Aguas Calientes apylinkės: drugeliai ir krioklys

Planuodami apsilankymą Maču Pikču apsidraudimui pasilikome vieną pusdienį - jeigu pirmąją dieną būtų baisus rūkas ar lietus, turėtume galimybę pirkti naujus bilietus ir važiuoti dar kartą. Laimei, to neprireikė. Taigi turime keletą valandų pavaikštinėti Aguas Calientes apylinkėse.


Apie Aguas Calientes

Į Maču Pikču įmanoma suvažinėti per vieną dieną. Kiek žmogiškiau - Aquas Calientes pasilikti bent vienai nakvynei. Tokiu būdu galėsite anksti ryte patekti į senąjį inkų miestą, kol jo dar neapgulė margo šiuolaikinio svieto žmogai.

Aguas Calientes - mažiukas ir visiškai turistinis miestukas. Pasiūla kur gyventi ar valgyti - plati, tik rinkitės. Kas svarbu - pro miestuką teka 2 upės.
Viena.

Ir antra. Ši lietingu sezonu baisiai patvinsta ir kriokia.

Dar per pat miestuko vidurį važiuoja (ir sustoja!) traukiniai. Seni, garsūs ir dūmijantys.

Taigi būkite labai atidūs rinkdamiesi nakvynę ;)
Du gražutėliai viešbučiai sumuštiniu įspausti tarp bėgių ir Urubambos upės. Jeigu užaugote Savanorių prospekte Kaune ar tikrai miegate kaip kirvis - valio. Kitu atveju vargiai ar pamiegosite, greičiau gailiai raudosite ir raudonoimis akelėmis į Maču Pikču važiuosite.

Mes pasirinkome viešbutuką giliau miestuke. 3 min nuo traukinių stoties ir abiejų upių, bet visiškoje ramybėje. Gerai išmiegoję, suvalgę šūdinus pusryčius gretimoje kavinėje, išėjome nuotykių ieškoti. Palei marmaliuojančią upę tolyn apie 1,5 val.


Maču Pikču Drugelynas (Machu Picchu Mariposario)

Nežinome, ar lietuvių kalboje yra žodis "drugelynas". Jeigu ne - siūlome :)
Mažiukas muziejukas - veisykla. Šiame žemyne užsukame į kiekvieną tokį muziejų, nors kartais apeiname per 5 minutes. Mielai paremsime ir padėsime jiems toliau gyvuoti ir plėstis.

O čia buvo įdomu! Sužinojome, kad Peru yra viena 17 mūsų planetos valstybių, kuri džiaugiasi mega-bio-įvairove. Lietuviškai durnai skamba, bet esmė tokia: šalys, turinčios ypatingą augalų ir gyvūnų įvairovę, bent vieną jūrinį krantą ir unikalių rūšių pakliūva į šį sąrašą.

Kodėl Peru?
Skirtingų geografinių regionų skirtinga gamta: nuo Ramiojo vandenyno pakrančių, iki Andų kalnų ir Amazonės džiunglių. Čia gyvena arba auga:
- daugiau nei 500 rūšių žinduolių (70 nykstančios);
- 1.800 rūšių paukščių;
- 300 rūšių reptilijų;
- 380 rūšių amfibijų;
- net 13.000 augalų rūšių!

Vien mūsų brangiausių bulvių čia turi net 3800 rūšių! Kad mums taip... Tai įvairiausių kugelių prikeptume!!!

Na o dabar apie drugelius. Žinote kiek jų rūšių peruviečiai suskaičiuoja? 4100! Sako, kad daugiausiai pasaulyje.

Pradedame nuo drugelių pradžios.

Dar neišjungėte? :)
Valio! Iš šių vikšrų štai kokie gėriai užauga!

Šiame drugelyne daugiausia buvo 2 rūšių marguolių. Sako, dabar šiai rūšiai - idealios gamtinės sąlygos.


Mandor kriokliai

O dabar, palei bėgius iki botanikos parko, kur turėtume rast 2 ar 3 krioklius.

Kai pravažiuojantis traukinys su savo pypyne patriūbija, atrodo mūsų ausys jau daugiau nieko gyvenime nebegirdės. Nesuprantam, kodėl tas mašinistas čia pypina, todėl atsidėkoju išraiškingu rankos mostu.

