Melburnas

Per 17 valandų nuskridome 10940 km ir iš Osakos per Singapūrą pasiekėme Melburną. Valio Australijai! Kaip vaikystėje aukštyn kojom dainavo Keistuoliai.
Hello, 'straya!

Japonijoje buvo karšta. 25-30° C ir neretai didelė drėgmė. Todėl, kai pamatėme, kad Melburne žada 17-19° C ir dar kartais lietutį - visai apsidžiaugėme. Mes geriau jaučiamės vėsiasniame klimate, nei karštyje. Dar vienas privalumas - Australijoje gerokai mažiau gyventojų, tik didmiesčiuose kaip Melburnas ar Sidnejus, gyvena po 5 mln. žmonių (iš 23 mln. šalyje). Jau labai norėjosi pabėgti nuo minios žmonių.

Melburne pavasaris, dar ankstyvas. Lauke vos 13-15° C šilumos. Toks mūsiškas balandis - gegužė. Galvojantiems, kad visa Australija yra tik karštis ir dykuma - taip nėra. Ši šalis - visas žemynas, panašaus dydžio kaip JAV, pasižymi įvairiausiu klimatu. Pasiskolinome internete porą paveiksliukų.

Atvykę į Australiją patyrėme pirmus nuostolius.
Aš lėktuve miegodama sulaužiau akinius.
*@&$% #& *♤•》&#!!!!.
Kiekvienas akinių nešiotojas supras, kokio baisumo šis reikalas...
O Alvydas Japonijoje paliko tris savo maikes (kalbininkai, nepykit) ir maudymosi šortus. Šiaip nebūtų gyvenime didelė bėda, bet kai iš viso turi septynias, o viena dar pati pati mėgstamiausia...
Tai va, aš Sidnėjuje po trijų savaičių (kai ten mūsų kelionė nuves) gausiu naujus akinius, o šeimos biudžetas nubraukė ašarą. Maikių nuostolis dar neištaisytas - baisiai gaila laiko, o gal tiesiog tingim į parduotuves eit.

Miesto centras nedidelis - visur ėjome pėsčiomis, tai viešuoju transportu nė nesidomėjome.
Melburnas gražus - daug žalumos, draugiškoje kaimynystėje gyvena įvairi naujųjų laikų ir gerą šimtmetį skaičiuojanti architektūra. Kai apie 1850 m. čia atrado aukso, reikalai gerai pajudėjo ir per 30 metų Melburnas tapo tuomet turtingiausiu miestu pasaulyje.

Taip pat įdomų įspūdį mieste kuria ir įvairiausių šalių maistą siūlančios kavinės. Kaip patys australai sako - jie savos tradicinės virtuvės ir neturi: "we just copy what americans do" (mes tiesiog kopijuojame amerikiečius). Pažiūrėsime, ką finale galėsime apie australų maistą parašyti.


Eureka Skydeck

Melburno pažiba - bokštas, kur miesto panorama galima grožėtis iš 88 aukšto (285 m.) - pats aukščiausias apžvalgos bokštas pietų pusrutulyje. Liftas šauna 9 m/s - užgula ausis, o pajutusius lygtai svyravimą taip pat nuramina - taip, viršutiniuose aukštuose pastatas svyruoja iki 30 cm.


Viktorijos valstijos viešoji biblioteka

Bibliotekų perlas! Pati seniausia Australijoje - atidaryta 1865 m., viena seniausių pasaulyje. 35 m. skersmens betono ir stiklo kupolas natūralia šviesa apšviečia visą skaityklos salę. Kintant technologijoms ir knygos rolei pasaulyje bibliotekos turėjo prisitaikyti arba rasti patalpoms naują paskirtį. Čia matėme šaunų pavyzdį, kaip bibliotekoje pilna veiklų ir žmonių. Labai fainai.


Melburno RMIT (Technologijų ir dizaino) universiteto pastatai

Turėtų būti fainai mokytis ir gyventi tokioje kūrybiškoje aplinkoje.


Ir bendrabutis - The Escape (Pabėgimas)

Tokijo Nakagin kapsulių pastato giminaitis.


Hosier gatvė

Čia grafiti ne tik nedraudžia, bet ir skatina. Todėl ši gatvė nuolat kinta - kažkas kažką ant kažko užpaišo. Aišku miestui geriau atiduot vieną gatvę - pasiuskit bedažydami :) Bet mano galva, principas, kai miestas dedikuoja viešas erdves gatvės menui yra draugiškesnis ir praturtina patį miestą. Čia panašiau į nupeckiotą gatvę. Tą vakarą matėme kaip į nemokamą koncertą norinčių pakliūti eilė nusitęsė aplink visą kvartalą.


Federation square (Federacijos skveras)

Dar viena puiki vieta šiame mieste. Gaila labai, kad mūsų išsirinktas muziejus buvo uždarytas - atnaujinamas. Jeigu kas aplankysit Australian Centre for the Moving Image, prašom, papasakokit įspūdžius.

Ir dar kelios smagios vietos Melburne.



Patiko? Nepatiko? Mums įdomu, ką jūs galvojate ;)



Naujausi įrašai

Žygis per pūgą ir Reynisfjara paplūdimys

Kam patinka nukritę lėktuvai ir žygis per pūgą? JAV karinio jūrų laivyno lėktuvui baigėsi degalai ir jis sudužo juodajame Sólheimasandur paplūdimyje. Kas iš jo liko? Einame pažiūrėti ir mes :)

Arkliai ir kriokliai

Ar žinote, kad islandai turi 46 žodžius sniegui apibūdinti? Nemažai. Kaip ir sniego :) Šįryt išvažiuodami susipažinome su iki šiol mums nematyta sniego rūšimi.

Drąsuoliai atvyko. Pirma susipažinkite su oru

Į gražiąją salą nusileidome vakar vakare, gavome mašiną ir jaukią nakvynę su į langą barbenančiu lietumi ir vis prasisukančiu švyturio spinduliu. Pirma naktis - lyja ir debesuota, t.y. šansai pamatyti pašvaistes nuliniai. Einame miegoti.

Besivaikant šiaurės pašvaistes arba Islandija žiemą

- Kur? Į Islandiją? Bet juk ten šalta!!
- Aha, bet ne taip smarkiai kaip Jūs galvojat. Be to, mes norim šiaurės pašvaistes pamatyt ;)

Trumpai apie islandų maistą ir ne tik

Islandai - šiauriečiai prie jūros, taigi ir jų tradicinis maistas atitinkamas - kad sotu būtų. Daug jūros gėrių, daug avienos, ir šalia - viso kito įmanomo pasaulio maisto: nuo picos iki suši.

Pagulėkim karštame upelyje?

Tinginio diena!
Malonu, malonu... :) Na nebus kad jau taip visai visai tinginio, bet bus gerai!

Griaustinio dievo draustinis - Thorsmork

Dar vienas gražus šviesus rytas, kai kylame anksčiau ir lipame į atsparųjį autobusą - važiuojam į šalies gilumą. Tikslas - Thorsmork slėnis, draustinis.

Diena paveiksle - Landmannalaugar!

Kam Islandija jau patiko, šiandien garantuotai negrįžtamai įsimylės!