Netikėto gražumo diena

Važiuosime toli, taigi planas kuklus - vos 3 objektai. Matysime juodą ilgą pakrantę, aisbergų lagūną ir paplūdimį.

Kylam anksčiau nei norėtųsi, nes laukia ilgas rytas mašinoje. Iki pirmo objekto 3,5 val. kelio - iš salos rytų pajudame į pietus.


Stokksnes

Planuojant kelionę šiai vietai nesuteikėme ypatingos svarbos. Aha, gerai, užsukam. Kokie mes žiopliukai!
Nors gal ir gerai, taip netikėtai įspūdis - milžiniškas!

Atvažiavome prie parkingo - čia teks susimokėti (apie 5,5 eur), nes privati žemė ar kažkas tokio. Nedidelis mokestis, ne bėda. Valandą pavaikštinėsim, tada grįšim čia į kavinę - bus laikas kavos įkalt.

Tik niekas nepasakė, kad čia labai fainai bus!!! Pasirodo šita Stokksnes pakrantė baisiai populiari soc.tinkuose, nes tikrai labai vaizdingas kraštas: vandenynas skalauja juodo smėlio pakrantę, kur košia vėjas ir juosia kalnai.

Pradžioje prieiname vikingų kaimą. Ne, čia ne islandų Rumšiškės. Tiesiog kažkokiam filmui filmuoti pastatytas kaimukas, kurį ir paliko turistams pašmirinėti.

- Varom į tą kalną? - pasiūlė Alvydas.
- Ką??.. paklausiau aš ir visiems buvo aišku, kad į tą kalną jis lips vienas :)
Įspūdingas tas Vestrahorn'as - raguotas kalnas islandiškai. Aš lieku apačioje stebėti jo žygį. Eina žmogus sparčiai, matau, kad lekia, ale įkalnės dar labai daug likę. Galiausiai vos jį bematau, o užlipo tik į pusę.

Parskuodžia kalnų oželis žemyn ir traukiam tolyn paplūdimiu. Vėjas neša juodą smėlį, jis čia labai smulkus. Jeigu gūsis pakelia iki veido, nesmagiai tos adatėlės sminga, bet šypsenos nedingsta. Paplūdimje vis randame tokiai vietai būdingų radinių - kriauklių, virvių, medžių gabalų, paukščių plunksnų ir šiaip dar kažko.

Ateidami čia kavinėje skaitėme istoriją. Nuo seno šiose pakrantėse gyvenę islandai po audros eidavo link jūros ir jeigu pakrantėje rasdavo daug bangų išmestų daiktų, sakydavo - tai geras laivas sudužo! Džiaugdamiesi, ne liūdėdami. Taigi ne tik lietuviai kaimyno degančiu tvartu džiaugiasi :)
Mums irgi pasiseka! Ne, daiktų nedaug, praktiškai nieko, tik vienas paprastas, apdaužytas, geltonas laivo plūduras. Vieno žvilgsnio užtenka ir suprantame, kad čia - mūsų kelionės suvenyras - keliaus su mumis namo.

Žiauriai graži čia vieta! Nė nepajutom, kaip pravaikščiojom beveik 2 valandas!

Beje, šioje vietoje buvo filmuota BBC dokumentikos ciklo "Seven Worlds One Planet" pradžia. David Attenborough čia pradeda pasakoti apie dar vieną nuostabią mūsų žemės ir gyvybės istoriją. Labai rekomenduojame pažiūrėti. Seven Worlds One Planet


Jokulsarlon aisbergų lagūna (Glacier Lagoon)

Jau pats laikas pramankštinti kojas - nuo Stokssnes važiuojame jau beveik 1,5 val. Ir tikrai nesuklysi, kur pasukti, nes tiek mašinų vienoje vietoje čia būna tik super populiariose vietose. Stojam, lipam!

Laba diena, ponai Aisbergai! Ar tu matai, kokio jie dydžio?!
Nuostabos ir susižavėjimo labai daug. Žmonių irgi daug, tiesą sakant, bet vietos čia apstu - varinėk nuo vieno iki kito ledinio ežero kranto. Šis žymiausias ežeras - tirpstantis leydno vanduo su didžiulių atskilusių aisbergų gabalais. Kas drąsūs - galite pabandyti ištarti ledyno, kurio ledas ir maitina šį ežerą pavadinimą - Breidamerkurjokull.

Ežeras gilus - net 250 m. O ką svarbu prisiminti apie aisbergus - paviršiuje matyti tik 1/3 viso ledo kalno. Įsitikinome tuo, kai vienas ponas sugalvojo apsiversti - tikrai įspūdingas reginys.
Matome, kad ežere plaukioja įvairūs laiveliai - vežioja turistus. Ir mums norisi. Spėju, kad bus nepadoriai brangu. Bet norisi... Sutariam, kad jeigu kainuos iki 100 eur - einam. Ir ką manote? Užteko! Dar ir 10 eur bokalui alaus vietiniame bariuke po pasiplaukiojimo liko :)

Lipame į amerikiečių kariškių tarpukariu pagamintą amfibiją ir riedame į pakrantę, kur netrukus gracingai plaukiame. Aparatas paprastas iki negalėjimo - panašiai ir senelio traktorius atrodė.

