais 10 metų jis vasaromis traukiasi vis toliau ir žiemą nebesugrįžta iki buvusio lygio. Su laiku atsiveria vis nauji ledo sluoksniai ir matosi, kas prie jo vyko prieš šimtus metų - lede nemažai ugnikalnių pelenų sluoksnių. O juoda pelenų spalva saulės šilumą sugeria ir aplinkinį ledą tirpina dar greičiau. Keit padarė eksperimentą - mums sustojus vienoje vietoje ji į kauburėlį sustūmė kelis juodus akmenukus. Po kokių 10 minučių, kai jau nutarėme iš tos vietos judėti, vėl pažiūrėjome į tuos akmenukus - jie jau buvo kiek žemiau, nei ledas aplink. Keit pasakojo, kad po saulėtų dienų ledas atrodo lyg subadytas - vietos su akmenukais ar pelenais susmenga gilyn.

Beje, šiandien tikrai tobula diena ledynui tirpinti - spigina saulė ir termometras rodė net 18! Pati šilčiausia kelionės diena.

Ar norite atsigaivinti vandeniu kaip vikingai? Gerai, prašom!
Radę vandens srovę, paguldykite kirvuką kaip atramą skersai jos ir remdamiesi į kirvuką padarykite atsipaudimą - atsigersite ledinio vandens nesušlapę rankų - kaip vikingai ;)

Mums kirvukais daugiau naudotis neprireikia, jie labiausiai pasitarnauja mojavimui ore fotografuojantis. Nors... nemeluosiu... keletą kartų kai teko palaukti grupės buvo visai smagu tuo kirvuku truputį ledą pakapoti :)

Įsimintina diena. Ir puiki edukacija. Ant ledyno mus saugiai ir įdomiai vedė Glacier Guides kompanija, labai rekomenduojame.


Fjadrargljufur kanjonas

Bet saulė dar nenusileido ir mes dar spėjame užsukti į vieną populiariausių Islandijos vietų - Fjadrargljufur kanjoną. O populiarumo lygį jums suprasti padės faktas, kad šiame kanjone video klipą 2015 m. filmavo Justin Bieber. Dabar islandai netgi svarsto uždaryti šį kanjoną ir nebeleisti lankytojų, nes žmonės plūsta į šią vietą ir smarkiai kenkia vietinei augalijai, bendrai kanjono grožiui ir ateičiai. O populiarumo bangą vadina "Bieber'io efektas".

Mums vis dar sekasi! Mašinų nedaug, tikriausiai diduma jau apsilankė anksčiau - dieną. Tikrai graži vieta. Ir labai rami. Kojos pačios neša aukštyn kanjono pakraščiais.

Matome ir jaunųjų porelę, kurią zyzdamas sekioja dronas. Sveikiname :)
Nesvietiškai geros įrangos ir įgūdžių reikia tokiomis sąlygomis išgauti geras fotografijas.

Todėl mes ir nesivarginame, jums kanjoną rodome gražiausioje šviesoje - B. Fulda, J. Wieland ir J. Yurinko kadrai.Naujausi įrašai

Galapagai. Kas, kaip ir kiek

Galapagus sudaro 20 vulkaninių salų ir 42 salelės. Gyvūnų, augalų, vandens gyvių įvairovė čia tokia didelė, kad pirmas porą dienų aikčiosite iš nuostabos. Pramogų, įvairių užsiėmimų, restoranų, suvenyrų parduotuvių tiek, kad irgi nuobodulio nepajusite.

Marlinų žvejyba Galapaguose

Kai tik nusprendėme kelionės pabaigoje nuvykti į Galapagus, iš karto puolėme guglinti apie pramogas. Pasirodo nuo vasario čia prasideda marlinų ir tunų žvejybos sezonas.

Žalumynai margumynai

Paskutinė grožių porcija. Surinkome, Jums, mielieji, ką pamatėme Galapaguose per 5 dienas.

Galapagų salos. 2 dalis

Tęsiame pažintį su gražiosiomis salomis ir pramogaujam toliau. Žuvys, paukščiai, ruoniai, iguanos, ugnikalnių krateriai - visokios gėrybės. Ir visą laiką +35° C!!!

Galapagų salos. 1 dalis

Ne kartą Jums burbėjom, kad mums paplūdimiuose neįdomu, karšta, ką ten veikti... Brolyčiai, tik ne Galapaguose!

Kitas, Ekvadoras (Quito)

Jeigu norite pasivaikščioti per patį Žemės pusiaują - čia puiki vieta. Juk ir paties Ekvadoro pavadinimas kilęs nuo žodžio 'ekvator' - pusiaujas.

Vairavimas Limoje

Galvojome, kad esame daug matę, bet Peru, o ypač Lima rimtai nustebino. Jeigu galvojate, kad perdedame, tuomet atvykite į Limą ir viskuo patys įsitikinsite.

Peru popuri

Šalis didelė ir įdomi. Daug istorijos, žmonių, spalvų, skonių ir įspūdžių.