26 krioklių diena

Mūsų šeimoje jau niekas neabejoja, kad islandiški kriokliai yra aukščiausio lygio krioklių etalonas. Bet kad vertinama imtis būtų statistiškai patikima, šiandien eisime palei upę, kur mums pažadėti net 26 kriokliai!

Nuo šios vietos prasideda didysis 5-6 dienų kelias iki Landmannalaugaro - Laugavegur trasa. Šiandienos krioklių pašone einanti atkarpa vadinama Fimmvorduhals maršrutu - paeisime šią atkarpą ir grįšime. Kitai dienai dar laukia spalvingasis Landmannalaugar, o trečią dienos atkarpą suvaikščiosime vėl nuvažiavę į aukštikalnes - Thorsmork slėnyje. Bus bent 3 iš 5!

Haikas prasideda prie vieno milžino - krioklio Skógafoss, kuris taip vat šniokščia žiemą vasarą. Turbūt tiek pat šniokštimo ir nuo minios žmonių prie jo. Sezono įkarštyje čia būna apie 400 mašinų vienu metu. Dabar jau nebepikas, bet žmonių visvien labai daug. Taigi mes skuodžiame aukštyn 370 laiptelių ir tada tolyn paspartinę žingsnį. Jau žinome taisykles - turistai trinasi ne daugiau nei 15 min kelio nuo parkingo. Toliau eina tik tie, kam ėjimas teikia džiagsmą, kas moka nerėkti, prasilenkti ir nežiopso sustoję viduryje kelio.

Pradžioje lenkiame pirštus ir skaičiuojame. Antras, trečias, ketvirtas... bet nuo kokio 7-8 jau metėme tą mintį, nes nuo takelio iki skardžio ir atgal, ir dar tolyn, ir kas čia, ir dar į kitą pusę varinėjome kaip haskiai arba penkiamečiai išvesti į lauką. Takelis vingiuoja vis aukštyn, bet nėra statu, gal tik nedidelės atkarpos, taigi ėjimas nesunkus.

O kaip gražu! Viskas aplink apaugę žalia samana - juk drėgmės per akis. O dar upės išgraužtas tarpeklis, o krioklių slenksčiai!

Retkarčiais sutinkame haikerių, vieni grįžinėja, kiti dar tik į priekį. Pralenkiame ir vieną grupę su laabai didelėm kuprinėm. Iš tolo matome, kad juda lėtai - sunku. Suprantama. Pasiviję aiškiai matome, kad jiems ant išrasojusių kaktų parašyta - pirmą kartą einu su ta kuprine ir kaip norėčiau ją mesti! Supratingai padrąsinančiai susižvalgome, sėkmės jums. Figūros išduoda, kad tik vienas iš ketvertuko dažnai nuo sofos pakyla, kiti tikrai mažiau aktyvias pramogas mėgsta. Na ką, pagarba už drąsą!

O mes džiaugiamės, kad kuprinės lengvos ir varinėjam palei tarpeklį - neįtikėtina kiek to vandens! Vienoje vietoje vanduo tiesiog iš kalno keliose vietose sunkiasi lyg šaltinis arba jaunas būsimas krioklys.

Dėl gero kardo kartais tenka ir nepatogiai pritūpti. Gerai, kad tuo pačiu ir vyrą pralinksminu :)

O žemiau esančiame video tas pats krioklys tik iš viršaus :)

Kuo toliau einame, tuo aukščiau užlipame ir oras darosi vis drėgnesnis, kol ilgainiui tampa žemu debesiu.

Čia šiandien ir suksimės atgalios. Pats žygio maršrutas eina toliau, bet viskas priekyje - tirštame debesyje, o ir gražiausias kraštovaizdis baigėsi - eitume plika uola, kur žiemą "užauga" ledynas. Jeigu ne tie debesys Katla ledyną turėtume ir dabar matyti, bet yra kaip yra.

Summa summarum:
- krioklių - daug
- 6.5 val.,
- 20 km trasa,
- 550 m aukštyn.
Linksmumas - 150%Naujausi įrašai

Galapagai. Kas, kaip ir kiek

Galapagus sudaro 20 vulkaninių salų ir 42 salelės. Gyvūnų, augalų, vandens gyvių įvairovė čia tokia didelė, kad pirmas porą dienų aikčiosite iš nuostabos. Pramogų, įvairių užsiėmimų, restoranų, suvenyrų parduotuvių tiek, kad irgi nuobodulio nepajusite.

Marlinų žvejyba Galapaguose

Kai tik nusprendėme kelionės pabaigoje nuvykti į Galapagus, iš karto puolėme guglinti apie pramogas. Pasirodo nuo vasario čia prasideda marlinų ir tunų žvejybos sezonas.

Žalumynai margumynai

Paskutinė grožių porcija. Surinkome, Jums, mielieji, ką pamatėme Galapaguose per 5 dienas.

Galapagų salos. 2 dalis

Tęsiame pažintį su gražiosiomis salomis ir pramogaujam toliau. Žuvys, paukščiai, ruoniai, iguanos, ugnikalnių krateriai - visokios gėrybės. Ir visą laiką +35° C!!!

Galapagų salos. 1 dalis

Ne kartą Jums burbėjom, kad mums paplūdimiuose neįdomu, karšta, ką ten veikti... Brolyčiai, tik ne Galapaguose!

Kitas, Ekvadoras (Quito)

Jeigu norite pasivaikščioti per patį Žemės pusiaują - čia puiki vieta. Juk ir paties Ekvadoro pavadinimas kilęs nuo žodžio 'ekvator' - pusiaujas.

Vairavimas Limoje

Galvojome, kad esame daug matę, bet Peru, o ypač Lima rimtai nustebino. Jeigu galvojate, kad perdedame, tuomet atvykite į Limą ir viskuo patys įsitikinsite.

Peru popuri

Šalis didelė ir įdomi. Daug istorijos, žmonių, spalvų, skonių ir įspūdžių.