Nusiperkam bilietą į Botanikos sodą. Pradžioje atrodo, lyg skurdesnio dar nesmame matę. Netgi lipant į Wayna Picchu, ar pakeliui iki čia, matėme daugiau įvairių augalų. Na, nebent šiems dabar ne sezonas ar panašiai.

Iki krioklių turėtume eiti apie 1 km. Nuo pat įėjimo mus atsakingai lydi senutė šluba ir, manome, besilaukianti kalytė. Net gaila šunelio - nieko jai neturime, atrodytų gulk tu čia ir pagulėk.

Takelis pasuka pro tankėjantį mišką. Atrodo lyg prieitume Naują Zelandiją - tankūs aukšti medžiai, dideli paparčiai. Bet tuoj viskas keičiasi ir pasirodo dideli lapuočiai, taip tikrai niekur kitur nematėme.

Krioklys!

Neaukštas, bet galingas! Vanduo krinta kriokdamas, net nesusikalbame prie jo.

O kalba buvo labai paprasta: "Jauti? Lyja!"
Taigi kitus krioklius pamatėme tik iš toliau. Ir pro šlapią žalią džiunglę traukėme namo. Šunelis Miglė (krikštatėvis - Alvydas) ir per lietų palydėjo mus atgalios iki pat vartų. Davėm jai sausainių. Ėdė. Tada dar nupirkau duonos. Bet duona jau nepatiko. Dar buvo kukurūzų, bet jie būtų dar labiau nepatikę.

Pirmi lašai buvo reti, dideli, bet greitai jau kaip iš kibiro pylė!
Sakote tropinis lietus šiltas? Aha, tiesa :) Bet kokias pirmas 20 minučių dar šilta. O paskui jau nelabai, kai jau viskas šlapia, t.y. VISKAS: net trusikai ir kojinės...

Summa summarum:
4 val.,
410 m. aukštyn,
13 km trasa.

Ir nė vieno sauso siūlo ant kūno :)Naujausi įrašai

Svalbardas. Kur? Kodėl? Ir ko?

Lietuvoje vidurvasaris, tauta ruošiasi švęsti Jonines. O mudu į kuprines kemšam termo rūbus, šiltas kojines ir kepures, žiemines striukes ir laimingi ruošiamės kelionei į šiaurę :) Pačią šiauriausią, kiek paprastiems mirtingiesiems įmanoma.

Haikas iki Foxfonna ledyno

2019 birželio 20 d.
Pasipuošę sniego batais žygiuoti pradedam nuo gražios panoramos į Isjforden fjordą vienoje pusėje ir į statoką snieguotą kalną, į kurį ir lipsime.

Ledlaužis - baidarėmis prie ledyno

2019 birželio 21 d.
Antras rytas Svalbarde!
Šiandien bus fantastiška diena, nes laukia dar vienas Ledlaužiu vadinamas nuotykis! Baidarėmis plaukiosime prie ledyno!
Gerai, gerai, pakvėpuojam ir apie viską iš pradžių :)

Arktinis iššūkis

2019 birželio 22 d. Rimčiausia diena Svalbarde. Šįryt ruošiamės į Arktinį iššūkį - vieną rečiau pasirenkamų pramogų šioje saloje. Sako, kad ji - drąsiems ir stipriems. Hm... Tai Alvydui tinka, o kaip Jūratei seksis - pamatysim :)

Longyearbyen apylinkės

2019 birželio 23 d. Poilsio diena. Šiandien vaikščiosime po Longyearbyen apylinkes.

Kruizas į apleistą miestą - Piramidė

2019 birželio 24 d. Paskutinė diena saloje. Šiandienos plane - kruizas į apleistą rusų angliakasių miestą - Piramidė.

Svalbardo augaliukai

Svalbardo vasara trumpa - vos keturi mėnesiai. Viena laimė, kad saulė nenusileidžia visą parą - galima visas 24 val. intensyviai žaliuoti, žydėti ir brandinti sėklas.
O augti dideliam nėra nei maisto, nei prasmės.

Gamta keičiasi

Tuščiai burną aušintume sakydami, kad mums Svalbarde patiko. Kaip gražu gali būti ten, kur nėra nieko ir tuo pačiu, visko tiek daug! Bet... Svalbardas nėra rojus žemėje. O mes - žmonės esame atkakliausi naujų žemių užkariautojai ir atkakliausi kenkėjai.