26 krioklių diena

Mūsų šeimoje jau niekas neabejoja, kad islandiški kriokliai yra aukščiausio lygio krioklių etalonas. Bet kad vertinama imtis būtų statistiškai patikima, šiandien eisime palei upę, kur mums pažadėti net 26 kriokliai!

Nuo šios vietos prasideda didysis 5-6 dienų kelias iki Landmannalaugaro - Laugavegur trasa. Šiandienos krioklių pašone einanti atkarpa vadinama Fimmvorduhals maršrutu - paeisime šią atkarpą ir grįšime. Kitai dienai dar laukia spalvingasis Landmannalaugar, o trečią dienos atkarpą suvaikščiosime vėl nuvažiavę į aukštikalnes - Thorsmork slėnyje. Bus bent 3 iš 5!

Haikas prasideda prie vieno milžino - krioklio Skógafoss, kuris taip vat šniokščia žiemą vasarą. Turbūt tiek pat šniokštimo ir nuo minios žmonių prie jo. Sezono įkarštyje čia būna apie 400 mašinų vienu metu. Dabar jau nebepikas, bet žmonių visvien labai daug. Taigi mes skuodžiame aukštyn 370 laiptelių ir tada tolyn paspartinę žingsnį. Jau žinome taisykles - turistai trinasi ne daugiau nei 15 min kelio nuo parkingo. Toliau eina tik tie, kam ėjimas teikia džiagsmą, kas moka nerėkti, prasilenkti ir nežiopso sustoję viduryje kelio.

Pradžioje lenkiame pirštus ir skaičiuojame. Antras, trečias, ketvirtas... bet nuo kokio 7-8 jau metėme tą mintį, nes nuo takelio iki skardžio ir atgal, ir dar tolyn, ir kas čia, ir dar į kitą pusę varinėjome kaip haskiai arba penkiamečiai išvesti į lauką. Takelis vingiuoja vis aukštyn, bet nėra statu, gal tik nedidelės atkarpos, taigi ėjimas nesunkus.

O kaip gražu! Viskas aplink apaugę žalia samana - juk drėgmės per akis. O dar upės išgraužtas tarpeklis, o krioklių slenksčiai!

Retkarčiais sutinkame haikerių, vieni grįžinėja, kiti dar tik į priekį. Pralenkiame ir vieną grupę su laabai didelėm kuprinėm. Iš tolo matome, kad juda lėtai - sunku. Suprantama. Pasiviję aiškiai matome, kad jiems ant išrasojusių kaktų parašyta - pirmą kartą einu su ta kuprine ir kaip norėčiau ją mesti! Supratingai padrąsinančiai susižvalgome, sėkmės jums. Figūros išduoda, kad tik vienas iš ketvertuko dažnai nuo sofos pakyla, kiti tikrai mažiau aktyvias pramogas mėgsta. Na ką, pagarba už drąsą!

O mes džiaugiamės, kad kuprinės lengvos ir varinėjam palei tarpeklį - neįtikėtina kiek to vandens! Vienoje vietoje vanduo tiesiog iš kalno keliose vietose sunkiasi lyg šaltinis arba jaunas būsimas krioklys.

Dėl gero kardo kartais tenka ir nepatogiai pritūpti. Gerai, kad tuo pačiu ir vyrą pralinksminu :)

O žemiau esančiame video tas pats krioklys tik iš viršaus :)

Kuo toliau einame, tuo aukščiau užlipame ir oras darosi vis drėgnesnis, kol ilgainiui tampa žemu debesiu.

Čia šiandien ir suksimės atgalios. Pats žygio maršrutas eina toliau, bet viskas priekyje - tirštame debesyje, o ir gražiausias kraštovaizdis baigėsi - eitume plika uola, kur žiemą "užauga" ledynas. Jeigu ne tie debesys Katla ledyną turėtume ir dabar matyti, bet yra kaip yra.

Summa summarum:
- krioklių - daug
- 6.5 val.,
- 20 km trasa,
- 550 m aukštyn.
Linksmumas - 150%Naujausi įrašai

Trumpai apie islandų maistą ir ne tik

Islandai - šiauriečiai prie jūros, taigi ir jų tradicinis maistas atitinkamas - kad sotu būtų. Daug jūros gėrių, daug avienos, ir šalia - viso kito įmanomo pasaulio maisto: nuo picos iki suši.

Pagulėkim karštame upelyje?

Tinginio diena!
Malonu, malonu... :) Na nebus kad jau taip visai visai tinginio, bet bus gerai!

Griaustinio dievo draustinis - Thorsmork

Dar vienas gražus šviesus rytas, kai kylame anksčiau ir lipame į atsparųjį autobusą - važiuojam į šalies gilumą. Tikslas - Thorsmork slėnis, draustinis.

Diena paveiksle - Landmannalaugar!

Kam Islandija jau patiko, šiandien garantuotai negrįžtamai įsimylės!

Geizeris, krioklys ir fėjų pieva

Daugeliui žmonių paklausus apie Islandiją viena pirmų ateinančių minčių - geizeriai. Po ugnikalnių ir ledynų. Mes jau 10 dienų šioje saloje. Tai gal pats laikas juos jau ir pamatyti?

26 krioklių diena

Turbūt sutiksite, kad islandiški kriokliai yra aukščiausio lygio krioklių etalonas. Kad vertinama imtis būtų statistiškai patikima, šiandien eisime palei upę, kur mums pažadėti net 26 kriokliai!

Juodas paplūdimys, kriokliai ir kas žinoma tik vietiniams

Šiąnakt nakvojome islandų fermerių naumuose. Šaunuolis šeimininkas Andres, pasiteiravęs koks mūsų planas, davė porą patarimų - tik vietiniams! (bent tuo metu) žinomų vietų. O tai gi visada smagiausia!

Ant ledyno

Ar buvote kada pasivaikščioti ant ledyno? Ne? Tai varom kartu!
Būtent tokia pramoga šiandienos plane - oi kaip laukiam, nenusėdim!