Aguas Calientes apylinkės: drugeliai ir krioklys

Planuodami apsilankymą Maču Pikču apsidraudimui pasilikome vieną pusdienį - jeigu pirmąją dieną būtų baisus rūkas ar lietus, turėtume galimybę pirkti naujus bilietus ir važiuoti dar kartą. Laimei, to neprireikė. Taigi turime keletą valandų pavaikštinėti Aguas Calientes apylinkėse.


Apie Aguas Calientes

Į Maču Pikču įmanoma suvažinėti per vieną dieną. Kiek žmogiškiau - Aquas Calientes pasilikti bent vienai nakvynei. Tokiu būdu galėsite anksti ryte patekti į senąjį inkų miestą, kol jo dar neapgulė margo šiuolaikinio svieto žmogai.

Aguas Calientes - mažiukas ir visiškai turistinis miestukas. Pasiūla kur gyventi ar valgyti - plati, tik rinkitės. Kas svarbu - pro miestuką teka 2 upės.
Viena.

Ir antra. Ši lietingu sezonu baisiai patvinsta ir kriokia.

Dar per pat miestuko vidurį važiuoja (ir sustoja!) traukiniai. Seni, garsūs ir dūmijantys.

Taigi būkite labai atidūs rinkdamiesi nakvynę ;)
Du gražutėliai viešbučiai sumuštiniu įspausti tarp bėgių ir Urubambos upės. Jeigu užaugote Savanorių prospekte Kaune ar tikrai miegate kaip kirvis - valio. Kitu atveju vargiai ar pamiegosite, greičiau gailiai raudosite ir raudonoimis akelėmis į Maču Pikču važiuosite.

Mes pasirinkome viešbutuką giliau miestuke. 3 min nuo traukinių stoties ir abiejų upių, bet visiškoje ramybėje. Gerai išmiegoję, suvalgę šūdinus pusryčius gretimoje kavinėje, išėjome nuotykių ieškoti. Palei marmaliuojančią upę tolyn apie 1,5 val.


Maču Pikču Drugelynas (Machu Picchu Mariposario)

Nežinome, ar lietuvių kalboje yra žodis "drugelynas". Jeigu ne - siūlome :)
Mažiukas muziejukas - veisykla. Šiame žemyne užsukame į kiekvieną tokį muziejų, nors kartais apeiname per 5 minutes. Mielai paremsime ir padėsime jiems toliau gyvuoti ir plėstis.

O čia buvo įdomu! Sužinojome, kad Peru yra viena 17 mūsų planetos valstybių, kuri džiaugiasi mega-bio-įvairove. Lietuviškai durnai skamba, bet esmė tokia: šalys, turinčios ypatingą augalų ir gyvūnų įvairovę, bent vieną jūrinį krantą ir unikalių rūšių pakliūva į šį sąrašą.

Kodėl Peru?
Skirtingų geografinių regionų skirtinga gamta: nuo Ramiojo vandenyno pakrančių, iki Andų kalnų ir Amazonės džiunglių. Čia gyvena arba auga:
- daugiau nei 500 rūšių žinduolių (70 nykstančios);
- 1.800 rūšių paukščių;
- 300 rūšių reptilijų;
- 380 rūšių amfibijų;
- net 13.000 augalų rūšių!

Vien mūsų brangiausių bulvių čia turi net 3800 rūšių! Kad mums taip... Tai įvairiausių kugelių prikeptume!!!

Na o dabar apie drugelius. Žinote kiek jų rūšių peruviečiai suskaičiuoja? 4100! Sako, kad daugiausiai pasaulyje.

Pradedame nuo drugelių pradžios.

Dar neišjungėte? :)
Valio! Iš šių vikšrų štai kokie gėriai užauga!

Šiame drugelyne daugiausia buvo 2 rūšių marguolių. Sako, dabar šiai rūšiai - idealios gamtinės sąlygos.


Mandor kriokliai

O dabar, palei bėgius iki botanikos parko, kur turėtume rast 2 ar 3 krioklius.

