Hartz kalnas, Tasmanija

Nuo Hobarto teks pavažiuot gerą valandą, bet nuobodu nebus - pravažiuosite gražųjį Huon regioną, garsų upine laivyba ir obuoliais.

Paskutiniems 16 km. iki trasos pradžios reiks pasiimti kiek daugiau kantrybės - žvyrkelis. Neblogas, ale paskutiniuose kilometruose vis prastėja...  Bet galima sutikti kuklių draugų. Echidna.

O šiaip žvyrkelių čia yra, tikrai teks jais pavažinėt. Tai kaip įprasta - pasitikrinkite, ką jūsų autonuomos taisyklės sako apie važiavimą žvyrkeliais ir... pasirinkite tinkamą greitį. Tiesa tokia, kad dauguma draudimo kompanijų nelaimių tokiuose keliuose nedraudžia - vairuotojo atsakomybė, o dauguma išsinuomojusių automobilius tokiais keliais važiuoja, tik lėčiau.

Pagaliau pasiekiame tikslą ir paėjus pirmus kelis šimtus metrų visas žvyras greit pasimiršta. Tokio šaunaus tako į kalną, turbūt, nesame dar matę. Sakyčiau, prabangu šitaip haikinti. Iš pradžių per pelkynus vingiuoja medinis takelis, nors vietomis jau tikrai senas ir patrūnijęs, bet batų susitepti neteks. O ir augmenijos gražumas viską kompensuoja.

Mes nutarėm, kad mūsuose populiarių alpinariumų (berods taip vadinasi) specialistams čia būtų nuostabi vieta įkvėpimo pasisemti. Ar ir sėklą kokią į kišenuką įsidėti :)

Praėjome porą skaidraus skaidraus, ledinio vandens ežerėlių, žuvų, deja, nematėm.

Toliau takas pravingiavo pro kalno balną ir prasidėjo kopimas, bet taip pat patogiai - visur iš akmenų, šaknų puikūs laipteliai, retai kur teks nepatogiai didelį žingsnį žengti.

Siurprizas

Paskutinė atkarpa prieš viršūnę - kamufliažinių akmenų krūva, dažnai tokios spalvos uolienas šioje saloje matėme. Nelabai statu, akmenys dideli - nesunku. Tik geriau pažiūrėjus ir ten matosi suformuotas takelis! Dažniausiai populiariose vietose akmenys ir taip nušliaužti - aiškiai matosi takas, bet čia tasmanai ypač pasistengė.

Viršūnė! 1255 m. Fantastiška panorama ir nė gyvos dvasios aplink! Nė vienas iš skaitytų aprašymų nė iš tolo neįvertino šio kalno grožio. Tikiu, kad mūsų šypsenų plotis išduoda tą džiaugsmą!

Kelias atgal visada trumpesnis, šįkart taip pat - beveik parskridome. O aš tikrai skrist pabandžiau - paslydau ant šlapios šakos ir žiebiau ant šiknos. Antrą kartą per dieną! #$%&@*! Taigi ir taip visada atsargiai einu!
Viskas baigės gerai, tik išgastis ir nukentėjusi savigarba.

Summa summarum
Laikas - 3.5 val.
Aukščio skirtumas - 400 m.
Trasos ilgis - 9 km.
Beje, šiame haike sutikome tik 7 žmones.Naujausi įrašai

Svalbardas. Kur? Kodėl? Ir ko?

Lietuvoje vidurvasaris, tauta ruošiasi švęsti Jonines. O mudu į kuprines kemšam termo rūbus, šiltas kojines ir kepures, žiemines striukes ir laimingi ruošiamės kelionei į šiaurę :) Pačią šiauriausią, kiek paprastiems mirtingiesiems įmanoma.

Haikas iki Foxfonna ledyno

2019 birželio 20 d.
Pasipuošę sniego batais žygiuoti pradedam nuo gražios panoramos į Isjforden fjordą vienoje pusėje ir į statoką snieguotą kalną, į kurį ir lipsime.

Ledlaužis - baidarėmis prie ledyno

2019 birželio 21 d.
Antras rytas Svalbarde!
Šiandien bus fantastiška diena, nes laukia dar vienas Ledlaužiu vadinamas nuotykis! Baidarėmis plaukiosime prie ledyno!
Gerai, gerai, pakvėpuojam ir apie viską iš pradžių :)

Arktinis iššūkis

2019 birželio 22 d. Rimčiausia diena Svalbarde. Šįryt ruošiamės į Arktinį iššūkį - vieną rečiau pasirenkamų pramogų šioje saloje. Sako, kad ji - drąsiems ir stipriems. Hm... Tai Alvydui tinka, o kaip Jūratei seksis - pamatysim :)

Longyearbyen apylinkės

2019 birželio 23 d. Poilsio diena. Šiandien vaikščiosime po Longyearbyen apylinkes.

Kruizas į apleistą miestą - Piramidė

2019 birželio 24 d. Paskutinė diena saloje. Šiandienos plane - kruizas į apleistą rusų angliakasių miestą - Piramidė.

Svalbardo augaliukai

Svalbardo vasara trumpa - vos keturi mėnesiai. Viena laimė, kad saulė nenusileidžia visą parą - galima visas 24 val. intensyviai žaliuoti, žydėti ir brandinti sėklas.
O augti dideliam nėra nei maisto, nei prasmės.

Gamta keičiasi

Tuščiai burną aušintume sakydami, kad mums Svalbarde patiko. Kaip gražu gali būti ten, kur nėra nieko ir tuo pačiu, visko tiek daug! Bet... Svalbardas nėra rojus žemėje. O mes - žmonės esame atkakliausi naujų žemių užkariautojai ir atkakliausi kenkėjai.