Prie aisbergų plaukiame ne per arti - kad jeigu kuris sugalvotų apsiversti, nekiltų rūpesčių. Show pastiprina ir saulė tai pasirodydama, tai pasislėpdama už debesų - gražiai keičiasi ledo spalvos ir permatomumas.

Plaukiojant sutinkame ir vietinį - smalsus ruonis šmirinėja tarp laivelių. Nedidukas - jaunas, gal todėl toks ir drąsus.

Kiekvieną amfibiją lydi ir pripučiama valtis - jeigu kas atsipalaidavęs per toli aisbergą siektų ir išsimaudyti tektų - reiktų tokius surinkti, nes vanduo vos 3 laipsniai šilumos. Vaikinukas maloniai mūsų laivo gidei sugauna gabalą ledo, kurį ji kirstuku toliau maloniai smulkina ir dalina visiems norintiems. Vaikams siūlo dėti į kišenę ir vežti namo. Gera mintis, ir aš įsimesiu :)

Labai juokingai grįžtame į parkingą. Amfibija lieka pakrantėje laukti naujų keleivių, o mes - 25 žmonės vorele palei kelią grįžtame atiduoti ryškiaspalvių gelbėjimo liemenių, kuriomis pasipuošę visi atrodome lyg kelininkų grupė, grįžtanti namo.


Deimantų paplūdimys (Diamond beach)

Pervažiuojame kelią ir į aisbergus žiūrime jau iš kitos tilto pusės. Pro šį susiaurėjimą vanduo aisbergus stumia link jūros ir grūsdamiesi vienas į kitą ir krantus jie ardosi, trupinasi ir druskingo jūros vandens padedami. O šios "mėsmalės" rezultatas matyti kitame krante.

Čia jau gerokai mažesni ledo gabalai labai dailiai žiūrisi juodo smėlio fone, o jeigu dar ir saulutė apšviečia, tikrai žaižaruoja kaip deimantai. Norėjau viena deimančiuką namo pasiimti. Vyras sakė: jeigu pakelsi, neškis. Bet kurį pakeliau labai smėlinas buvo, tai nesinešiau :)

Ant kai kurių ledo luitų labai smagu pasurfinti :) Alvydas linksminosi, kol neatėjo rimtesnė banga, tada teko greitai stryktelti nuo ledo, nes banga norėjo jį į jūrą su visu ledo luitu pasiimti.


Kelionės bonusas

Atrodytų, lyg ir graži gražios dienos pabaiga. Bet dar ne! Registruojantis viešbutyje sužinome stulbinamą žinią - labai tikėtina, kad šiąnakt bus ŠIAURĖS PAŠVAISTĖ! Dangus giedras, oras šaltas - puikios sąlygos.
Ir tai buvo tiesa! Kelionės bonusas, kurio net nepamanėme tikėtis. Apie vidurnaktį paėjome toliau nuo viešbučio šviesų ir prie upelio laukėme pažadėto reginio. O jau krykštavome, kai supratome kas tame danguje vyksta! Kaip vaikai Kalėdų rytą.

Saulės vėjo atneštoms dalėlėms susidūrus su atmosfera, jonosferoje kyla magnetinė audra, kuri ir švyti. Kas keista, kad aš danguje judančius, šokančius net nežinau ką - gal spindulius, mačiau baltus, lyg debesis. O Alvydas matė žalią spalvą, lygiai taip, kaip užfiksuoja fotoaparatai. Tai jo vaizdelis buvo dar geresnis!

Būtina pamatyti dar kartą!Naujausi įrašai

Trumpai apie islandų maistą ir ne tik

Islandai - šiauriečiai prie jūros, taigi ir jų tradicinis maistas atitinkamas - kad sotu būtų. Daug jūros gėrių, daug avienos, ir šalia - viso kito įmanomo pasaulio maisto: nuo picos iki suši.

Pagulėkim karštame upelyje?

Tinginio diena!
Malonu, malonu... :) Na nebus kad jau taip visai visai tinginio, bet bus gerai!

Griaustinio dievo draustinis - Thorsmork

Dar vienas gražus šviesus rytas, kai kylame anksčiau ir lipame į atsparųjį autobusą - važiuojam į šalies gilumą. Tikslas - Thorsmork slėnis, draustinis.

Diena paveiksle - Landmannalaugar!

Kam Islandija jau patiko, šiandien garantuotai negrįžtamai įsimylės!

Geizeris, krioklys ir fėjų pieva

Daugeliui žmonių paklausus apie Islandiją viena pirmų ateinančių minčių - geizeriai. Po ugnikalnių ir ledynų. Mes jau 10 dienų šioje saloje. Tai gal pats laikas juos jau ir pamatyti?

26 krioklių diena

Turbūt sutiksite, kad islandiški kriokliai yra aukščiausio lygio krioklių etalonas. Kad vertinama imtis būtų statistiškai patikima, šiandien eisime palei upę, kur mums pažadėti net 26 kriokliai!

Juodas paplūdimys, kriokliai ir kas žinoma tik vietiniams

Šiąnakt nakvojome islandų fermerių naumuose. Šaunuolis šeimininkas Andres, pasiteiravęs koks mūsų planas, davė porą patarimų - tik vietiniams! (bent tuo metu) žinomų vietų. O tai gi visada smagiausia!

Ant ledyno

Ar buvote kada pasivaikščioti ant ledyno? Ne? Tai varom kartu!
Būtent tokia pramoga šiandienos plane - oi kaip laukiam, nenusėdim!