Kai pravažiuojantis traukinys su savo pypyne patriūbija, atrodo mūsų ausys jau daugiau nieko gyvenime nebegirdės. Nesuprantam, kodėl tas mašinistas čia pypina, todėl atsidėkoju išraiškingu rankos mostu.

Nusiperkam bilietą į Botanikos sodą. Pradžioje atrodo, lyg skurdesnio dar nesmame matę. Netgi lipant į Wayna Picchu, ar pakeliui iki čia, matėme daugiau įvairių augalų. Na, nebent šiems dabar ne sezonas ar panašiai.

Iki krioklių turėtume eiti apie 1 km. Nuo pat įėjimo mus atsakingai lydi senutė šluba ir, manome, besilaukianti kalytė. Net gaila šunelio - nieko jai neturime, atrodytų gulk tu čia ir pagulėk.

Takelis pasuka pro tankėjantį mišką. Atrodo lyg prieitume Naują Zelandiją - tankūs aukšti medžiai, dideli paparčiai. Bet tuoj viskas keičiasi ir pasirodo dideli lapuočiai, taip tikrai niekur kitur nematėme.

Krioklys!

Neaukštas, bet galingas! Vanduo krinta kriokdamas, net nesusikalbame prie jo.

O kalba buvo labai paprasta: "Jauti? Lyja!"
Taigi kitus krioklius pamatėme tik iš toliau. Ir pro šlapią žalią džiunglę traukėme namo. Šunelis Miglė (krikštatėvis - Alvydas) ir per lietų palydėjo mus atgalios iki pat vartų. Davėm jai sausainių. Ėdė. Tada dar nupirkau duonos. Bet duona jau nepatiko. Dar buvo kukurūzų, bet jie būtų dar labiau nepatikę.

Pirmi lašai buvo reti, dideli, bet greitai jau kaip iš kibiro pylė!
Sakote tropinis lietus šiltas? Aha, tiesa :) Bet kokias pirmas 20 minučių dar šilta. O paskui jau nelabai, kai jau viskas šlapia, t.y. VISKAS: net trusikai ir kojinės...

Summa summarum:
4 val.,
410 m. aukštyn,
13 km trasa.

Ir nė vieno sauso siūlo ant kūno :)Naujausi įrašai

Trumpai apie islandų maistą ir ne tik

Islandai - šiauriečiai prie jūros, taigi ir jų tradicinis maistas atitinkamas - kad sotu būtų. Daug jūros gėrių, daug avienos, ir šalia - viso kito įmanomo pasaulio maisto: nuo picos iki suši.

Pagulėkim karštame upelyje?

Tinginio diena!
Malonu, malonu... :) Na nebus kad jau taip visai visai tinginio, bet bus gerai!

Griaustinio dievo draustinis - Thorsmork

Dar vienas gražus šviesus rytas, kai kylame anksčiau ir lipame į atsparųjį autobusą - važiuojam į šalies gilumą. Tikslas - Thorsmork slėnis, draustinis.

Diena paveiksle - Landmannalaugar!

Kam Islandija jau patiko, šiandien garantuotai negrįžtamai įsimylės!

Geizeris, krioklys ir fėjų pieva

Daugeliui žmonių paklausus apie Islandiją viena pirmų ateinančių minčių - geizeriai. Po ugnikalnių ir ledynų. Mes jau 10 dienų šioje saloje. Tai gal pats laikas juos jau ir pamatyti?

26 krioklių diena

Turbūt sutiksite, kad islandiški kriokliai yra aukščiausio lygio krioklių etalonas. Kad vertinama imtis būtų statistiškai patikima, šiandien eisime palei upę, kur mums pažadėti net 26 kriokliai!

Juodas paplūdimys, kriokliai ir kas žinoma tik vietiniams

Šiąnakt nakvojome islandų fermerių naumuose. Šaunuolis šeimininkas Andres, pasiteiravęs koks mūsų planas, davė porą patarimų - tik vietiniams! (bent tuo metu) žinomų vietų. O tai gi visada smagiausia!

Ant ledyno

Ar buvote kada pasivaikščioti ant ledyno? Ne? Tai varom kartu!
Būtent tokia pramoga šiandienos plane - oi kaip laukiam, nenusėdim!